Яремчанські бунтарі — що вимагають та на що мають право…

   Яремчанські бунтарі — що вимагають та на що мають право…

 Місто Яремче за останні роки стало відомим своїми бунтарськими проявами. Ці протестні акції кожного разу мають політичне забарвлення. Ниточки ведуть до добре відомої нам політичної групи  Воля —«РУХ НОВИХ СИЛ». Загальноукраїнські персонажі суспільству добре відомі, це колишній президент Грузії і до недавнього часу політичний гастролер Міхо Саакашвілі та його соратник по політичній лінії нардеп мільйонер родом з Надвірної Юрій Дерев’янко.  Власне прихильники останнього все з кимось не згідні і виступають таким хобі двигун непокори. Ще можна було спостерігати в минулому році коли ті ж самі   дійові особи, що і тепер заблокували дорогу державного значення і зупинили ремонтні роботи по вулиці Петраша в Яремчі. Причина була банальною — активістам не сподобалось те, що ремонтні роботи розпочали з провулка Петраша.

В результаті їх дій ремонтні роботи було зупинено на кілька місяців і тільки завдяки зусиллям депутатів Івано-Франківської обласної ради, Яремчанського міського голови та розумінню виконавця робіт дорогу все ж таки було відремонтовано. Але дії протестувальників поставили «кляксу» на одній із сторінок  історії розвитку Яремчанщини, адже численні туристи, які змушені були стояти у велетенському заторі кілька годин зробили свої висновки не на користь Яремчанщини.  В березні цього року маже ті самі дійові особи  вчинили акцію протесту, перекривши дорогу  на пішохідному переході навпроти пожежної частини на вулиці Свободи, що в Яремче. Все дуже схоже, що і в цьому випадку не обійшлося  без патронату добре відомих нам політпроектів Воля - «РУХ НОВИХ СИЛ». Так , 2-го березня на акцію протесту проти рішення сесії Яремчанської міської ради  зібралося близько 50 осіб. Як заявили учасники перекриття дороги державного значення їх протест виник у зв’язку з незгодою з рішенням сесії Яремчанської міської ради щодо передачі земельної ділянки «ОСББ—75». Протестувальники  стверджують, що  перекрили дорогу, щоб сесія Яремчанської міської ради своїм рішенням повернула їм прибудинкову територію та дозволила її приватизувати. Йдеться про те, що 1 березня депутати не проголосували за те, щоб  мешканці багатоповерхівки на вулиці Свободи, 214 змогли приватизувати свою прибудинкову територію.

Але насправді  Яремчанська міська рада надала «ОСББ-75» дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 0.53 га., що є достатнім для обслуговування багатоповерхівки. Однак бажання «прихопити» попри дорогу побільше землі у мешканців цього будинку  сягають 0,7777 га. Не потрібно бути великим ерудитом, щоб зрозуміти навіщо їм додаткова земля у розмірі 0,2377 га. ,  яка є балансі міста та належить територіальній громаді Яремча. Ласий шматочок землі попри автостраду на Буковель є дуже привабливим для облаштування чергового сувенірного ринки з генделиками та іншими комерційними при належностями. Все дуже схоже на те, що декілька політиканів-крикунів, використовуючи простих людей,  хочуть прихопити собі земельну ділянку, прикриваючись начебто вони діють в інтересах «ОСББ-75». Очевидно більшість членів «ОСББ-75» навіть не догадуються про справжні наміри ініціаторів протесту. Про це свідчить навіть той факт, що «ОСББ 75» це сімдесяти п’ятиквартирний будинок в якому проживає біля трьох сотень осіб, а на акції протесту вийшло тільки біля 50 осіб і то серед них було багато «професійних яремчанських бунтарів», які жодного відношення до «ОСББ 75» не мають.

Всі ці бунтарі дуже нагадують мені літературного  героя роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Панаса Мирного – Чіпку Варениченка. Ця людина бажала добитися справедливості для людей і мала право життєвого вибору, але вважала, що для досягнення своєї мети будуть гарними будь-які засоби. Цей герой начебто прагнув правди, але у своїй боротьбі пішов хибним шляхом, який, врешті-решт, і привів його до загибелі. Згадаймо, що скоючи злочини, Чіпка вважав, що він не грабує багатих, а просто відбирає у них своє добро і рівняє їх достаток зі своїм. Не бажаючи відчувати себе злочинцем, саме цим переконував себе Чіпка у власній правоті.

 Серед дійових осіб акцій протесту ми бачимо добре відомих нам персонажів, які вже не раз фігурували в подібних акціях, а це секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук, дружина якого за дивним збігом обставин працевлаштувалась в орган місцевого самоврядування де працює і сам пан Губарчук, а також добре відома всім по кримінальній справі щодо побиття виборця  депутат Яремчанської міськради Віра Галайко та ряд інших активістів-бунтарів.  

 Все вище викладене знаходить підтвердження в політичному впливі прихильників політсили «Воля», яка асоціюється з нардепом Ю. Дерев’янком. Підтвердженням цьому є факт , що  підтримати протестувальників зголосилися  «юристи партії «РУХ НОВИХ СИЛ» - «Воля», про це повідомили місцеві ЗМІ.

    Депутат Яремчанської міськради Віра Галайко заявила: - "Наразі не зрозуміло, яке цільове призначення вилученої землі. Виникає питання, які саме проекти рішень розглядалися на засіданні постійної і земельної комісії». За її словами питання про вилучення землі площею 0,23-0,24 га. не розглядалося на земельній комісії.  Якщо перекриття дороги не допоможе, люди будуть подавати до суду.

 

  Більшість мешканців Яремча не хочуть бачити на території міста високі паркани, які захищатимуть приватну власність окремих груп людей, а тим паче черговий сувенірний ринок з шумом та гамом.

  Депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк в розмові з нашим журналістом зазначив : «Відповідно до викопіювання із плану забудови території, яке надало ДП "УДНДІП "ДІПРОМІСТО" , за цим будинком запланована площа забудови становить 0,43 га. Депутати Яремчанської міської ради запропонували надати "ОСББ-75" земельну ділянку площею 0,57 га, а на решту площі  0,24 га надати дозвіл на виготовлення технічної документації на Яремчанську міську раду, тобто закріпити землю за громадою міста. Відповідне рішення було прийняте на сесії Яремчанської міської ради 1 березня».

 У свою чергу один з членів виконкому Яремчанської міської ради , акцентував увагу нашого журналіста : «ОСББ-75 отримало право на використання земельної ділянки площею 0,57 га, що є більшою, ніж запланована для цього житлового будинку, але меншою, ніж у заяві, поданій ОСББ-75, що жодним чином не порушує права членів ОСББ-75 та чинне законодавство. Окрім того, земельна ділянка, щодо якої виник спір, є комунальною і на ній розташовані рекламоносії (білборди), за які у  міськвиконком надходять кошти відповідно до тимчасових угод на використання землі. Це ще раз підтверджує, що вказана земельна ділянка не використовувалася жильцями як прибудинкова територія, а є комунальною, тобто використовується громадою".

У Яремчанській міській раді стверджують, що депутати міської ради діяли у правовому полі, не порушуючи прав членів "ОСББ-75", а відстоювали інтереси всієї громади, оскільки до бюджету міста за тимчасове використання її частини надходять кошти.

Можливо варто взяти до уваги історію літературного героя Чіпки Варениченка, яка  застерігає нас від квапливості при виборі життєвого шляху, вчить нас бути розсудливими у своїх вчинках, ніколи не йти на компроміси з власною совістю і пам’ятати вічні людські ідеали та моральні цінності, щоб не наламати «дров», як це часто відбувається в Яремче.

Всеволод Кисілевський

 

Share