Літературно-акустична зустріч «Бійці та митці»

 Літературно-акустична зустріч «Бійці та митці»

З нагоди Дня Героїв України 19 травня  у залі засідань Надвірнянської районної ради за підтримки голови районної ради Івана Гурмака відбулась патріотична літературно-акустична зустріч «Бійці та митці», з учасником літературно-дискусійного проекту «Дух нації» Ігорем Бойчуком та музикантом Андрієм Мавриком.

Послухати націоналістичну поезію, повстанських та патріотичних пісень і у великому дружньому колі віддати шану усім борцям за волю України зібралися всі охочі мешканці району, зокрема бійці московсько-української війни, представники влади району та міста, молодь та представники засобів масової інформації.

Розпочався захід з хвилини мовчання за всіма полеглими Героями України, що віддали свої життя в боротьбі  за незалежність і свободу рідної землі. Учениця 7-го класу Делятинської ЗОШ №1 Тетяна Римарук прочитала вірш-присвяту  пам’яті юного героя Надвірнянщини Анатолія Гаркавенка.


В рамках дійства поет-націоналіст з Івано-Франківщини, учасник літературно-дискусійного проекту «Дух нації, автор двох збірок націоналістичної поезії «Сила слів» та «Характерник»  Ігор Бойчук зачитав низку власних віршованих творів, в яких він віддає шану борцям за волю України, описує велич українських Героїв ти ницість ворогів. Націоналістична тематика неабияк припала слухачам до душі адже, інформаційна війна в Україні ведеться в кожному домі і перемога в ній залежить від кожного з нас, від того, що ми слухаємо і читаємо.

Акустичний супровід презентував музикант, бард, учасник літературних вечорів та фестивалів франківець Андрій Маврик. Учасники зустрічі мали можливість послухати повстанських та патріотичних пісень, а також музичні композиції сучасних авторів. «Не кохай москаля…» таку жартівливу пісню Ореста Лютого на завершення виконав Андрій Маврик.

Зустріч пройшла в патріотично-націоналістичній атмосфері. Голова районної ради Іван Гурмак та міський голова Зіновій Андрійович подякували митцям за виступ та привітали присутніх бійців з Днем Героїв України. Іван Гурмак наголосив, що в час неоголошеної війни саме українську націоналістичну творчість необхідно поширювати в Україні, яка єднає народ в спільній боротьбі проти московського окупанта.

«Щоденно йде суха та монотонна інформація та й не завжди правдива про те, що відбувається на Східному фронті та й загалом в Україні, писати про ці події необхідно і якомога більше, щоб наші діти навчаючись в школі, мали можливість читати якісну літературу.» - відзначив голова районної ради.

Насамкінець на згадку про зустріч митці подарували учасникам московсько-української війни свої книги з автографами, обмінялися контактами, а також Іван Гурмак запевнив, що такі зустрічі проводитимуться частіше.

Слава Україні! Героям Слава!

Газета "Життя Прикарпаття"

Share