У Києві відбувся медійний форум-марафон «Залучення громадян до виборчої реформи в Україні»

У Києві відбувся медійний форум-марафон «Залучення громадян до виборчої реформи в Україні»У Києві відбувся медійний форум-марафон «Залучення громадян до виборчої реформи в Україні»

8-9 червня 2017 року в Києві відбувся медійний форум-марафон  «Залучення громадян до виборчої реформи в Україні».  Форум було організовано завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Канади у партнерстві з Центром Юей/ Громадським Рухом “ЧЕСНО”, ВГО «Інститут Республіка», Громадянською мережею “ОПОРА” і Центром політико-правових реформ.

Метою заходу було підняти рівень обізнаності громадян про свою роль у просуванні національних реформ, зокрема виборчої реформи. ​Марафон збирав лідерів політичних партій, парламентарів, міжнародних та національних експертів із виборів, громадських активістів та партійців із усієї країни, щоб обговорити роль політичних партій, громадянського суспільства і громадян у просуванні виборчої реформи.

У Києві відбувся медійний форум-марафон «Залучення громадян до виборчої реформи в Україні»

Під час марафону учасники обмінятися досвідом щодо різних підходів у залученні громадян до виборчої реформи, а також долучись до інтерактивних майстерень, де  дізнались про креативні та просвітницькі методи просування виборчої реформи. ​

 

Відкрили форум Мері О’Хейген - головний радник, директор НДІ в Україні, Пітер Ербен -директор IFES в Україні,Пет Мерло - директор виборчих програм НДІ в Україні.У вступному слові Пітер Ербен, директор IFES в Україні, зазначив: «Головне перезапустити виборчу систему. Ми розуміємо, що кожна виборча система має вади, але ми хочемо бачити відкриту виборчу систему в Україні. Зараз на часі проводити зміни, принаймні за рік до початку виборчих процесів». Також Пет Мерло, директор виборчих програм НДІ в Україні у своїй доповіді висловив думку: «Люди повинні бути активними в процесах, що передують виборам. У розумінні демократії прогрес - це процес через замученість громадян у вибори. Люди повинні бути активними в процесах, що передують виборам. Україна повинна запозичувати досвід інших країн і постаратись уникати їхніх помилок. Влада реалізується через суспільний попит на тих чи інших політиків та їхню політичну приналежність».

Свою позицію щодо виборчої реформи  висловили представники політичних парламентських та позапарламентських політичних партій: ПП Блок Петра Порошенка “Солідарність”,  ВО “Батьківщина”, ПП « Громадянська позиція» Анатолія Гриценка , ПП «Самопоміч», ПП «Радикальна партія Олега Ляшка», ПП “Рух нових сил», ПП «Опозиційний Блок», ПП «Сила людей»,ПП «Відродження», ПП «Демократичний альянс».

Віталій Цибульський, голова центральної контрольно-ревізійної комісії політичної партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка,у короткому інтерв’ю газеті «Життя Прикарпаття» висловив думку, що такі заходи як цьогорічний медійний форум «Залучення громадян до виборчої реформи в Україні» позитивно позначаться на розвитку демократії в Україні, зокрема в галузі виборчого права. «Я не вперше беру участь у форумах і хочу зауважити, що з кожним разом все професійніше і краще вони організовані. Цей форум дав можливість спілкуватися, обмінюватися думками представників політичних партій та громадських організацій. Політики мали можливість зрозуміти, що громадські організації знаходяться ближче до народу. На форумі представлено всі області України, близько трьох сотень учасників. Палітра надзвичайно різноманітна. Основним меседжем форуму є обговорення  запиту суспільства щодо проведення реформ. Питання реформування виборчої системи не є першим із запитів суспільства, але входить у першу десятку. Але все більше є розуміння того, що реформування виборчої системи є необхідним кроком реформ в Україні. Власне на форумі відбулась розмова щодо конкретних кроків її впровадження. Що цьому заважає?Самі політики. Усі кажуть, що реформа потрібна, мажоритарка всіх вже заїла гречкою, підкупом. Потрібно впроваджувати систему з відкритими списками. Але ВРУ не голосує за законопроекти з впровадження цієї реформи: немає консолідації політичних сил, представлених у парламенті. Засадами будь-якої реформи повинно бути три компоненти: політична воля керівництва держави, консенсусна складова і третє – прозорість, відкритість та широке представлення громадської думки. Якщо два останніх компоненти присутні, то першого, а саме політичної волі немає. Така, нажаль, природа влади. Коли політична сила за владу бореться, то вона декларує одні цінності, а коли стає владою - цінності змінюються. Виходить замкнуте коло. Щоб змінити ситуацію вихід єдиний – активне громадянське суспільство, яке тиснутиме на владу та заставлятиме владу впроваджувати задекларовані цінності, з якими вони йшли на вибори. На даний момент в Україні вже сформувалось громадянське суспільство, але це еволюційний процес. На форумі прозвучала одна думка, що недоліком роботи партій є те, що немає взаємодії партій та громадських організацій. Тому партіям та громадським організаціям потрібно налагоджувати діалог між собою і діяти спільно, що ми і побачили під час проведення медійного форуму «Залучення громадян до виборчої реформи в Україні».

 

Всеволод Кисілевський,

учасник форуму

 

Share