Скандал у Делятині: виборча комісія саботувала реєстрацію кандидата від «Солідарності» на посаду голови ОТГ

 

27 листопада відбулось засідання Делятинської територіальної виборчої комісії. Серед іншого у порядку денному було питання щодо реєстрації кандидата на посаду голови Делятинської об’єднаної територіальної громади Михайла Ерстенюка. Рішення про його висування з усіма необхідними документами прийняла та подала до виборчої комісії Надвірнянська районна організація «Солідарності».

В ході розгляду питання комісією було прийнято ряд рішень, спрямованих на затягування, чи навіть саботаж реєстрації кандидата на посаду голови ОТГ, які до того ж суперечать чинному законодавству. Зокрема йдеться про вимогу подачі копії третьої сторінки паспорта громадянина України Михайла Ерстенюка, попри те, що це суперечить чітко визначеному Законом України «Про місцеві вибори» переліку необхідних для реєстрації документів, вимогу подачі довідки про відсутність у кандидата на посаду  голови ОТГ судимості на підставі відверто фіктивних скарг тощо.

 Зрештою, комісія не прийняла жодних рішень та перенесла розгляд питання щодо реєстрації Михайла Ерстенюка кандидатом на посаду голови Делятинської громади на 29 листопада, попри те, що відповідно до чинного законодавства не володіє такими повноваженнями. Адже щодо уже внесеного у порядок денний питання виборча комісія зобов’язана прийняти рішення про реєстрацію, або ж відмовити у реєстрації кандидата на посаду голови ОТГ. 

Так 29 листопада на засіданні виборчої комісії у присутності численних ЗМІ, громадскості, яка прийшла підтримати Михайла Ерстенюка, як кандидата від народу , було прийняте рішення про його реєстрацію кандидатом на посаду голови Делятинської ОТГ.

До слова, головою комісії є представниця політичної партії «Батьківщина». Таким чином, постає цілком закономірне питання про політичну вмотивованість дій голови територіальної виборчої комісії, а також щодо того, чи не реєструвалась вона на відповідну посаду з конкретною метою – не допустити кандидата від «Солідарності» до виборів на посаду голови Делятинської ОТГ.

 На думку багатьох , «дивне» призначення головою Делятинської виборчої комісії  мешканки села Микуличин Галини Жигалюк. Провівши своє журналістське розслідування стало відомо, що місцем реєстрації вищезгаданої особи значиться селище Делятин Надвірнянського району, але фактичним місцем постійного перебування є село Микуличин  Яремчанської міської ради. Також цікавим фактом діяльності Галини Жигалюк є те, що раніше дана особа була секретарем Яремчанської виборчої комісії від політичної партії «Воля», а також членом громадської організації «Воля»  –  за поданням якої вона пробувала увійти у громадську раду при Яремчанському міськвиконкомі. Довідка,  – через надмірну політизацію процесу створення громадської ради при Яремчанському міськвиконкомі та намагання однієї політичної сили під приводом громадських організацій завести у раду своїх прихильників, рада так і не була створена. Також дану особу помічено у селищі Ворохта, де вона виступала в ролі активіста партії “ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ” та  голови  профспілки  одного з санаторіїв Ворохти. 

Тепер вищезгадувана особа проявилась у якості голови Делятинської виборчої комісії . Нагадаємо, що  16 листопада  в приміщенні Делятинської селищної ради відбувалось засідання виборчої комісії. Користуючись  чинним Законодавством України, яке гарантує право журналістів бути присутнім на таких засіданнях, більше того журналіст зобов’язаний на них бути для інформування громадськості, наш журналіст спробував реалізувати своє право,  але перспектива присутності журналіста на засіданні виборчої комісії не влаштовувала більшість членів комісії. Журналісту заборонили бути присутнім на засіданні.   Складається враження, що деякі члени комісії  хочуть щось приховати від громадськості.

Share