Інтерв’ю з координатором комунікації децентралізації в Західній Україні Українського кризового медіа-центру Михайлом Цьомиком

Інтерв’ю з координатором  комунікації децентралізації в Західній Україні Українського кризового медіа-центру Михайлом Цьомиком

Пане Михайле, – розкажіть будь-ласка в чому полягає  діяльність  Українського кризового медіа-центру та з якими міжнародними структурами ви співпрацюєте ?

 Український кризовий медіа-центр  це громадська організація яка створена після «Майдану»  у березні 2014 року зусиллями провідних українських експертів у галузі міжнародних відносин, комунікацій та зв'язків з громадськістю. Тоді виникла ніша, яку потрібно було заповнити, щоб розповідати про Україну доступно, правдиво і на різних мовах. Щоб інформація про події в Україні була доступною для всього світу. Згодом УКМЦ розпочав супроводжувати інші програми, як наприклад DOBRE, що здійснюється за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Багато уваги приділено також комунікації реформ, посиленню взаємодії експертних груп, громадських організацій та влади тощо. 

 

Наш центр надає інформацію про події в Україні, виклики та загрози національній безпеці, зокрема у військовій, політичній, економічній, енергетичній, гуманітарній сферах. Є майданчиком для виступів експертів, представників влади, міжнародних організацій та дипломатичного корпусу; надає підтримку представникам ЗМІ, які висвітлюють події в Україні. Наша діяльність  відбувається завдяки фінансовій підтримці партнерів: Відділу зі зв'язків з громадськістю Посольства США в Україні; Агентство США по міжнародному розвитку (USAID) Міжнародного фонду «Відродження»Національного Фонду підтримки демократії (США); Світової Фундації Українців (Канада); Європейського фонду на підтримку демократії; МАТРА (Програма Посольства Нідерландів) та інших організацій.

 

 Які є основні напрями діяльності Українського медіа-центру ?

В рамках статутної діяльності Українського кризового медіа-центру ми надаємо створюємо можливість для громадських активістів, експертів, політиків та представників влади надати суспільству інформацію про події та процеси, які відбуваються в Україні та довкола неї. Але дуже важливо, аби інформація була правдиво та доступно викладеною. За час  існування у прес-центрі було проведено більше 2500 прес-брифінгів, у яких взяло участь понад 6000 спікерів. Основними  напрями діяльності є: Взаємодія з експертами та громадськими активістами; Взаємодія з центральними органами виконавчої влади та їх прес-службами; Проведення експертних та громадських обговорень, публічних дискусій, круглих столів, що стосуються стратегій та процесу впровадження реформ; Підготовка інформаційних продуктів для поширення серед ЗМІ та у мережі Інтернет; Підтримка зв'язків зі ЗМІ; Організація заходів для представників ЗМІ у Києві та регіонах; Проведення роз'яснювальної роботи щодо перебігу реформ з представниками ЗМІ, надання експертних коментарів; Популяризація реформ в соціальних мережах; Моніторинг і аналіз висвітлення теми реформ у ЗМІ та соціальних мереж; Підтримка спецпроектів, що висвітлюють хід реформ, у ЗМІ.

 

В чому виражається реалізація проекту  DOBRE ?

 

 DOBRE  це п'ятирічна програма, яка діє завдяки сприянню Агентства США з міжнародному розвитку (USAID). Загальний бюджет програми  $50 млн, метою якої є підтримка ефективного управління об'єднаних громад; допомога конструктивній взаємодії громадян, громадянського суспільства з органами державного управління; прозорість і якісне надання послуг. В програмі беруть участь  громади з семи областей України: Івано-Франківської, Тернопільської,  Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Харківської та Кіровоградської.  З кожним роком кількість об'єднаних громад, які обрано  для участі в проекті, зростає.

(я б цього не вказував, оскільки ріст відбувається етапами, а не зовсім рік до року, краще: “Зараз під егідою програми DOBRE п’ятдесят громад, які доєдналися в два етапи”)

 

 Як проводите свою роботу у регіонах , зокрема на Прикарпатті ? 

 

Структура Українського кризового медіа-центру,  яка задіяна в допомозі реалізації програми  DOBRE  не є дуже чисельною у питанні людського ресурсу. У нас є координатори Центральної, Південної і Західної України.  Ще троє колег працюють в Києві. Я курую роботу Західно-Українського офісу. (офіси - це не зовсім коректно у моєму випадку, оскільки в офісах добре працювати програмні спеціалісти із питань становлення і розвитку, у них свої спрямування і керівництво.Пропоную отак скромніше описати мій вклад :) Я курю медійну сферу на Заході.

 

Розкажіть про планування  вашої роботи ?

 

Загалом у рамках програми DOBRE  Український кризовий медіа-центр реалізує довгострокові проекти і локальні. Одним з таких довгострокових  був  проект «Громада на мільйон». Яку ми реалізували з допомогою наших партнерів, зокрема телеканалу 1+1, фонду Western NIS Enterprise Fund. До речі, громада саме з Прикарпаття і перемогла в цьому проекті. Зараз Печеніжинська ОТГ втілює свій проект щодо створення ягідного кооперативу. До локальних проектів, що реалізовуються за нашого сприяння, належать навчальні проекти. Суть їх полягає в тому, щоб навчити громади правильно планувати свій розвиток і взаємодіяти зі ЗМІ. Як така взаємодія може допомогти знайти потенційного інвестора та популяризувати саму громаду. Фактично ми пропонуємо рецепти для лідерів громад, які вже створили свої ОТГ, для оптимального і  вигідного розвитку їх громад. Фактично відбувається обмін досвідом щодо реалізації тих чи інших проектів в різних регіонах України і дає можливість застосовувати такий досвід у себе. Багато проектів в розробці  чекають свого часу.

 

 Розмову вів Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

Share