Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко перебував з робочим візитом у Надвірній

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко перебував з робочим візитом у Надвірній

Нещодавно  лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, член політради партії «Громадянська позиція» Єгор Фірсов з робочим візитом відвідали Надвірну. В рамках відвідин відомі українські політики поспілкувались з журналістами  телерадіокомпанії «Надвірна» та газети «Життя Прикарпаття». Також відулась зустріч з партійним активом Яремчанської та Надвірнянської партійних організацій «Громадянська позиція». Після візиту до Надвірної лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко та член політради партії «Громадянська позиція»  Єгор Фірсов та лідер партії «Народний контроль» Дмитро Добродомов зустрінуться із мешканцями Івано-Франківська. 

 

Як повідомляли ЗМІ партії демократичної опозиції розпочали процес об’єднання і збираються не лише висунути єдиного кандидата у президенти, а й наперед узгодити кандидатури на ключові посади в державі. Цей процес іде непросто, але компроміс має бути знайдений уже не пізніше осені, про це заявив в інтерв’ю лідер «Громадянської позиції», екс-міністр оборони Анатолій Гриценко. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання наших журналістів.
  До Антолія Гриценка :

14 травня розпочався довгоочікуваний  процес об’єднання нарешті активізувався, відбулось об’єднання з політичною силою «Альтернатива»,  яка політична сила наступною готова долучитися до спільної боротьби?

 

-          «Самопоміч», «Народний контроль», Європейська партія, «Демальянс», «Сила людей», «Хвиля», окремі громадські організації, це коло потенційних партнерів для об’єднння. Формат співпраці залежить від того, хто до чого готовий. «Альтернатива» вирішила йти під прапором «Громадянської позиції» і вступити до нашої партії. З кимось не буде об’єднання у партійному форматі, а буде об’єднання в команду, але очевидно, що в подальшому на парламентські та місцеві вибори ми підемо разом. Хочу також наголосити, що це об’єднання відкрите для інших політичних сил, з якими ми проводимо переговори. І для «Самопомочі» Андрія Садового, і для «Європейської партії» Миколи Катеринчука, і для «Демальянсу» Василя Гацька, і руху «Хвиля» Віктора Чумака, і «Сили людей» Олександра Солонтая, і інших, які мають такі самі ціннісні . Тому ми закликаємо всіх ставати поряд і спільно йти вперед». 

Багато виборців очікують, що  парламент  прийме новий виборчий закон за яким обиратимуть депутатів до ВРУ. Яка ваша думка з цього приводу ?

-         «Вибори важливі для кожного, бо парламент формує уряд, який потім розпоряджається нашими податками. Наприклад, якщо спитати, чи нинішня влада вирішить питання медицини та чи зламає хребет корупції, то ясно, що ні. Люди мають зрозуміти: виборчий закон треба поміняти, відрізати мажоритарну складову, аби були відкриті списки, щоб можна було кожній людині себе реалізувати. Якщо є хист, аби людина могла писати закони, керувати урядом, але нинішній парламент у найближчий час не змінить виборче законодавство.  Якби вийшло 50 тисяч під парламент, які готові постояти хоча б днів п’ять, парламент проголосував би все. Я підкреслю, що в разі перемоги на президентських виборах я зроблю все можливе, аби змінити виборчий закон та аби вибори пройшли вже за іншим законом. Новий президент проведе ці зміни і ми встигнемо. Це реально». 

  Який вплив на ситуацію на Сході має надання Україні «Джавелінів»? 


– Чи це кардинально підніме нашу боєздатність? Ні. Це тільки одна складова протидії танковим атакам. Але це вкрай важливо з психологічної точки зору. Тому що на Заході абсолютно необґрунтовано і несправедливо з самого початку російської агресії було встановлено обмеження щодо надання нам зброї. Зараз врешті-решт почало приходити усвідомлення, що Україна захищає не тільки себе, а й мир і спокій в Європі. 
І тому за цими першими поставками будуть поставки інших видів озброєнь з інших країн. Важливо, аби Путін відчув, що Україна не наодинці. 
Хочу нагадати 2003 рік – конфлікт навколо Тузли, коли Росія почала нахабно будувати дамбу. І що тоді зупинило РФ? Заява американського посла у Москві, який сказав, що якщо Росія не зупинить свої агресивні наміри, Америка стане поряд з Україною. Навіть цих слів було достатньо. 
Тому поставки нехай і обмеженої кількості озброєнь, які йдуть з найпотужнішої держави у світі, – це сигнали для багатьох, в тому числі і для Кремля. 

Більшість погоджується,  що за чотири роки боєздатність української армії підвищилась, але на вашу думку чи можна говорити про реальні реформи у ЗСУ? 

– У будь-якій країні армія, яка не воює, перетворюється поступово на бюрократизовану паперову структуру, яка читає підручники, марширує і не має бойового досвіду. На жаль, так склалося, що Росія пішла на нас з агресією. Сотні тисяч військовослужбовців – і ті, які в складі ЗСУ, Нацгвардії, інших силових структур, і ті, які були мобілізовані, як мій син, – отримали досвід, який треба зараз поширити. Потрібно, щоб ті офіцери, які проявили себе краще, які не створюють котли, а дають нехай локальні, але перемоги, просувалися кар’єрними сходинками, поступово витісняючи тих, хто засидівся вже у штабах і живе минулим століттям. 

Друге, що важливо, – це щоб президент врешті-решт зупинився у своїх намірах стати найбагатшою людиною в країні. Я вважаю аморальним, коли оборонні замовлення, які фінансуються за рахунок наших з вами податків, спрямовуються не туди, де це треба для захисту життя солдата, а лише для того, щоб заробили підприємства президента. 

Наприклад, медичні евакуаційні машини «Богдани», які зроблено на китайській основі і які вже через кілька місяців на фронті поламалися. І тепер Міноборони сушить голову, за який рахунок їх відновлювати. Це неправильне рішення. Або завантаження колишньої «Ленінської кузні» – підприємства Порошенка, яке зараз називається «Кузня на Рибальському». Сотні мільйонів наших з вами грошей спрямовуються на випуск броньованих річкових катерів. Ці катери не потрібні на фронті. Там інше потрібне. Я б на місці президента такого не допустив. Ресурси завжди обмежені, і вони мають бути спрямовані зараз на те, щоб зміцнити позиції на фронті і захистити солдата, а не набивати комусь кишені. Тому якщо виправити ці два напрями, тоді армія буде міцнішою.

  До Єгора Фірсова

Пане  Єгоре розкажіть про свою політичні переконання, дайте оцінку процесам, що відбувається в країні,  чому саме вирішили об’єднатись з «Громадянською позицією».

-         Минуло майже п'ять років після перемоги Революції Гідності. Але політики, що були обрані на керівні посади після повалення корумпованого режиму Януковича, виявилися нездатними поставити національний інтерес вище за особистий та провести справжні реформи. Замість реформ вони організували їх імітацію. Ми не бачимо жодних ознак проведення справжніх реформ з боку діючої влади. Проведення економічних, політичних та соціальних реформ було провалено. Корумпована система вистояла, змінилися лише обличчя клептократів та популістів. Попереду вибори Президента та Верховної Ради, це шанс змінити владу мирним шляхом. Україні потрібен новий президент і новий дієздатний парламент. Ми маємо шанс оновити владу і обрати тих, хто буде втілювати складні реформи і разом з народом рухати країну вперед.
Політична сила "Альтернатива" вирішила підтримати Анатолія Гриценка – лідера партії "Громадянська позиція", як єдиного кандидата в Президенти України від демократичної опозиції. Ми бачимо його найбільш гідним претендентом на президентську посаду. Гриценко є реальною альтернативою як нинішнім владним клептократам, так і опозиційним популістам. На наш погляд, кандидатура Анатолія Гриценка максимально відповідає критеріям патріотичності, професіоналізму і порядності. У нього немає бізнес інтересів, він не пов'язаний з олігархічним капіталом, має успішний досвід державного керування. Гриценко має найвищий відсоток довіри людей серед діючих політиків. Серед усіх кандидатів, які мають шанси на перемогу, Анатолій Гриценко – єдиний, хто точно піде до кінця. Політична сила "Альтернатива" стала частиною "Громадянської позиції". Ми власним прикладом демонструємо пріоритет об'єднання зусиль перед політичними амбіціями. Ми впевнені, що разом будемо сильніші і зможемо зробити набагато більше. Країні потрібні якісні зміни та відповідальні політики. Стаємо сильніші разом!

 

 На зусустрічі у Івано-Франківську лідер Політичні партії "Народний контроль" Дмитро Добродомов заявив, що очолювана ним  партія "Народний контроль" та "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка прийняли рішення створити спільну політичну платформу під назвою "Народна довіра". Також він зазначив, що об’єднання має намір показати єдиного кандидата в президенти і його команду з претендентами на п'ять ключових посад. Це люди, які формують політику держави: голова СБУ, міністр оборони, голова Нацбанку, міністр закордонних справ і генпрокурор", - заявив лідер Політичні партії "Народний контроль" , народний депутат України Дмитро Добродомов.

 

 Підготував

Всеволод Кисілевський

 

Share