Саакашвілі видворили з України

Саакашвілі видворили з України

Екс-губернатора Одещини, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі видворили з території України.

Відомо, що вдень 12 лютого у ресторані "Сулугуні", що у Музейному провулку у Києві, люди у формі з написами "Державна прикордонна служба" затримали Міхеїла Саакашвілі. Під час виконання процедури на представників правоохоронних органів накинулися невідомі із оточення Михаїла Саакашвілі", тому "прикордонники змушені були захищатися та застосували силову підтримку.

 Першим про затримання повідомив соратник Саакашвілі Давид Сакварелідзе. Пізніше у прес-службі політика повідомили, що його везуть в аеропорт "Бориспіль", щоб депортувати з України. З’явилась інформація, що його хочуть відправити у Польщу.

Речник Державної прикордонної служби Олег Слободян підтвердив, що Міхеїла Саакашвілі депортують з України.

 

У своєму Facebook він дав пояснення з цього приводу. Слободян підтвердив, що Саакашвілі депортовують до Польщі – "країни його попереднього перебування". Він  нагадав, що 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України, а 3 січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив екс-губернатору Одещини у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу Саакашвілі на рішення Міграційної служби.

"У відповідності до наведених вище судових рішень ця особа перебувала не території України незаконно, а тому, із дотриманням усіх юридичних формальностей була повернута до країни, звідки прибула, порушуючи вітчизняне законодавство", – зазначив Олег Слободян.

 Далі екс-президента Грузії Михеїла Саакашвілі,  посадили в літак, яким вивезли до Польщі, належить польській авіакомпанії, вартість перельоту становить 8 тис. євро.  

Як повідомляється, орендований літак Hawker Beechcraft Premier 1A з бортовим номером SP-RDW вилетів о 16:33 в понеділок, 12 лютого, з аеропорту Бориспіль до Варшави. Борт має польську реєстрацію і належить авіакомпанії Jet Story.

Журналісти дізналися, що в Україні організувати цей рейс допомагала українська компанія Sky Handling.

 Процедура  з видворення Саакашвілі провели прикордонники  відповідає всім нормам міжнародного права. Тому громадянина Саакашвілі повернули до країни, з якої він незаконно увірвався в Україну. У Польщі роз'яснили, що прийняли громадянина без громадянства, за так званою процедурою реадмісії.  

 

Share