Лідер партії "Громадянська позиція" А.Гриценко відвадав в Івано-Франківськ ( фото)

Лідер партії

 13 квітня 2017 року лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко відвідав  місто Івано-Франківськ. У рамках робочого візиту провів  лекцію для студентів та викладачів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) на тему: «Загрози економічній безпеці України та шляхи їх локалізації», зустрівся з партійним активом та депутатами місцевих рад різних рівнів від політичної партії «Громадянська позиція» Івано-Франківської та Чернівецької областей. Передував зустрічі з лідером партії "Громадянська позиція" Анатолієм  Гриценком  навчальний семінар із питань  місцевого самоврядування, організований керівництвом «Громадянської позиції» за підтримки фонду Фрідріха Науманна, який  сприяє зміцненню свободи та гідності людини в усіх сферах суспільства та робить наголос насамперед на громадянській освіті. В Україні метою діяльності Фонду є підтримка суспільства в його прагненні до самовизначення, демократії та ринкової економіки.

 Лідер партії

 

 Доповідачем на семінарі витупив науковець з Чернівців Борис Руснак - спеціаліст із питань місцевого самоврядування, виборчого права. У ході семінару обговорювалися важливі для депутатів питання конституційно-правових засад місцевого самоврядування, об’єднання територіальних громад, роботи постійних комісій, депутатських фракцій та груп. 

Учасник семінару депутат Яремчанської міської ради  від політичної партії «Громадянська позиція» Дмитро Дедерчук зазначив, що такі семінари є дуже корисними для підвищення компетентності депутатів місцевих рад, адже депутат, який не орієнтується в законодавстві, принесе тільки проблеми своїм виборцям, а не сприяння у вирішенні їхніх проблем та реалізації їхніх громадянських прав. «Зробімо порівняння: хіба ми можемо собі уявити  медика, вчителя чи архітектора неосвіченого, без відповідних знань у своїй галузі? Так само і депутати повинні бути освіченими  в питаннях місцевого самоврядування. Семінар показав, що керівництво політичної партії «Громадянська позиція» звертає велику увагу на обізнаність своїх представників у місцевих радах. Таку практику треба поширити і постійно проводити семінари для депутатів місцевих рад. Така можливість передбачена  ст.33.-1. (Підвищення професійного рівня депутатів
місцевих рад)  Закону України   «Про статус депутатів місцевих рад». У статті йдеться про те, що депутат місцевої ради має право на підвищення своєї кваліфікації, а порядок організації підвищення кваліфікації депутатів
місцевих рад визначає відповідна рада. Нажаль, у Яремчанській міській раді про це не думають,а в бюджеті не закладено жодної гривні на такі потреби. Але як це не парадоксально звучить, більше третини депутатів Яремчанської міської ради є членами бюджетної комісії. Може, тому у депутатів є велике бажання працювати, але все щось перешкоджає, може, власне, це і є необізнаність у деталях законодавства про місцеве самоврядування», - резюмував Дмитро Дедерчук.

У спілкуванні з партійним активом лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко розповів про діяльність партії і можливе об’єднання з іншими політичними силами. З цього приводу Анатолій Гриценко поцікавився думкою партійців. Більшість схвально висловилась щодо об’єднання, але були певні застереження. Так голова Яремчанської міської організації політичної партії "Громадянська позиція" Всеволод Кисілевський зазначив: «Об’єднання, на перший погляд, добра справа, але потрібно сім разів подумати, з ким об’єднуватись,щоб не вийшло як у Б.Хмельницького  з московським царем. Як бачимо, сьогодні дуже мала кількість політичних партій викликає довіру в суспільства, ще меншу довіру викликають самі лідери. Звісно, коли політичну силу очолює лідер з високим рейтингом як в Анатолія Гриценка, то відповідно будуть пропозиції щодо об’єднання, і в даному випадку головне не схибити та не об’єднатися з політичним сміттям,у якого на меті єдине – втриматись на політичній арені».

Під час зустрічей відбулась прес-конференція для ЗМІ за участю Анатолія Гриценка . Лідер партії "Громадянська позиція" відповів на запитання журналістів та висловив свою думку про ситуацію на сході України, про перші кроки, які були необхідними на початку російської агресії, про оцінку роботи українських спецслужб, про бізнес у владі, експорт лісу-кругляка та легалізацію видобутку бурштину. Зокрема політик чітко виклав чотири ключові проблеми України і своє бачення їх вирішення.

Перша проблема – співпраця із МВФ. «Громадянська позиція» вимагає оприлюднення меморандуму про умови співпраці із МВФ, «щоб люди знали, які зобов’язання на себе взяла українська влада». Бо нині знову закладаються умови, неприйнятні для нашої держави. Серед них – створення ринку землі, швидка приватизація державних підприємств, кардинальне скорочення працівників бюджетної сфери і зниження соціальних стандартів для тих, хто працює в освіті, культурі та медицині. Усе це – не на користь простому українцю.

Друга проблема – небезпечні ігри влади із тарифами на комунальні послуги за умови повного безправ’я та беззахисності громадян країни. З 1 березня вкотре зросли тарифи на електроенергію, з 1 квітня вводиться новий податок на підключення до газової мережі, який громадянами буде сплачуватися щомісячно. А от монополісти, які мають надприбутки за користування отими самими мережами, – не платитимуть ні копійки!

«Таке рішення приймають «вовки», які керують Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) і діють виключно в інтересах олігархів», – сказав Анатолій Гриценко.   У кожному регіоні «свій» олігарх, який у тарифи на електроенергію чи газ закладає вартість власного і своєї родини світського життя, дорогих яхт, автомобілів, палаців тощо. Станом на сьогодні із 15 мільйонів домогосподарств, 9 мільйонів отримують субсидії. Уряд хизується тим, що так багато людей отримують соціальну допомогу. А насправді це – катастрофа, бо спочатку треба створити умови для підприємництва, робочі місця, дати людям гідну заробітну плату і, відповідно, гідну пенсію.

«Субсидування перетворилася в систему перекачування грошей із державної скарбниці у кишені олігархів, – сказав Анатолій Гриценко. – Воно жодним чином не стимулює енергозбереження. За минулий рік домогосподарства спожили газу на 20 відсотків більше, ніж у 2015 році».

Щодо розмірів тарифів, то, на думку Анатолія Гриценка, вони вже зараз необґрунтовано збільшені вдвічі. Необхідно впроваджувати досвід таких європейських держав як Чехія, Сербія, де на кожне домогосподарство спеціально виділялися кошти для того, щоб житло було енергоефективним.

Третя проблема – це власне олігархат. Його треба знищити як клас. Подібного явища немає у жодній країні Європи. Крупний бізнес – будь ласка,але не олігархат, який втручається у політику держави, обирає президентів, призначає прем’єр-міністрів, прокурорів, суддів, «тримає» фракції у Верховній Раді,який через свої канали формує громадську думку, спотворює свідомість людей і таким чином впливає на результати виборів.

«Серед українських олігархів немає жодного Біла Ґейтса, який би впроваджував новітні технології, жодного лауреата Нобелівської премії. Якщо позбавити олігархів монопольного доступу до державного бюджету, до приватизації державних підприємств, можливості впливати на рішення Верховної Ради й поставити на рівні з крупними підприємцями, то навряд чи вони будуть успішними. Це – «лежачий поліцейський» на шляху прогресивного розвитку України», – переконаний лідер «Громадянської позиції».

Четверта проблема – корупція чи, швидше, імітація боротьби з корупцією.

«Корупція – це вбивство. Це вигадав не я, це – визначення Організації Об’єднаних Націй, – сказав Анатолій Гриценко. – За розкраденими мільярдами – низка масових вбивств. Це вбиті на поганих дорогах, померлі, яким вчасно не було надано медичну допомогу, це вбите майбутнє тих, хто, витративши кошти на навчання, так і не знайшов роботу, це ненароджені – через незадовільний матеріальний стан молодих батьків чи відсутність житла – діти. Нині для боротьби із корупцією проведено зміни в судочинстві, запроваджено конкурсний відбір на посаду судді, підвищено їхню зарплатню, створено низку інституцій – НАБУ, НАЗК. Але це не працює у замкнутому циклі. Є резонансні арешти, але немає резонансних рішень суду, немає повернення вкраденого. І це підриває довіру народу».

На думку лідера партії, вся біда в тому, що відсутнє жорстке покарання за порушення закону. Суворе покарання за хабарництво насамперед треба запровадити для слідчих, прокурорів і суддів – від первинної ланки до найвищої.

На питання журналіста, як скоро завершиться війна і які кроки для цього робляться, лідер «Громадянської позиції» саркастично відповів, що, завдяки президенту, в Україні війни немає, триває «фальшива історія АТО». Триває юридичне невизнання агресії Росії. Президент не дотримав слова перед 53 відсотками своїх виборців, коли обіцяв завершити війну через два тижні.

Пошук справедливого для України рішення ускладнюють Мінські угоди, за якими Росія не визнана країною-агресором. Якщо ці угоди виконати у тому обсязі, за які підписався Порошенко, то Україна, яку ми знаємо і любимо, зникає із карти. Її буде по-живому розшматовано. По-перше, від неї автоматично відпаде Крим. Утворяться дві республіки – Луганська і Донецька під «гігієнічною» назвою ОРДЛО, де не буде української поліції, суду, прокуратури – все там буде своє, місцеве. Ці утворення матимуть право підписувати міжнародні угоди з урядами інших держав, угоди із урядом України та його окремими міністерствами. А та частина України, що залишиться, за Мінськими угодами зобов’язана буде платити за усе знищене на сході за захищеними статтями. Це – руйнація держави і безпросвітна кабала. Тож важко прогнозувати, коли військові дії в зоні АТО завершаться. Єдиний вихід для президента – винести Мінські угоди на розгляд Верховної Ради й успішно їх там «провалити», щоб розпочати все з чистого аркуша.

Ніколь Вайт,

газета "Життя Прикарпаття"

 

 

Share