Чим живуть мешканці високогір’я Микуличина

 

     В Україні існує практика спілкування депутатів місцевих рад зі своїми виборцями у виборчих округах.  Саме коли депутат спілкується з виборцями на виборчому окрузі, то отримує можливість на власні очі побачити проблеми, які турбують мешканців. Також  такі зустрічі дають можливість депутату поспілкуватися віч-на-віч зі своїми виборцями,  частина з яких  зневірилась у допомозі  від місцевої влади і часто не звертаються до неї взагалі. Коли депутат приходить сам до виборців і цікавиться їхнім побутом, проблемами, що їх турбують, спільно шукає можливості для вирішення – це і є один з ідеалів  Майдану. У сьогоднішній час дуже важливо, щоб ідеали Революції гідності мали практичне застосування. Влада повинна мати людське обличчя, бути близькою до народу, розділяти з ним і смуток, і радість, підставляти своє плече, вирішувати проблеми мешканців, тим самим утверджувати віру народу в перемогу ідей Майдану.

Таку мету поставив перед собою  депутат Яремчанської  міської ради Дмитро Дедерчук, представник політичної партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка.  Депутатський мандат  Дмитро Васильович  отримав у грудні 2016 року  у зв’язку з переходом на дипломатичну службу в Королівство Таїланд попередньо обраного депутата Тараса Малахівського. Щоб максимально раціонально використати бюджетні кошти за депутатської квотою Дмитро Дедерчук відвідав свій виборчий округ  та прилеглі до нього території, де зустрівся з мешканцями та, вислухавши проблеми і пропозиції, сформував для себе перелік завдань, які потрібно негайно вирішувати. У робочій поїздці депутата Яремчанської міської ради супроводжував голова Яремчанської міської організації політичної партії «Громадянська позиція» Всеволод Кисілевський. Головними проблемами, що турбують мешканців високогірного округу Микуличина є: покращення стану доріг, водовідведення, освітлення, очистка доріг в зимовий період від снігу, регулярне вивезення твердих побутових відходів, забезпечення покриттям зв’язку Інтернет. Серед особливих побажань мешканці округу просили звернути увагу на складну ситуацію з охороною лісу та збереженням популяції лісових звірів. Згадували, що давніше можна було побачити оленя чи козулю інколи просто на своїх угіддях, зараз частіше можна зустріти квадроцикл, джип, вантажівки з лісом. Куди поділась звірина, напевно знають ті, хто добре заробляє на туризмі та деревині. Бо ж чомусь лісовози з лісом курсують тут, наче маршрутки, яких, до речі, на окрузі не знайти. Як би скоро вічнозелені Карпати не залишилися добрим спогадом…

Мешканці округу жаліються на відсутність найменувань вулиць та з докором до місцевої влади  констатували факт, що в Микуличині немає вулиці, названої на честь Степана Бандери. Також існують певні проблеми з електромережами. Фактично життя високогір’я мало чим змінилося з часів панування Речі Посполитої: як і 400 років тому, повна відсутність елементів цивілізації (ні доріг, ні водовідведення) та елементарної уваги від місцевої влади. Одне начебто  цивілізаційне благо – електромережі, які дають можливість частково користуватись благами цивілізації , але і з цим не все гаразд. Наприклад, на дільниці Хижки спосіб подачі електроенергії  назвати цивілізованим язик не повертається, адже він швидше несе загрозу життю людей, аніж благо. Дроти розтягнуті, неізольовані, звисають прямо над дорогою. Місцеві люди на обвислі дроти почепили цегли, які виконують роль тягарців і під час вітру стримують розхитування проводів та запобігають короткому замиканню. Але скільки таке ноухау буде запобігати біді, відомо тільки Господу Богу.

«Поспілкувавшись із мешканцями високогірного Микуличина, я сформував для себе перелік завдань, які потрібно вирішити. Зрозуміло, що одним розчерком пера всі проблеми не вирішити. На це потрібен час та кропітка праця. Я чудово усвідомлюю, що за кожним зверненням стоять долі окремих людей  або проблеми всієї громади. Живий зв’язок депутата з виборцями є вкрай необхідним для ефективної депутатської роботи. Моїм головним завданням  є  розглянути всі звернення, та пропозиції, що надійшли під час зустрічі з мешканцями мого виборчого округу. Зі свого боку намагатимусь якнайшвидше вирішити питання, з якими до мене звертатимуться люди. У цьому розраховую на розуміння та підтримку нашого голови Василя Онутчака, адже він очолює не тільки Яремчанську міську раду, але і її виконавчий комітет  (адміністративний орган), від ефективної та добросовісної роботи якого залежить вирішення багатьох проблем, про що просять наші мешканці," -  зазначив депутат Яремчанської  міської ради Дмитро Дедерчук, представник політичної партії «Громадянська позиція» (Анатолія Гриценка).

Всеволод Кисілевський

Газета "Життя Прикарпаття"

 

 

Share