М.Ноняк :Розумію, що реалізація амбітних планів розвитку очолюваної мною Служби можлива лише за наявності команди справжніх професіоналів

М.Ноняк :Розумію, що реалізація амбітних планів розвитку очолюваної мною Служби можлива лише за наявності команди справжніх професіоналів

Михайло Ноняк, Голова Державної служби України з безпеки на транспорті,  неодноразово наголошував,  що одним зі своїх пріоритетних завдань як керівника вважає  створення команди справжніх професіоналів, націленої на високий результат.

     «Розумію, що реалізація амбітних планів розвитку очолюваної мною Служби можлива лише за наявності команди справжніх професіоналів.  Жодна із реформ не зможе відбутись без волі і рішучості кожного окремо взятого працівника довести до логічного завершення ініціативи центрального керівництва.Тому я багато часу і зусиль приділяю створенню ефективної команди,  здатної забезпечити досягнення тих високих стандартів, яких від нас чекає сьогодні суспільство. Намагаюсь створити максимально сприятливі умови для роботи співробітникам, які віддані спільній справі і проявляють себе як справжні професіонали і, в той же час, проводжу очищення  від нерадивих, нечистих на руку», - так коротко охарактеризував кадрову стратегію очолюваної ним Служби Михайло Ноняк.     Як результат – кадрова ініціатива Укртрансбезпеки, яка вже набула масштаб національної. Мета – налагодити співпрацю з профільними навчальними закладами з метою залучення молодих фахівців до роботи в Укртрансбезпеці.
     Сьогодні Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк відвідав Національний транспортний університет. Під час зустрічі з ректором - доктором технічних наук, професором Миколою Дмитриченком та проректором з навчальної роботи професором Олександром Грищуком  обговорювали проблемні питання транспортної галузі, особливо що стосується якості підготовки кадрів. Михайло Ноняк наголосив, що виклики сьогодення вимагають від нас нестандартних підходів і креативних рішень. Тому велику надію покладає на те, що зможе залучити активну молодь до участі у реалізації державної політики. Тож розмова здебільшого торкалась питань практичної реалізації співпраці.  
         Виступаючи перед студентами Національного транспортного університету, Михайло Ноняк зазначив: «Друзі, ви перебуваєте у тому прекрасному віці, коли, здається, що все життя попереду. І, мабуть ще не до кінця  усвідомлюєте, що успішність одного з найважливіших проектів у вашому житті під назвою «службова кар’єра» багато в чому залежатиме від того вибору, який невдовзі вам потрібно буде зробити. Вибір завжди дається нелегко. Чим більше ви поінформовані, чим більш усвідомленим є ваш вибір, тим більше у вас шансів, що він буде успішним. Тому, хочу запросити Вас до проходження практики в Укртрансбезпеці. Для кожного з вас це буде чудовою нагодою на практиці зрозуміти специфіку роботи на державній службі, випробувати себе і зрозуміти, чи є це вашим покликанням. Оскільки цей вибір повинен бути свідомим і тільки за покликом душі».
                Опісля відбулося неформальне спілкування. Студентів цікавило, як усе ж таки практично можна потрапити на стажування до Державної служби України з безпеки на транспорті, на яку зарплатню може розраховувати молодий фахівець, який переміг у конкурсі на заміщення вакантної посади, з яким обсягом роботи доведеться мати справу і чи є можливість кар’єрного зростання. Цікавили і питання юридичної неврегульованості певних аспектів взаємодії контролюючих органів з бізнесом.
 
     Зустріч не залишила байдужим нікого, адже не так часто молодим людям доводиться ось так напряму спілкуватися з чиновниками такого рівня й отримувати схожі пропозиції.

     І це – не разова акція, а лише один із етапів довгострокової ініціативи. Ще з середини листопада керівництво Служби та керівники територіальних органів Укртрансбезпеки провели зустрічі зі студентами профільних навчальних заходів, на яких розповіли студентам про потреби та особливості роботи в державній службі, яка оновлюється,  про специфіку діяльності Укртрансбезпеки та запропонували пройти виробничу практику а, якщо сподобається, то й податись на конкурс на заміщення обраної вакантної посади.

     16 листопада, у переддень Дня студента, перший заступник Голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідківський  зустрівся зі студентами старших курсів Київської державної академії водного транспорту. Це був початок ініціативи, яка згодом набула масштабів загальнонаціональної. Основний месидж - оновлена державна служба сьогодні потребує молодих людей, які прийдуть і скажуть: «Ми хочемо зробити це по-іншому. У нас є своє бачення, як це можна зробити , виходячи з концепту, що Україна  - найкраща».

     Цього ж дня  відбулись і зустрічі в регіонах: у Запорізькому Національному технічному університеті, в  Національному технічному університеті нафти і газу зі студентами спеціальності «автомобільний транспорт», у Луцькому національному технічному університеті зі студентами, які здобувають фах на кафедрі автомобілів і транспортних технологій, у Вінницькому національному технічному університеті, у Харківському державному автотранспортному коледжі, у Тернопільському національному педагогічному університеті та Тернопільському національному економічному університеті зі студентами юридичного факультету, Херсонському  національному технічному університеті, Тернопільському  національному педагогічному  університеті та Тернопільському національному економічному університеті зі студентами юридичного факультету, у Полтавському технікумі транспортного будівництва, у Сумському державному  університеті, у Житомирському державному  технологічному університеті.
 17 листопада співробітники Управління Укртрансбезпеки у Луганській області зустрілися зі студентами Інституту транспорту і логістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, а працівники  Управління Укртрансбезпеки  у Донецькій  області  - зі студентами відокремленого підрозділу Слов’янського технікуму Луганського національного аграрного університету.   В найближчих планах – зустріч зі студентами випускних курсів Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу Національного транспортного університету.           

     В окремих регіонах вже є приклади успішної співпраці з навчальними закладами. Як приклад, Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області налагодило стабільні взаємовідносини з Навчально-науковим механічним інститутом Національного університету водного  господарства та природокористування, на базі якого функціонує факультет  «Автомобілі та автомобільне господарство» та Рівненським автотранспортним коледжем цього ж університету. Впродовж 2016 – 2017 років в  Управлінні успішно пройшли стажування  та на сьогоднішній день працюють  на посаді старших державних інспекторів три випускники Навчально-наукового механічного інституту Національного університету водного господарства та природокористування. Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області тісно співпрацює  з  Ужгородським національним  університетом.

     Є конкретні пропозиції по співпраці і у керівництва коледжу транспорту та комп’ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету  у навчальному році 2017-2018.

     Саме на налагодження таких взаємозв’язків скерована ця ініціатива. Адже сьогодні Уряд України приділяє неабияку увагу реформуванню державної служби. Поступово змінюються стереотипи і бути державним службовцем знову стає престижно. Але по-справжньому підняти рівень довіри до державної служби можливим буде тільки тоді, коли вдасться досягнути власне якісних змін, залучивши до її лав молодих, незаангажованих і ефективних управлінців.

Share