Саакашвілі позбавили громадянства України – за навмисний обман

Саакашвілі позбавили громадянства України – за навмисний обман

Колишній президент Грузії та екс-очільник Одещини Михеїл Саакашвілі втратив українське громадянство. Інформацію, яку раніше розповсюдили у Мережі, ТСН підтвердили поінформовані джерела.

 Саакашвілі втрачає громадянство на основі п.2 ст.19 Закону "Про громадянство", а саме – на підставі неправдивих даних, вказаних в анкеті. У документах, які заповнював колишній голова Одеської ОДА було вказано, що він не перебуває під слідством в Україні чи за її межами, проте відомо, що на території Грузії Саакашвілі було заочно заарештовано.

 

З приводу громадянства Саакашвілі запит до ГПУ надіслав нардеп Андрій Лозовой, прокуратура звернулась до міграційної служби. За запитом Комісія з питань громадянства ухвалила відповідне рішення.

На сайті Державної міграційної служби повідомили про те, що президентом України видано указ про втрату громадянства України.

"Матеріали стосовно Міхаіла Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії. За Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства", - йдеться у повідомленні.  

 Зазначимо, що українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації.

Саакашвілі пропрацював на цій посаді півтора року, після чого оголосив про відставку. Тоді ж Саакашвілі оголосив про створення власної партії, з якою піде до Ради про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

 

Share