Непрохані «Захисники лісу» мало не отримали на «ГОРІХИ» на Яремчанщині

На минулому тижні в селі Микуличин Яремчанської міської ради відбувся конфлікт  місцевих мешканців з особами в камуфляжному одязі з нашивками «НАЦІОНЛЬНІ ДРУЖИНИ», які заявили, що вони будуть охороняти ліс. Прецендент унікальний, адже хто ці «молодчики» та на підставі якого законодавчого акту вони хочуть діяти. Виявилося, що їх 12 осіб. Приїхали з Івано-Франківська, Києва та Харківської області з вогнепальною зброєю на двох транспортних засобах. Поспілкуватись з новоявленними захисниками лісу, зібралось біля двох сотень місцевих мешканців.

Ситуація була дуже напружена. Місцеві мешканці заблокували , розброїли та пояснили активістам “Національних дружин”, які приїхали в Яремчанщину, нібито щоб боротись із незаконною вирубкою карпатських лісів, що місцеве населення не потребує заїжджих захисників лісу та ще і без законних підстав на здійснення охоронної діяльності. В кінцевому  результаті непрошених гостей  затримала поліція , вилучила зброю. В поліції вони пояснили правоохоронцям, що приїхали на Яремчанщину для того, щоб виявляти та перевіряти незаконну рубку та вивіз лісу. Виникає запитання на яких законних підставах вони збирались проводити такі дії. Як йдеться повідомила старший інспектор Сектору комунікації ГУНП в Івано-Франківській області Тетяна Іванюк, повідомлення до поліції поступило від жителів Микуличина про те, що в лісовому масиві невідомі люди зі зброєю в камуфляжній формі з емблемами "Національні дружини" чинили конфлікт з місцевими жителями, які заблокували їм виїзд. На місце події відразу прибула слідчо-оперативна група. "Фактично вони, як "Національні дружини", не мають права такого робити. Якби вони виявили такий факт, вони би мали повідомити правоохоронців, які мали би виїхати на місце події і задокументувати факт. А вони це робили самостійно", – зазначила Тетяна Іванюк.

У "дружинників" вилучили чотири гладкоствольні, дві вогнепальні одиниці зброї та один пістолет з резиновими кулями. Поліція їх опитала та відпустила. Відкрито кримінальне провадження за ст. 263 ч. 1 ККУ (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). За цією статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Наразі проводяться слідчі дії, опитування близько сотні свідків.

Фактично подія, що відбулась на минулому тижні в с. Микуличин Яремчанської міської ради дуже тривожний сигнал щодо намагання сторонніх осіб незаконно взяти під контроль господарську діяльність в наших лісах.

 

Всеволод Кисілевський

 

Share