Фільтр
 • У Франківську проведуть загальноміську толоку

  Іванофранківців кличуть на загальноміську толоку. Про це йшлося під час оперативної наради у міського голови Руслана Марцінківа.

  За словами директора житлової та комунальної політики Михайла Смушака, толока у місті проводитиметься 2,9,16 квітня та грандіозна толока відбудеться 23 квітня.

  До останньої будуть залучені всі департаменти, комунальні структури, депутати, освіта і інші.

  Визначено 25 об'єктів, де буде проводитись толока - це  всі кладовища, дамби річок, сквери, парки, міське озеро і інше.

 • "Свій до свого по своє!" комунальні "схеми" Івано-Франківської міської влади

  Комунальні підприємства здебільшого є дотаційними, а то й збитковими, але попри це мерія продовжує створювати нові. Спочатку в ці підприємства вливають мільйони гривень із місцевого бюджету, потім їх бездарно (чи успішно?) доводять до ручки, розказують про дуже важкий і тривалий процес ліквідації, а на завершення – "дуля". Що з цього всього врешті лишається громаді? Хіба безнадійні борги. Однак, щоб все не виглядало трагічно, влада створює одразу нове і чисте комунальне підприємство. На такі підприємства витрачаються мільйони, створюються спеціальні посади для "своїх" людей...

  Наприклад, комунальне підприємство, що займається будівництвом доріг "ДРЕУ". Його зараз збираються ліквідувати, створивши взамін комунальне підприємство "Муніципальна дорожня компанія". За 14 років підприємство зі статутним капіталом у 23 млн. грн. зуміли довести до банкрутства. А статутний капітал – це не що інше, як кошти громади внесені міської радою. Зараз у підприємство хочуть влити ще 2,5 млн. грн. Станом на сьогодні підприємство має податковий борг, два незавершених виконавчих провадження, є також постанова суду про стягнення заборгованості в сумі 2,3 млн. грн. Тобто, фактично, кошти підуть на погашення боргів, а не на розвиток.

 • Івано-Франківськ увійшов у п’ятірку найкращих міст Європи

  Місто Івано-Франківськ увійшло в п’ятірку найкращих міст Європи.

  Відповідний лист з повідомленням на ім’я міського голови Руслана Марцінківа зачитав сьогодні, 22 березня, його заступник Богдан Білик під час оперативної наради.

  Так, разом з ним з обасним центром у п’ятірку потрапли міста Бамберг (Німеччина), Жірона (Іспанія), Люблін (Польща) та Сінзінг (Німеччина).

  Щорічно Парламентська Асамблея Ради Європи оголошує конкурс на здобуття муніципалітетами чотирьох високих нагород – Європейського диплому, Почесного прапора, Почесного знака та Призу Європи. Оскільки Івано-Франківськ вже має три нагороди, то цього разу він змагався за Приз Європи.

 • У ФРАНКІВСЬКУ ІГОР ТА КАТЕРИНА МАКАРУКИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ "КНЯЗЬ-ВАРВАР"

  10 березня в Івано-Франківську Ігор та Катерина Макаруки презентували книгу "Князь-Варвар". Це перший роман із серії "Прокляття волхвів" івано-франківських дослідників.

  Драматичні події цього роману розгортаються у період правління Великого князя київського Володимира Святославовича. Ще не прийнято християнство. Могутня Київська держава живе своїм сталим споконвічним життям. Спадкоємці Прадавньої Оріани намагаються вберегти священні символи минувшини і моляться своїм Богам.

  Модераторами зустрічі виступили відомі прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв та Ольга Деркачова. Також відвідав презентацію український видавець, директор і засновник видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

  "Історія України має багато цікавого, що може стати продовженням. Ми зараз повертаємося до нашої історії, але подаємо її інакше як традиційно "руським міром". Я бажаю вам, щоб на одній книзі справа не стала, щоб ваші книги були відомими за кордоном",- сказав Олександр Красовицький.

 • Тарас Шевченко – український геній, посланий Богом

   Великий Кобзар, поет, художник,  просто людина, закохана в милу Україну, в «Дніпро могучий», у «садок вишневий біля хати»…Геній, посланий Богом для нас, для України.

  ХVII ст. можна вважати знаковим в історії нашого народу, адже цей період пов’язаний з постаттю Тараса Шевченка. Син землі Київської, родом із села Моринці. Життя його чимось схоже до метеориту: яскраве, дивовижне, водночас коротке. Він народився 9 березня 1814р. не у розкішних царських палатах, а у звичайній хатині кріпацької родини. Його подальше життя можна окреслити  латинським висловом «через терни до зірок».

  Обдарований талантом, неначе паросток, що тягнеться до сонця, юний Тарас тягнувся до науки та мистецтва. Спочатку це був живопис. За збігом обставин поміщик Павло Енгельгард взяв Тараса служити до себе козачком. Це дало йому можливість відвідати Київ, Вільно, Петербург, супроводжуючи Енгельгарда. Там Шевченко побачив витвори тогочасного мистецтва і зробив перші спроби копіювати їх. В 1832 році в Петербурзі Тарас почав навчатися у майстра живопису Ширяєва. Білими ночами він ходив у «Літній сад» і змальовував античні статуї. Саме тут доля звела Шевченка з художником Іваном Сошенком, який розгледів у хлопцеві талант. 22 квітня 1838 року Сошенко з друзями-митцями викупили Тараса в Енгельгарда за 2500 рублів асигнаціями.

 • Тарифи на електроенергію. 1 березня - новий стрибок

  З приходом весни українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію – це буде третій етап запровадженого навесні 2015-го року поетапного підвищення тарифів. Протягом 2016-го року ціна на електроенергію зростатиме двічі: наступне за весняним підвищення станеться 1 вересня і триватиме до 28 лютого 2017 року - це буде 4-й, як планувалося, передостанній етап.

  Поетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення запроваджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою від 22.02.2015 за №220.

  Державний регулятор вирішив піднімати тарифи для населення в п’ять етапів - до економічно обґрунтованого рівня. Що з того вийшло, стане зрозуміло, якщо проаналізувати вал неплатежів та зростаючі обсяги перехресного субсидіювання одних споживачів за рахунок інших.

 • У Франківську проведуть благодійний етно-ярмарок “Ситий вареник”

  Захід відбудеться 31 березня об 11 годині у «Зимовому саду» Інституту туризму на вулиці Галицькій, 201, Б, повідомляє прес-служба ПНУ ім. В. Стефаника.

  Це буде традиційне весняне кулінарне свято, що цього року присвячене українським вареникам. Організовують захід студенти і викладачі напряму підготовки «Готельно-ресторанна справа» Інституту тризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

  В етно-ярмарку також  візьме участь кафедра театрального і хореографічного мистецтва Інституту мистецтв.

 • ТЕЛЕКАНАЛ ТВІ ПРИПИНЯЄ МОВЛЕННЯ З ПОНЕДІЛКА

  З понеділка, 23 березня, телеканал ТВі припиняє мовлення. Цю інформацію видання«Дуся» «Телекритиці» підтвердили кілька джерел, які працювали на каналі.

   Колективу повідомили, що сьогодні, 20 березня, в них останній робочий день, канал закривається і з понеділка вже не буде ефірів.

   При цьому невідомо, чи будуть виплачені колективу борги по зарплаті щонайменше за три місяці.

   Директор каналу ТВі Ольга Манько підтвердила «Телекритиці» призупинення діяльності каналу ТВі.

   «У зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні, а також з тим, що канал є дотаційним, його діяльність призупинено до кращих часів», - повідомила пані Манько.

 • В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ ПІКЕТУЮТЬ БУДІВЛЮ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

   Громадська організація Всеукраїнське об’єднання «Голос» спільно із ГО «Галицька Козацька Січ», Профспілковою організацією Івано – Франківської станції швидкої і невідкладної медичної допомоги вийшли на акцію протесту під стіни будинку облдержадміністрації.

   Кілька десятків членів цих організації пікетують будівлю та вимагають у влади підвищення зарплат, відміни пільг, заборони російських товарів та люстрації, передає Фіртка.

   «Ми хочемо стимулювати владу до проведення реформ та люстрації. Нам хочуть зробити субсидію по газу, але вона нам не потрібна - нам потрібні високі пенсії та зарплати, щоб ми самі могли оплачути всі ці платежі. Чому у нас такі ціни на газ і тепло? Тому, що нашими теплокомуненерго та енергетичними компаніями володіють олігархи, які перепродують нам державні газ, тепло та електроенергію втридорога», - розповів голова ВО "Голос" Ростислав Гудзінський.

 • У ФРАНКІВСЬКУ НАЛІЧИЛИ 17 НІЧНИХ КЛУБІВ ТА ПОНАД 500 РЕСТОРАНІВ І КАФЕ

  У четвер, 19 березня, у залі засідань виконкому Івано-Франківської міськради відбулась нарада заступника міського голови Богдана Білика із власниками та керівниками підприємств громадського харчування.

   Під час наради Богдан Білик розповів про торгову мережу Івано-Франківська.

   За його словами, місто має 560 закладів ресторанного господарства. З них – 80 ресторанів, 58 барів, 17 нічних закладів, 359 кафе. Також у Франківську працюють 354 магазини із продовольчими товарами, ще 681 – із непродовольчими. А всього магазинів 1038 – разом із закладами передмістя, яке входить до міської ради, пише Репортер.

 • Хто серед нардепів від Прикарпаття є найактивнішим прогульником? (Лідери : О.Шевченко та Ю. Дерев'янко)

  В законі України «Про статус народного депутата України» чітко зазначено, що серед основних обов’язків народного депутата України – зобов’язання бути присутнім та особисто брати участь у всіх засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано.

  Отож, наше видання вирішило перевірити як виконують цей ЗУ та справляються із своїми обов’язками народні депутата від Прикарпаття.

  Нагадуємо, що за результатами виборів 2014 року Прикарпаття у ВРУ 8 скликання представляють 10 депутатів - Михайло Довбенко, Олександр Шевченко, Юрій Соловей, Ігор Насалик, Анатолій Дирів, Юрій Тимошенко, Володимир Шкварилюк, Юрій Бабій , Дмитро Шлемко , Юрій Деревянко .

  Як з’ясувалось, найактивнішим прогульником на сьогодні є Олександр Шевченко, який умудрився пропустити більше половини всіх засідань ВРУ. Відповідно до даних електронної реєстрації народного депутата Олександр Шевченко із 35 засідань, які вже відбулися, пропустив 19 і тільки на 16 встиг побувати.

 • Івано-Франківськ замітає снігом

  На третій день весни до Івано-Франківська вирішила повернутися зима. Чи захотіла нагадати про себе...

   Вже близько півгодини в обласному центрі Прикарпатті "гуляє хуртовина". Правда, зважаючи на плюсову температуру, сніг на довго не затримується, пише Фіртка.

   Синоптики прогнозують подібні погодні умови ще на кілька днів. Зокрема сніжитеме до п'ятниці.

  Народний прогноз погод: У цей день вшановується пам'ять святителя Лева, папи Римського і святителя Агапіта, сповідника. У минулі часи говорили: "Розпушилась верба, зимі немає ходу до селянського двору".

 • УКРАЇНА ТА ЄС ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ

  http://espreso.tv/image/data/news/2014/03_2/es.jpg

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Євросоюз та Україна підписали політичну частину Угоди про асоціацію.

   Під документом свої підписи поставили президент Європейської ради Герман ван Ромпей та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, а за ними в алфавітному порядку підписалися глави держав і урядів 28 країн ЄС, передає Еспресо.TV з посиланням на ИТАР-ТАСС

   Економічна частина набуде чинності після завершення виборчого процесу в Україні, у проміжку між літом 2014 та початком 2015 року.

 • Чи обійдеться Крим без України?

  Низка експертів із Росії та України нагадують світові, що свого часу Микита Хрущов віддав Крим у 1954 році Україні не через якісь патріотичні міркування (нібито тому, що сам з України), яких, до речі у нього й не було, а через критичну ресурсну залежність Криму від материкової України.

  Тому, як стверджують аналітики, розрахунки нової влади Криму на швидке відродження місцевої економіки дуже сумнівні, потрібні негайні інвестування у сумі не меншій, ніж 5-6 мільярдів доларів. Хто дасть це Кримові, більшість експертів у реальній найближчій перспективі просто не бачать, тим більше, що Росія має до десятка ще більш депресивних регіонів у себе вдома.

 • Ще один депутат Івано-Франківської облради склав свої повноваження

  Депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Яремчук зареєстрував заяву про складання депутатських повноважень.

   "Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», я, Яремчук Василь Петрович депутат Івано-Франківської обласної ради обраний по одномандатному мажоритарному виборчому округу №56, складаю свої повноваження депутата Івано-Франківської обласної ради", - йдеться в заяві, пише Галицький кореспондент.

 • У Штабі нацспротиву з’ясовували, у кого з чиновників кличка «конверт»

  13 березня у франківський Штаб національного спротиву на люстрацію прийшов керівник департаменту охорони здоров’я Роман Мельник.

  Перше, що його спитав керівник Штабу Василь Попович: чи знає він, хто з його управління має кличку «конверт». Той спокійно відповів: у мого заступника. Він запевнив, що той уже написав заяву на звільнення. Як підкреслив Попович, цього мало. Справу треба передавати в прокуратуру.

  Ймовірно, йшлося про першого заступника Миколу Олінійчука.

  Репортер

 • Івано-Франківськ знову виходить на віче

  В місті Івано-Франківськ від сьогодні, 14 березня, відновлять практику віче. У п'ятницю о 18-00 на площі перед адмінбудівлею на вулиці Грушевського відбудеться мітинг.

   Як прокоментували у Штабі нацспротиву, відновити віче довелося у зв'язку з тим, що влада не прислухається до думки громадськості.

   Так вже відбулося кілька кадрових призначень, які пішли в розріз з думками громади. Найбільш резонансне призначення - начальника міліції Володимира Сміха - той член команда екс-керівника Фелика і під час акцій протесту був по інший бік барикад, пише Стик.

 • Штаб національного спротиву визначився з людьми, які мають очолити РДА Прикарпаття (список)

  Штаб національного спротиву звернувся до голови Івано-Франківської ОДА Андрія Троценка з переліком рекомендованих погоджувальною радою осіб на посади голів районних державних адміністрацій.

 • Урочисті святкування 200-річчя Тараса Шевченка у Коломиї

  9 березня коломияни урочисто відзначили 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка. Святкування відбувалися у кілька стадій. Спочатку на площі Шеченка провели міжнародний флешмоб “Весь світ читає Шевченка”, у якому молодь декламувала вірші Кобзаря.

  Здійснивши покладання квітів до пам’ятника українського пророка, Єпископ Василій (Івасюк) УГКЦ спільно із Єпископом Юліаном (Гаталою) УПЦ (КП) і священиками єпархій, відслужили Панахиду за Великим Кобзарем.

 • М. Петруняк : «Революції починають ідеалісти, роблять романтики, а використовують негідники»…

  Я не знаю прикладів революцій, які би дійсно вирішували проблеми, через які ті революції починались. Проте  завжди революції призводили до кровопролиття. Мирні революції відрізняються від просто революцій лише тим, що запобігають людським втратам, але наболілі питання все одно не вирішують.
  Причини таких наслідків криються в тому, що революційний шлях приходу до влади певних людей – нелегітимний за визначенням, бо ці люди отримують владу, не маючи на те жодних повноважень від народу.
  Тому порядні люди ніколи на таке не погодяться, а от негідники…
  Я не хочу нікого назвати негідниками…Та все-таки…

 • Євросоюз дав Росії 48 годин на урегулювання ситуації в Криму

  Європейський Союз дав Росії 48 годин на деескалацію конфлікту.

   Про це в ефірі "Свободи слова" заявив представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, передає УНН.

   "Завершилися 5 годині переговори (у Брюсселі -Ред.). Росії дали 48 годин на деескалацію конфлікту", - сказав Єлісєєв.

   Він наголосив, що йшлося також про наслідки для двосторонніх відносин "Росія-ЄС".

   "ЄС чітко попередив Росію про наслідки для двосторонніх відносин "Росія-ЄС". До четверга у російської сторони є час, щоб врегулювати ситуацію", - сказав  представник України при ЄС.

 • Чотирьох поранених надвірнянців відправлено на лікування до Польщі

  Чотирьох наших поранених земляків відправлено на лікування до Польщі, - розповів громадський активіст Ярослав Лесюк, - хочеться подякувати Польській владі, яка зробила усе можливе і неможливе, щоб наші побратими з Українськими паспортами (закордонні не було часу виготовляти) потрапили на територію сусідньої Держави, де їм буде надана допомога в лікуванні та оздоровленні. Ще одного нашого земляка буде відправлено наступного тижня"

 • У Надвірні проходить спартакіада (Фото)

  У районному центрі Надвірна 29 березня розпочалась традиційна районна спартакіада серед працівників державних установ, органів місцевого самоврядування та державних службовців Надвірнянського райони.Змагання урочисто відкрив голова Надвірнянської районної ради Василь Попович.

 • На Івано-Франківщині викрито махінації підприємства з «псевдо» субпідрядником

  При перевірці снятинського товариства, яке здійснювало будівництво житлових і нежитлових приміщень, податківці виявили, що його керівник використав сфальшовані документи, за якими фіктивним субпідрядником начебто виконувались йому роботи.

 • Ми не хочемо в своїй країні залежати від бажання однієї людини і того, з якої ноги вона встала - скaзав Віталій Кличко (Фоторепортаж)

  Вчора на акції «Вставай, Україно!» перед жителями Прикарпаття виступив лідер партії УДАР Віталій Кличко з своїми колегами по опозиції.В.Кличко  відзначив, що три опозиційні партії мають різних лідерів, різні ідеології та різні програми, проте вони мають і дещо спільне, а саме: вони – українці і хочуть бачити Україну європейською державою. Саме тому вони разом борються проти авторитаризму.

 • Майже на два мільярди гривень зменшились податкові збитки підприємств Прикарпаття

  За минулий рік 114 суб'єктів господарювання Івано-Франківщини задекларували податкові збитки на загальну суму 1,2 млрд. гривень проти 3,1 млрд. гривень 2011 року. Найбільш збитково спрацювали підприємства промисловості та  будівництва, питома вага від загальної суми від’ємного значення об’єкту оподаткування податком на прибуток яких складає 87,6 та 2,1 відсотків відповідно.

 • Працівники виконавчого комітету Івано-Франківської міськради перерахують свій одноденний заробіток на дитячий хоспіс в Надвірній

  Працівники Івано-Франківського міськвиконкому вирішили допомогти із збором коштів на дитячий хоспіс в Надвірній.Таку інформацію сьогодні на оперативній нараді озвучив міський голова обласного центру Прикарпаття Віктор Анушкевичус.

 • Прикарпатські рятувальники спільно з галицькими природоохоронцями опікуються лелеками

  Тривала снігова стихія у другій половині березня захопила зненацька і птахів. Лелеки, що повернулися з теплих країв на місця літнього гніздування, мерзнуть від сильних морозів.

 • КОЛОМИЯНАМ ПРЕЗЕНТУВАЛИ РОМАН «ЯК СНИТЬСЯ ЖИТО»

  Днями, в Коломиї відбулася зустріч з письменником, журналістом, відомим громадським діячем Дмитром Захаруком, який завітав до писанкового міста з презентацією своїх творчих доробків. Нещодавно вийшов друком роман «Як сниться жито» та збірка оповідань «Мірка». Автор переконаний, що тема боротьби українського народу за Україну та людські стосунки у складних життєвих ситуаціях дуже актуальна у наш час.
  В основу роману «Як сниться жито» покладено однойменний вірш. Написаний твір про життя родини, в якій чоловіки загинули на різних фронтах, а жінка – українська мати гідно сприйняла страшний виклик долі та намагалася до кінця зберегти  в своїй душі любов до Бога та України. Роман легкий в прочитанні та доступний в розумінні для всіх вікових категорій, переконує автор.

 • НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ГОТОВІ ДОПОМАГАТИ МІСЬКИМ ТА РАЙОННИМ ОБРАНЦЯМ

  У Коломиї відбулося засідання міськрайонного Комітету опору диктатурі за участі народних депутатів України ВО «Батьківщина» Дмитра Шлемка та ПП «Удар» Романа Чернеги, а також обласних депутатів – представників ВО «Батьківщина» Олександра Левицького, першого заступника голови Івано-Франківської обласної ради, Петра Книшука  та «ударівця» Ігоря Розсипайла.

 • КОЛОМИЙСЬКА АРХІТЕКТУРА ДЕГРАДУЄ

  Таку думку навіюють останні дії наших чиновників щодо упорядкування писанкового міста.
  Скільки депутати не билися і не боролися, аби малі архітектурні форми у Коломиї мали більш-менш однаковий вигляд, який би гармонійно вписувався у архітектуру міста, а все одно «зелені» вирішують все.
  Новий ларьок на автобусній зупинці біля першої школи – це просто вершина несмаку та знущання над архітектурою нашого міста. Я просто диву дивуюсь, як взагалі можна було допустити, щоб ця мала архітектурна форма потрапила туди!

 • Опозиція їде піднімати "народне повстання" в Івано-Франківську

  Опозиційні сили проведуть наступні акції "Вставай, Україно!" в Івано-Франківську, Тернополі та Чернівцях.Про це повідомив заступник голови ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.Він повідомив, що 28 березня відбудеться піша хода та мітинг в Івано-Франківську, на наступний день, 29 березня, заходи опозиційних сил пройдуть в Тернополі, а 30 березня - у місті Чернівці, інформує newsru.ua.

 • Місією тверезості розпочали перший день Великого посту на Надвірнянщині

  Місією тверезості розпочали перший день Великого посту вірні храму Святого Великомученика Димитрія с. Лоєва Надвірнянського деканату. Голова єпархіальної підкомісії "За тверезість життя" о. Ярослав Стефюк прибув на парохію разом з монахинею чину Згромадження сестер Воскресіння Господнього сестрою Веронікою.

 • Прес-конференція голови райдержадміністрації Юрія Касіянчука (Фото)

  Голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук провів прес-конференцію, на яку було запрошено працівників ТРК «Надвірна», газети «Народна воля», облдержтелерадіокомпанії «Карпати» за участю першого заступника і заступників голови РДА Степана Іроденка, Богдани Ковалюк, Володимира Гурея, керівника апарату РДА Василя Гуменюка, начальника інформаційно-аналітичного відділу апарату РДА Тараса Дем'янчука.  

 • Обсерваторію на горі Піп Іван відновлять до 2016 року

  Із червня продовжаться роботи з відновлення колишньої астрономо-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван.Про це повідомив ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда.За його словами, торік вдалося покрити будівлю бляхою і замурувати вікна цеглою, тож було створено умови для підсушування приміщення в зимовий час.Як пише газета Галичина, нинішнього року розпочнеться друга черга робіт — очищення внутрішніх приміщень.«Найбільш серйозний етап реставраційних робіт планується на 2014 рік, де будуть сформовані основні концепції внутрішніх приміщень», — зазначив Цепенда. Об'єкт планують здати до 2016 року.

 • Шеф-редактор альманаху "Мантикора" Володимир Єшкілєв: "Все поміняється, але книжка залишиться"

  В Івано-Франківську триває міжнародний фестиваль матеріалістичної літератури «Карпатська мантикора». Проводиться він вже вдруге. Перший раз його провели у 2011 році.Цьогорічна «Мантикора» проходить під девізом «Час діяти!» і матиме на меті обговорити сучасний стан і перспективи дитячої та підліткової метареалістичної літератури.

 • Область готова до несприятливих погодних умов – Гусак

  Протягом сьогоднішнього та декількох наступних днів в Івано-Франківській області очікується різке погіршення погодних умов: зниження температури, снігопади, хуртовини, ожеледь. Про це йшлося на засіданні обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови облдержадміністрації Руслан Гусак.

 • На засіданні бюджетної комісії депутати обласної ради переймалися питаннями стану доріг області

  22 березня 2013 року відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської  обласної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій, на якій було обговорене широке коло питань, починаючи з комплексної програми перспектив агропромислового комплексу та розвитку сільського та водного господарства, і закінчуючи питаннями розвитку та фінансування спорту.

 • Податківці викорінюють корупцію у своїх лавах

  З початку року в органах ДПС в Івано-Франківській області проведено 11 службових перевірок правомірності дій податківців під час виконання ними своїх посадових обов’язків. Про це повідомляє в.о. начальника відділу внутрішньої безпеки при ДПС в області, полковник податкової міліції Олександр Малець.

 • Податківці Прикарпаття шукають у своїх лавах корупціонерів

  З початку року в органах ДПС в Івано-Франківській області проведено 11 службових перевірок правомірності дій податківців під час виконання ними своїх посадових обов'язків.

 • Прикарпатські самбісти на турнірі у Миколаєві вибороли десять медалей

  Десять медалей вибороли прикарпатські самбісти на турнірі у Миколаєві. Майстер спорту Михайло Ілитчук на Чемпіонаті України виграв чотири поєдинки. У фіналі він переміг донецького суперника, якому, до речі, торік програв право виходу до фіналу.

 • На Прикарпатті за два місяці виявлено майже півтисячі нелегальних працівників

  У січні-лютому п.р. завдяки проведеній контрольно-перевірочній роботі податківці Івано-Франківщини виявили 479 найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод зі своїми роботодавцями. Внаслідок чого до бюджету сплачено 12,5 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

 • Очисти Надвірну - утилізуй батарейки

  В м. Надвірна, як і по всій території України, багато людей в побуті використовують різноманітні батарейки та акумулятори. Після того, як вони відпрацьовують свій ресурс, їх викидають в сміттєве відро, оскільки немає спеціалізованих пунктів їх збору. Із сміттєвого відра ці батарейки та акумулятори попадають на міські звалища. Хоч частка батарейок і акумуляторів в побутовому смітті менше 0,5 % від абсолютної ваги сміттєвої маси в Україні, проте ці 0,5 % продукують близько 50 % всіх токсичних речовин, що присутні в даній сміттєвій масі. Підраховано, що 1 така батарейка/акумулятор може забруднити важкими металами біля 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води, оскільки містить в собі велику кількість різних металів (літій, ртуть, кадмій, нікель, марганець, цинк, свинець та ін.). Далі з грунту ці важкі метали попадають в грунтові води, а також накопичуються в рослинах та живих організмах, що рано чи пізно призводить до їх попадання в організм людини, що наносить суттєву шкоду її здоров’ю.

 • На Івано-Франківщині вже 134 касових апарати звітують он-лайн

  На сьогодні в області зареєстровано 134 касових апарати, які підключені до системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій (РРО) через мережу Інтернет.  Ці касові апарати формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери податкової служби.

 • Олександр Сич: «Для утвердження України потрібно на чолі держави поставити людей за походження і за духом українців»

  14 березня 2013 року в районній бібліотеці міста Надвірна на Прикарпатті відбулася презентація книжки народного депутата України, очільника Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олександра Сича "Український націоналізм: традиція і модерн".

 • У Надвірні відбулась прес-конференція за участю відомих борців самбо

   Самбо - вид спортивного єдиноборства, а також є системою виховання , що сприяє  розвитку морально-вольових якостей людини, формує твердий характер, стійкість і виносливість . Власне про спортивні досягнення Надвірнянських самбістів та плани на майбутнє йшлося на прес-конференції організованій у приміщенні Надвірнянського спорткомплексу за участю двох віце президентів Івано-Франківської обласної федерації самбо Романа Мажака та Ігоря Писклинця , а також  заслуженого тренера України з боротьби самбо Володимира Наконечного. У прес-конференції взяли участь також і учасники переможці чемпіонату України по самбо, який відбувся недавно.

 • Негода лютує на Надвірнянщині (фото)

  За попередженням гідрометеоцентру  через територію Івано-Франківської області проходить  активний  циклон, який призвів до різкого та погіршання  погодних умов. Циклон не оминув і Надвірнянський район на тереторії  якого  пройшли сильні снігопади, хуртовини, посилився вітер до 17-22 м/с, є снігові замети, місцями налипання мокрого снігу, ожеледь.

 • Новим Папою Римським став архиєпископ Буенос-Айреса кардинал Бергольйо (поновлюється, фото, біографія)

  Хорхе Марио Бергольо

  Новим Папою Римським став аргентинець кардинал Хорхе Маріо Бергольйо, архиєпископ Буенос-Айреса.Про це щойно оголосив кардинал-протодиякон Римсько-католицької церкви Жан-Луї Торан з балкону Собору св. Петра. Він промовив знамениту латинську формулу "Habemus papam" (У нас є Папа) і оголосив, хто був обраний новим Вікарієм Христа. Також кардинал-протодиякон повідомив, що новобраний Папа прийняв папське ім'я Франциск.

 • Прикарпатським підприємствам з іноземним капіталом відшкодовано 194 млн.грн. ПДВ

  За два місяці п.р. 16 підприємствам з іноземним капіталом Івано-Франківщини повернуто 194 млн.грн. податку на додану вартість, що становить 88,5 відс. загальної суми відшкодування.

 • ЦОПП – якісний важіль співпраці між податківцями та платниками податків Яремчанщини

  Як зазначила перший заступник начальника ДПІ у м. Яремчі Дарія Василівна Мироняк, податкова служба працює на налагодження партнерських відносин з бізнесом. Саме з цією метою і створений Центр обслуговування платників податків.

 • Податківці в півтори рази зменшили кількість перевірок прикарпатських підприємств

  За два місяці цього року податківці Івано-Франківщини провели 24 документальних планових перевірки підприємств, проти 37 в аналогічному періоді 2012 року. За результатами проведених перевірок донараховано 15,7 млн.грн.

 • Прикарпатський торгівець «секонд-хендом» ухилився від сплати 5 млн.грн. податків

  На Івано-Франківщині податкові міліціонери виявили, що керівник одного з товариств ввозив з Європи вживаний одяг, який оформляв через фіктивні контракти з фірмами нерезидентами, зареєстрованими у Панамі та в США (штат Орегона). Підроблені документи дали можливість у два рази занизити вартість вживаного одягу при сплаті податків та митних платежів.

 • У Коломиї БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ЮНАЦТВА З’ЯВИВСЯ ІНТЕРНЕТ

  Міська бібліотека для юнацтва в Коломиї відчинила свої двері у березні 1985р. на вулиці І. Мазепи. Варто зазначити, що читачами бібліотеки є не лише юнацтво. Частенько на екскурсію приходять малюки з садочка №20, є чимало відвідувачів дорослого і похилого віку.

 • Михайло Вишиванюк про «оптимізацію», автаркізацію, культуру, дорги, палац Потоцьких, ФК «Прикарпаття», сланцевий газ та інше…

  Михайле Васильовичу, минулого тижня деякі інтернет-ЗМІ оприлюднили інформацію про ваше нібито звільненння «в пакеті» з вашим львіським колегою. І дехто ці чутки сприйняв вже більш серйозно, аніж це було в попередні рази, коли розповсюджувалася подібна інформація. Відомо, що за посади голів ОДА завжди ведеться боротьба різних навколовладних угрупувань, центрів впливу. Раніше називалисяч кандидати на крісло голови ОДА – Нестор Шуфрич, Василь Чуднов, деякі силовики... Черга, чи то «лава запасних» велика... Зараз кулуарно вже був «майже призначений» Ігор Насалик. Як ви це прокоментуєте? Йде вічна закулісна боротьба?

 • Новина з життя УПЦ КП (Звільнення преосвященного Іоана, єпископа Коломийського і Косівського, від управління Коломийською єпархією)

  Християнський портал КІРІОС опублікував журнали чергового засідання Священного Синоду УПЦ КП, яке відбулося 8 березня у Києві під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Синод прийняв низку кадрових рішень, визначив порядок обрання та кількість делегатів, які мають бути обрані на Помісний Собор УПЦ КП, який відбудеться 27 липня цього року, схвально оцінив підсумки візиту делегації ВРЦіРО до Брюсселю, висловив занепокоєння з приводу певних законодавчих ініціатив Кабінету міністрів України та розглянув річні звіти про діяльність низки єпархій Київського Патріархату.

  Витяг з ЖУРНАЛ № 14

 • Податкова міліція вилучила з підпільного цеху 6,4 тис.пляшок алкогольних напоїв

  В Івано-Франківську податківці виявили цех з незаконного виробництва горілки та коньяку, який організував 22-х річний місцевий мешканець, в гаражі приватного господарства. Податкові міліціонери вилучили 250 ящиків фальсифікованих алкогольних напоїв на суму 168,7 тис.грн., 720 літрів спирту на 21,6 тис.грн., обладнання, яке забезпечувало масове виробництво оковитої та 12,5 тис. підроблених марок акцизного податку. Загалом вартість предметів такої злочинної діяльності для виробництва спиртних напоїв складає понад 300 тис.грн.

 • Опозиція знову блокує парламент, Шуфрич вкрав «картонного» Азарова

  Депутати від опозиції знову заблокували парламент. Про це на своїх сторінках у Facebook  пишуть депутати Леонід Ємець та Андрій Парубій.

  "Станом на 9-ту ранку трибуна заблокована. Як ми і передбачали, вночі ніхто з регіоналів не посмів захопити трибуну", - написав Парубій, пише Малакава.

  Над президією депутати знову розвісили плакат "Стоп диктатурі".

  В арсеналі опозиціонерів ще була картонна фігура Миколи Азарова, з якою депутати залюбки фотографувалися, проте її вчора вкрав Нестор Шуфрич.

 • Михайло Вишиванюк кандидатам на посаду голови ІФ ОДА: "Нехай набираються досвіду, складають плани..."

  Минулого тижня «під шумок» звільнення голови ОДА Львівської області деякі ЗМІ до числа звільнюваних «приклеїли» і голову Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка. Цю інформації прокаметував очільник ОДА, віповідаючи на запитання журналіста.

  - Михайле Васильвичу, минулого тижня деякі інтернет-ЗМІ оприлюднили інформацію про ваше нібито звільненння «в пакеті» з вашим львіським колегою. І дехто ці чутки сприйняв вже більш серйозно, аніж це було в попередні рази, коли розповсюджувалася подібна інформація. Відомо, що за посади голів ОДА завжди ведеться боротьба різних навколовладних угрупувань, центрів впливу. Раніше називалисяч кандидати на крісло голови ОДА – Нестор Шуфрич, Василь Чуднов, деякі силовики... Черга, чи то «лава запасних» велика... Зараз кулуарно вже був «майже призначений» Ігор Насалик. Як ви це прокоментуєте? Йде вічна закулісна боротьба?

 • Оновлений «Пульс» відтепер працює і для клієнтів митниці

  Міндоходів здійснило ребрендинг інтерактивного сервісу «Пульс податкової», який відтепер приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань.
  Нагадаємо, сервіс «Пульс податкової» було запроваджено у січні 2012 року як  такий, що дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників податкової безпосередньо керівництву служби. З цього часу «Пульс» зарекомендував себе не тільки як ефективний сервіс, а й як повноцінний консультаційний центр.

 • МУЗЕЙ ТА БІБЛІОТЕКИ КОЛОМИЇ БЕЗ ТЕПЛА

  У Музеї історії міста Коломиї та в бібліотеках міста припинили газопостачання. В приміщеннях вже майже така сама температура як і на вулиці, адже 26 лютого представники Коломийського управління з експлуатації газового господарства перекрили доступ газу до приміщень установ.

 • На Яремчанщині спільними силами борються з податковим боргом

   Днями Державною податковою інспекцією у м.Яремчі проведено засідання «круглого столу» разом із відділом державної виконавчої служби Яремчанського МУЮ при виконанні судових рішень про примусове стягнення податкового боргу.

 • Михайло Вишиванюк: Я буду звільнений у 2017 році

  Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк прокоментував чутки, які завзято поширюють франківські інтернет-видання.Мовляв, вслід за головою Львівської ОДА в черзі на звільнення і голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк.

 • Надвірнянські підприємства з іноземними інвестиціями на 65% збільшили сплату податків

  На Надвірнянщині є шість підприємств з іноземними інвестиціям, які активно розширюють свою діяльність на території району. Розмір податків, сплачених ними до зведеного бюджету зріс із 8,7 млн грн у 2011 році до 14,4 млн грн у минулому році.За 2012 рік в економіку Надвірнянського району вкладено 12,3 млн дол США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу).

 • На Буковелі відбулись собачі перегони

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   На Прикарпатті відбулися міжнародні сертифіковані змагання з зимових видів їздового спорту «Кубок Буковелю 2013».

 • Понад сто священників взяли участь в чемпіонаті з лижного слалому на Буковелі

  http://cs405623.userapi.com/v405623767/9e6b/2Er9HlId9z8.jpg

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   На гірськолижному курорті «Буковель» відбулись лижні змагання з гігант слалому для священиків і студентів навчальних закладів УГКЦ «Кубок Блаженного Йосафата Коциловського».Учасниками змагань стали близько сотні священиків та семінаристів, а також миряни Української греко-католицької церкви. Про це повідомляє прес-служба УКУ.

 • У Франківську засідає Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення

  В Івано-Франківську триває виїзна нарада Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. В центрі обговорення її учасників, серед яких члени Національної ради, керівники структурних підрозділів, представники регуляторного органу в областях та фахівці телерадіоінформаційної сфери Івано-Франківщини, - питання впровадження цифрового телевізійного мовлення, поширення нових медіа і підходи до їх регулювання.

 • Голова ДПС в області Віктор Рахміль обговорив податкові питання з яремчанськими підприємцями

  Яремчанщина впродовж останніх років демонструє стійке зростання економіки, залучення інвестицій та розвиток інфраструктури туризму у гірському краї.
  У 2012 році до бюджетів усіх рівнів Яремчанського регіону надійшло 44,2 млн.грн. податків та зборів, місцеві бюджети отримали 32,7 млн. грн., що на 13,0% більше ніж у попередньому році.  Сплачували їх 2050 платників податків, з яких 1692 фізичні особи-підприємці. При цьому, минулого року зареєстровано 160 місцевих та 40 іногородніх платників податків. Уже в січні цього року свій бізнес додатково зареєстрували ще 16 фізичних осіб та одна юридична особа.

 • Маестро Сергій Орел – на порозі 60-річчя

  25 березня випов­нюється 60 років заслуженому артистові України, засновникові і незмінному керівникові популярного, відомого і завжди успішного народного муніципального оркестру народної музики «Аркан» Орлові Сергієві Степановичу.
 • Івано-Франківській обласній дитячій лікарні подарували реанімобіль за мільйон

  Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні придбали новий реанімобіль. Вартість авто - 998 тисяч гривень.За словами головного медика області Миколи Олінійчука, придбаний реанімобіль, обладнаний найсучаснішим медичним устаткуванням, дасть змогу покращити умови транспортування дітей з лікувально-профілактичних закладів області в ОДКЛ та спеціалізовані заклади Києва, що в свою чергу підвищить якість медичної допомоги новонародженим і сприятиме зниженню смертності дітей в області.

 • Відбулося засіданні колегії облдержадміністрації.

  26 березня керівництво Івано-Франківської обласної ради на чолі з її головою Олександром Сичем взяло участь у засіданні колегії облдержадміністрації.На колегії були розглянуті питання використання бюджетних коштів, збереження державного та комунального майна на підприємствах, в установах і організаціях області, про ситуацію у тваринницькій галузі та шляхи її розвитку в області, про проведення земельної реформи, а також заслухано звіт голови Городенківської райдержадміністрації щодо готовності сільськогосподарських підприємств району до проведення комплексу весняно-польових робіт.
 • На Івано-Франківщині правоохоронці візьмуться за Держкомзем?

   

  Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк на вчорашній колегії ОДА заявив, що жителі Прикарпаття клянуть роботу управління Держкомзему.
 • На “Буковелі” - нова трагедія

  Гірськолижний відпочинок не завжди приносить радість і бадьорий настрій. В цьому, на жаль, змогли переконатись друзі та рідні 36-річного мешканця міста Києва.
 • Олег Бахматюк і перспектива палацу Потоцьких

  Івано-Франківськ, брама палацу Потоцьких

  Цього разу «Репортер» відзначає сучасного власника Палацу Потоцьких. Хоч він і нечасто з’являється у нашому місті, та його персону не перестають обговорювати. Особливо останнім часом – серед депутатів міської ради. І тема вічна – Палац Потоцьких, який поволі руйнується в самому центрі нашого євроміста. Знову Україні та ще й цілому світові запам’ятається Прикарпаття – через яйця. Щоправда, цього разу ними ні в кого не кидали, а просто наш земляк Олег Бахматюк заробив на них мільярд. Нещодавно журнал «Forbes» опублікував черговий рейтинг мільярдерів світу. До переліку найбагатших потрапили вісім українських бізнесменів. Серед них і Бахматюк, власник підприємства «Авангард», одного з найбільших в Україні виробників курячих яєць.
 • В Івано-Франківську відбудеться Хресна дорога ненародженої дитини

  У рамках відзначення Міжнародного дня молитви за ненароджених дітей Молодіжна комісія, Душпастирська місія у сфері охорони здоров’я, Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, молодіжні християнські й громадські організації міста та області реалізовують план заходів під назвою «Рух за життя».
 • Головне питання сесії - Надвірнянські депутати провалили.

  Вчора відбулась двадцята позачергова сесія Надвірнянської міської ради. В сесійному засіданні взяли участь тридцять депутатів. До порядку денного було внесено три питання.
 • Карпатська бджола – гордість нашого краю

  Минулого тижня з 15 по 16 березня  у Візит-центрі Карпатського національного природного парку відбулась науково-практична конференція «Збереження та відновлення карпатської бджоли». Захід проходив за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів та Департаменту заповідної справи України.
 • Вода має свою ціну і якість

  Наше суспільство неоднозначно ставиться до працівників комунальних служб, і разом з тим майже ніхто не розуміє масштабність їхньої титанічної праці. Адже їм щоденно необхідно долати проблеми, які виникають у комунальній господарці. Тому кожному з нас варто бачити не тільки недоліки у роботі комунальників, але й те, що це важка праця. А враховуючи стан вітчизняних мереж, вона перетворюється на постійний аврал.
 • Олександр Шевченко стверджує, що міська рада тримає «Скорзонеру» на «короткому повідку»

  Вже доволі давно в Івано-Франківську тривають дискусії щодо майбутнього ПФК «Прикарпаття». Неодноразово на сесії слухалося питання невиконання фінансових зобов’язань співвласником й головним інвестором футбольного клубу ТОВ «Скорзонера».
 • Школярі агітують за чисте довкілля

  На минулому тижні  в Яремчанському будинку культури відбувся етап  обласного ХІ Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів. Організаторами заходу були ЦПРДіЮ Яремчанського міського відділу освіти  за Карпатського Природного Національного Парку. Координатором виступив Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Метою проведення конкурсу є активізація роботи з учнівською молоддю щодо вирішення екологічних і природоохоронних проблем, залучення її активної природоохоронної діяльності, формування екологічної свідомості та дбайливого ставлення до природи.
 • Олександр Шевченко ще не знає чи балотуватиметься на виборах до Верховної Ради України

  За словами депутата Івано-Франківської обласної ради й по сумісництву директора ТК «Буковель» Олександра Шевченка, він поки що не прийняв остаточного рішення чи братиме учать в осінній виборчій кампанії.
 • Василь Чуднов подарував прикарпатським школам 6 тисяч книжок

  9 березня, в день народження Великого Кобзаря Тараса Шевченка, народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, голова Івано-Франківської обласної організації ПР Василь Чуднов завітав із подарунками в кілька районів Прикарпаття – Косівський, Верховинський, Надвірнянський - та в місто Яремче.
 • Ошукані лижники на кілька годин заблокували підйомник курорту «Буковель»

  У суботу, 10 березня, власники акційних абонементів гірськолижного курорту «Буковель» виявили, що їхні абонементи чомусь не працюють. Хоча на самих пластикових картках була вказана дата, з якої починає діяти абонемент – 10 березня, система не пропускала туристів.
 • Комітет по боротьбі з корупцією виступив в підтримку прокурора Івано-Франківщини Олександра Каліфіцького

  Комітет по  боротьбі з корупцією в органах  державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах виступив з листом підтримки прокурора Івано-Франківської області Олександра Каліфіцького.
 • Реколекції для дівчат “Дозволь себе віднайти”

  З 8 по 11 березня 2012 року в реколекційному домі сестер служебниць в м.Надвірна вже вдруге відбулися реколекції для дівчат на тему «Дозволь себе віднайти».
 • Реалізація проектів – крок вперед

  Цього тижня в Яремчанській міській раді відбулась нарада щодо участі територіальних громад в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. У ній взяли участь заступник Яремчанського міського голови Надія Бандурка, сільські голови, представники відділів та установ Яремчанської міської ради. Нараду провів секретар Івано-Франківської дирекції обласних конкурсів Юрій Цимбалюк.
 • Найдешевша квітка до 8-го березня у Івано-Франківську коштує 10 гривень (фото)

  8 березня, а це - черговий шанс для продавців квітів додатково заробитиПройшовшись Івано-Франківськом ми з'ясували, що найдешевшу квітку на свято можна придбати за 10 гривень - це жовтий, червоний або білий тюльпан в целофані.
 • Михайло Вишиванюк: Вперше за 20 років глава держави чітко окреслив системні заходи щодо соціальної політики у державі, а вони «масштабні і комплексні»

  Михайло Вишиванюк висловив переконання, що оприлюднені сьогодні  Віктором Януковичем  нові соціальні ініціативи   будуть  реалізовані,  «бо  є  зростання економіки,  є підвищення якості адміністрування податків, а це призведе до зменшення тіньової економіки, і  відбудеться  модернізація продуктивності праці».
 • Василь Скрипничук: «Необхідним є створення повноцінних виконавчих органів місцевого самоврядування»

  Виступаючи із доповіддю «Законодавча основа місцевого самоврядування в Україні: етапи розвитку, сучасний стан та перспективи» на Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю, що відбулася за сприяння Івано-Франківської обласної ради 2-3 березня в Івано-Франківську, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради, кандидат юридичних наук Василь Скрипничук відзначив, що конституційне та законодавче регулювання місцевого самоврядування в Україні в даний час є далеким від досконалості.
 • вбивство у Надвірній: на стадіоні знайшли мертве тіло

  В суботу у районному центрі Прикарпаття місті Надвірна на місцевому стадіоні знайдено тіло чоловіка з перерізаним горломю. Наразі правоохоронні органи проводять слідчі дії і просять можливих свідків звертатися до міліції з інформацією, яка допоможе у слідстві. Додатково стало відомо, що чоловікові було 43-45 років.
 • На Прикарпатті молодь безкоштовно возитимуть на "Буковель"

  Безкоштовні, щоденні поїздки до туристичного комплексу «Буковель» організовує Молодіжний благодійний фонд «Заради добра» для активістів молодіжних рухів з ініціативи та допомоги депутата обласної ради Богдана Гдичинського.
 • В Надвірній відзначили 62-гу річницю трагічної загибелі Героя України Романа Шухевича

  4 березня у Надвірній, на Івано-Франківщині відзначили 62-гу річницю трагічної загибелі Головного командира, генерал-хорунжого ОУН-УПА, Героя України Романа Шухевича.
 • Ігор Насалик: Петрів пропонує “бублик, а не адмінреформу

  Попри те, що на законодавчому рівні адміністративна реформа ще не затверджена, у Калуші підготовка до її реалізації йде повним ходом.
 • Яремчанська ДПІ – інформує плаників податків

  Днями у Яремчанській ДПІ відбулась  прес-конференція, присвячена висвітленню питань декларування доходів громадян, отриманих протягом 2011 року, в якій взяли участь представники ЗМІ, журналісти газети «Яремчанський вісник.
 • В Бахматюка інвестуватимуть китайці

  Китайський бізнес має намір інвестувати кошти у підприємства агрохолдингу «Авангард», що належить відомому в Україні бізнесмену Олегу Бахматюку. Про це свідчать протоколи про наміри, які останнім часом активно укладаються китайськими урядовцями та бізнесменами з підприємствами холдингу.
 • Популярність інтернету зростає разом із здешевленням послуг провайдерів

  Українці в основному заходять в інтернет поспілкуватися з друзями в соціальних мережах або по Skype, дізнатися новини, скачати фільм або музику.Частка українців, які користуються інтернетом, в лютому 2012 року виросла до 42,8%. Це на 2,5% більше, ніж у листопаді минулого року, і на 10,4% більше, ніж рік тому, в цей же період часу. Про це свідчать дані останнього опитування КМІС.
 • Івано-Франківський медуніверситет ніхто і ніколи не позбавить статусу національного

  Поширену на окремих Інтернет-сайтах інформацію про те, що, Івано-Франківський національний медичний університет позбавлять статусу «національного», якщо ректором не стане людина із Партії регіонів, голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк назвав «величезною дурницею».
 • Михайло Вишиванюк: Інтронізація Глави УГКЦ у Патріаршому соборі в Києві сприятиме справі об'єднання України

  Минулої неділі на запрошення секретаріату Синоду єпископів УГКЦ та Владики Володимира Війтишина Івано-Франківської Єпархії УГКЦ голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк та голова обласної ради Олександр Сич взяли участь у спільній молитві – Літургії та церемонії інтронізації (введенні на престол) новообраного Патріарха, Глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука.
 • В районах зарезервують земельні ділянки під будівництво доступного житла

  На вчорашній колегії облдержадміністрації було піднято питання про інформування населення про вже існуючі програми пільгового будівництва житла, бо самостійно люди отримати її не в змозі.
 • Масштаб аварії на "Фукусімі" вже досяг 7-го рівня, як у Чорнобилі

  Експерт з АЕС німецького відділення Greenpeace Тобіас Рідль впевнений, що інцидент на японській атомній станції "Фукусіма" вже досяг того ж рівня класифікації, що і аварія на Чорнобильській АЕС. Про це пише газета La Stampa.
 • В.Балога та Є.Червоненко відвідають Прикарпаття

  Головний рятувальник України Віктор Балога відвідає 1 квітня Івано-Франківщину. Метою візиту міністра на Прикарпаття є презентація пілотного проекту з використання гелікоптерів для рятувальних робіт та екстреної госпіталізації тяжко хворих. Проект впроваджується за підтримки напівприватної служби порятунку «Українські ангели», ініціатор створення якої та активний її учасник, керівник департаменту авіації МНС Євген Червоненко також прибуде в п’ятницю на Прикарпаття, інформує Коломия ВЕБ Портал.
 • «Свобода» зробить роботу івано-франківської влади прозорою

  Підсумки VIII сесії підбили сьогодні секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків та голова фракції ВО «Свобода» Роман Онуфріїв. Головним її результатом «свободівці» вважають звільнення керівника «Водоекотехпрома», вирішення долі стадіону «Рух» і чергові кроки для забезпечення прозорості діяльності міської влади, як повідомляє ТРК «Вежа», посилаючись на прес-службу Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» . Лідери «Свободи» відзначили кілька рішень, які покликані забезпечити публічність і відкритість влади перед суспільством.
 • Електроенергія для релігійних організацій знову подорожчала на 50%

  Національна комісія з питань регулювання електроенергетики України (НКРЕ) вдруге у поточному році підвищила тариф на електроенергію для релігійних організацій і для населення. Нові тарифи набудуть чинності з 1 квітня 2011 року.
 • Облрада презентує книгу Василя Шкляра громаді Прикарпаття

  Дві з половиною тисячі екземплярів книги Василя Шкляра "Чорний ворон" обласна рада презентує громаді міста.
 • В Івано-Франківську сума боргу із виплати заробітної плати становить майже 4 млн.грн.

  Станом на 1 березня загальна сума боргу із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, організацій (враховуючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства) становила 3,9 млн.грн. Впродовж лютого обсяги заборгованості збільшились на 23,6%.
 • Глава Греко-католиків носить годинник за 90 євро і їздить на старому авто

  Новообраний Глава УГКЦ Владика Святослав носить на руці годинник вітчизняного виробництва вартістю 1008 гривень.
  Про це журналістам вдалося дізнатися під час першої прес-конференції нового Глави Української греко-католицької церкви, повідомляє ТСН.
 • Театралізована Хресна Дорога в Коломиї

  3 квітня вулицям Коломиї пройде театралізована Хресна Дорога, яку представлять студенти Івано-Франківської Духовної семінарії та Товариство «Обнова» м.Івано-Франківська.
  Маршрут Хресної Дороги:
  1. Початок Хресної Дороги в церкві Св. Йосафата о 15 год.
  2. Площа Шевченка.
  3. Ратуша.
  4. Церква св. Архистратига Михаїла.
  5. Вулиця Шевченка.
  6. Вічевий майдан.
  7. Вулиця Театральна.
  8. Закінчення в Катедральному Соборі Преображення Христового.
 • В Івано-Франківську оголошено конкурс на кращий будинковий, територіальний комітет чи ОСББ

  Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради оголосив міський огляд-конкурс на кращий будинковий, територіальний комітет, краще об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ.
 • Представники Івано-Франківської обласної ради взяли участь в інтронізації новообраного глави УГКЦ Святослава (Шевчука)

  Представники Івано-Франківської обласної ради взяли участь в інтронізації новообраного глави Української Греко-Католицької Церкви Святослава (Шевчука). Зокрема, у церемонії, яка  проходила в неділю 27 березня 2011 року у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві, взяли участь голова обласної ради Олександр Сич, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій Володимир Шкварилюк та інші депутати обласної ради.
 • Під Івано-Франківському відбулися навчання винищувачів

  В Івано-Франківській області провели навчально-тренувальні польоти бригад тактичної авіації. Під час тренувань пілоти на винищувачах МіГ-29 і МіГ-29 УБ вдосконалили свої навички з фігур вищого пілотажу, а також уміння літати в будь-яких умовах (вночі, в дощ і в сніг).
 • Анушкевичус закликав мешканців поводити себе по-європейськи

  Іванофранківці повинні вести себе по європейськи, якщо хочуть жити у європейському місті.З такою заявою виступив сьогодні міський голова Віктор Анушкевичус до мешканців обласного центру. Приводом до таких заяв стало почастішання випадків підпалів сухої трави та сміття на території Івано-Франківська. "Не наносьте шкоду ні собі ні довкіллю... Хочемо жити в європейському місті, то й вести потрібно себе відповідно", - наголосив міський голова.Також він відзначив, що будуть мобілізовані усі сили для боротьби з "цими паліями".Додамо, що за минулий тиждень в обласному центрі із 21 пожежі, у 17 випадках горіла суха трава та сміття.

   

 • Прикарпаття отримає 65 млн грн на будівництво доріг

  Наступного року Івано-Франківська область отримає 65 мільйонів гривень на будівництво доріг. Зазначені кошти надійдуть з державного бюджету. Про це повідомив голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк.
 • На Івано-Франківщині - нове політичне об’єднання "Рідна Вітчизна"

  В Івано-Франківську відбулася установча конференція нового політичного об’єднання "Рідна Вітчизна". Наша область стала останньою в її організаційній побудові, як прозвучало на прес-конференції: "27 зірочкою" на прапорі, де також зображена калина над контуром України.
 • Ціни на безин на Прикарпатті сягнули позначки 10 гривень

  Ціни на бензин на заправках Івано-Франківщини:
  На заправках мережі „WOG”:
  А-98 –11.10грн.
  А-95 - 9.99грн.
  А-92 - 9.65грн.
  А-80 –9.20грн.
  ДП -  9.55грн.
 • Бомбосховище стало загрозою для івано-франківців

  Те, що колиcь створювалося для забезпечення безпеки івано-франківців, зараз цілком може перетворитися в реальну загрозу їх життю та здоров'ю. Питання цілісності і працездатності захисних споруд цивільної оборони вже давно турбує зацікавлені структури, як в Івано-Франківську, так і в Україну взагалі.
 • Івано-Франківська обласна рада привітала нового главу УГКЦ із введенням на престол

  Представники  Івано-Франківської обласної ради взяли  участь в інтронізації новообраного глави УГКЦ Святослава (Шевчука).
 • Новий глава українських греко-католиків зійшов на престол

  У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві завершилася церемонія введення на престол новообраного глави УГКЦ владики Святослава (Шевчука), передає ТСН.
 • Михайло Вишиванюк: В світі навіть енергетична безпека відходить на другий план в порівнянні з продовольчою

  Під час підсумкової прес-конференції за результатами річниці на посаді голови ОДА, що відбулася в суботу 26 березня, Михайло Вишиванюк   повідомив, що обласна влада працює над виробленням механізмів повернення сільрадам необроблюваних земель сільськогосподарського призначення.
 • Розмова з начальником відділу культуру Яремчанської міської ради

  З нагоди Дня працівників культури редакція часопису спілкувалась з начальником відділу культури, депутатом Яремчанської міської ради Кухарук Оксаною Василівною.
  На початок весни припадає професійне свято день працівників культури. Життя громади Яремчанщини важко уявити собі без численних мистецьких колективів, які доносять до громади українську пісню, слово, народні звичаї. Їх творчість заслуговує на велике визнання і шану суспільства, зокрема віддана праця на творчій ниві Оксани Василівни заслуговує вдячності суспільства.
 • Пастирське покликання Верховного Архиєпископа Святослава (Шевчука)

  Як формувалося священиче покликання новобраного Глави УГКЦ, хто був його небесним заступником, про несподівану єпископську хіротонію - зі слів Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Святослава Шевчука. А також - його бачення єпископського служіння, привітання Блаженнішого Любомира (Гузара) та Папи Венедикта XVI у матеріалі.
 • В Івано-Франківському ботанічному саду збиратимуть колекцію рослин, згаданих у Святому Письмі

  Про закладення Біблійного саду в Івано-Франківську оголосили науковці Прикарпатського національного університету імені Стефаника.
 • В Івано-Франківську за комунальниками наглядатимуть уповноважені особи

  В Івано-Франківську інтереси громади на кожному комунальному підприємстві будуть представляти уповноважені особи. Таку ініціативу фракції "Свобода" її ж представники і затвердили на останній сесії міськради.
 • Вийшла в світ книга "Стародавній Галич"

   

  Вийшла в світ книга «Стародавній Галич: цивілізація відома і таємнича». Її авторами є члени Національної Спілки Краєзнавців України І.М.Коваль, М.Ю.Косило, І.Ф. Миронюк.
 • У Франківську вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола

  Учора біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу відбулась поминальна панахида та віче на вшанування світлої пам’яті Героя України, багатолітнього політв’язня, голови Народного Руху України В’ячеслава Чорновола.
 • У Мельниченка є докази, що вбивство Гонгадзе організував Литвин?

  Екс-майор Держохорони Микола Мельниченко має докази того, що вбивство журналіста Георгія Гонгадзе організував нинішній спікер Володимир Литвин.
 • Михайло Вишиванюк: Я не вірю в причетність Леоніда Кучми до вбивства Георгія Гонгадзе

  Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк не сумнівається в непричетності президента України Леоніда Кучми до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. "І думаю, що слідство доведе це", - перконаний М. Вишиванюк.
 • В Івано-Франківську оберуть кращий молодіжний ролик та фоторепортаж про місто

  В Івано-Франківську стартував конкурс під девізом «Івано-Франківськ - місто для молоді», в рамках якого передбачені дві номінації: на кращий аматорський ролик та фоторепортаж. Про це на прес-конференції повідомили організатори конкурсу.
 • Партнери «Карітасу» зустрілися в Коломиї

  Єдина стратегія розвитку та, як наслідок, ефективна допомога всім людям, які потребують підтримки, – це спільна мета для всіх партнерів Благодійного фонду «Карітас». Для накреслення планів співпраці на майбутнє вони час від часу зустрічаються. Цього року така зустріч вперше пройшла в Коломиї.
 • Главою УГКЦ обрано Преосвященного Владику Святослава (Шевчука)

  Виборчий Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, зібраний у Львові-Брюховичах 21-24 березня, відповідно до приписів Кодексу канонів Східних Церков та Партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви, обрав Верховним Архиєпископом УГКЦ Преосвященного Владику Святослава (Шевчука).
 • Івано-Франківська міська рада матиме свій сайт

  Незабаром в Івано-Франківської міської ради з'явиться власний офіційний інтернет ресурс.Відповідне рішення про створення офіційного сайту міської ради на другому пленарному засіданні 8-ї сесії Івано-Франківської міської ради прийняли депутати.Депутати кажуть, що за допомогою даного сайту буде можливість забезпечити прозорість роботи, як ради в цілому, так і окремих депутатів, адже на сайті передбачено розділ, в якому висвітлюватиметься діяльність народних обранців.Також на сайті планується проводити відеотрансляції сесій міської ради.
 • Депутати Івано- Франківської міськради ознайомились з інформацією про Хриплинську інвестиційно-промислову зону

  24 березня в залі засідань міськвиконкому відбулося засідання депутатського клубу на якому була заслухана інформація начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Богдана Білика про Хриплинську інвестиційно-промислову зону.
 • У Франківську готуються до відзначення 350-річчя заснування міста

  В Івано-Франківську готуються до відзначення 350-річчя заснування міста. Вчора у першого заступника міського голови Зіновія Фітеля відбулася чергове засідання робочої групи щодо напрацювання організаційних заходів до відзначення 350 річчя заснування м.Івано-Франківська.Зокрема, проаналізовано стан підготовки проектно-кошторисної документації щодо об’єктів, які включені до «Плану заходів з підготовки та відзначення 350-річчя заснування міста Івано-Франківська» відповідно до порядку затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи.

   

 • "Література та містика Карпат"

  Сьогодні Івано-Франківський Культурно-мистецький центр «Є» запрошує на літературну дискусію «Література та містика Карпат».
 • М.Вишиванюк вчергове захистив Президента

  Під час розгляду питання про підтримку заяви Львівської обласної ради “Про оцінку першого року каденції Віктора Януковича на посту Президента України” голова ОДА Михайло Вишиванюк заявив, що дане звернення підтримувати не можна.
 • Відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради (Фото)

  24 березня 2011 року відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради  шостого демократичного скликання.
 • День працівників культури в м. Яремче(Фото)

  23 березня в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Духовний потенціал українського народу — це найбільший скарб, яким володіє наша держава. Українська культура знана в усьому світі, хоч їй випала нелегка доля: вижити за будь-яких умов. І вона вижила, довівши цінність своїх надбань для культурного досвіду всього людства.
 • Микола Азаров відкриє в Калуші нове виробництво ПВХ-С

  Прем’єр-міністр України Микола Азаров 25 березня візьме участь у відкритті в Калуші (Івано-Франківська область) нового виробництва полівінілхлориду суспензійного нафтохімічної компанії "Карпатнафтохім", а також  зустрінеться з господарським активом області, повідомляє УНН.У реалізацію проекту з відкриття нового виробництва ПВХ-С потужністю 300 тис. тонн на рік російська нафтова компанія "Лукойл" інвестувала 192 млн дол."Карпатнафтохім" очікує подальша модернізація.
 • Директор одного з пансіонатів облдержадміністрації за прийняття на роботу брав хабарі

  Працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю на Івано-Франківщині викрили директора одного з пансіонатів облдержадміністрації.Він отримав 300 доларів США хабара від місцевої жительки за прийняття її на роботу та видачу довідки про працевлаштування.Прокуратурою міста порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.368 «Одержання хабара» КК України.
 • Священик з Прикарпаття виявився злісним браконьєром

  Микола Пригродський, священик з села Побережжя, Тисменицького району, Івано-Франківської області виявляється злісним рибним браконьєром, оскільки був неодноразово затриманий інспекторами рибоохорони за аморальний спосіб вилову риби електровудочкою.  Цю інформацію оприлюднили під час засідання в прес-центрі «Вектор» з приводу двомісячника нересту на Прикарпатті Ігор Стефурак, начальник облдержрибінспекції та підтвердив Руслан Коцаба, еколог та громадський діяч, який теж з 2000 по 2005 рік працював на посаді керівника рибоохорони області, повідомляє Острів Галичина.

 • На Івано-Франківщині віднайшли підземний схрон

  Відгомін минулого виявили на Прикарпатті. Мешканці села Дзвиняч Богородчанського району в полі випадково натрапили на підземний хід. Місцева влада звернулася до археологів, котрі встановили - хід веде до великого схрону. Вік такої споруди - не менше 60-ти років, а можливо й близько сотні. Як інформує Телеканал 24, неможливо визначити і точні розміри об'єкту - адже приміщення затоплені ґрунтовими водами.
 • Прикарпаття готове до весняно-польових робіт, - Вишиванюк Януковичу

  Івано-Франківська область цілком готова до весняно-польових робіт. Про це заявив голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк Президентові України Віктору Януковичу.
 • Сьогодні над Прикарпаттям літатимуть винищувачі

  Сьогодні, 22 березня о 16-ій годині чергові учбово-тренувальні польоти проведуть військовослужбовці 114-ї бригади тактичної авіації. Під час цих польотів буде здійснена низка заходів щодо введення в стрій молодих пілотів, які набудуть практичних навичок з пілотування винищувача.Під час цих тренувань буде виконано ряд вильотів винищувачів МІГ-29 МІГ-29 Уб. Військові льотчики удосконалять свої нави володіння фігурами вищого пілотажу та уміння літати у складних пого та нічних умовах, - розповів Олександр Куха підполковник заступник командира бригади з виховної роботи. Закінчаться учбово-тренувальні польоти о 21-ій годині.
 • Єпископи УГКЦ з усього світу прибувають до Львова

  Для участі у роботі Виборчого Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який обере нового Отця і Главу УГКЦ, до Львова розпочали прибувати члени Синоду. У роботі Синоду, що його очолить Адміністратор УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), за попередніми даними візьмуть участь 45 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії). П’ять членів Синоду з поважних причин не зможуть взяти участь у його засіданнях.
 • Спілкування з депутатом в м.Яремче

   

  21 березня 2011 року у приміщенні Яремчанської міської ради проводив прийом депутат Івано-Франківської обласної ради, голова депутатської групи «Спільна праця» в Івано-Франківській облраді Микола Палійчук. Громадяни, які прийшли на прийом, з великою довірою та надією розповідали про свої наболілі проблеми.
 • На Івано-Франківщині виявлено міні-цех, в якому продукувалася контрафактна продукція

  В одній із крамниць у місті Бурштині Івано-Франківської області співробітники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю виявили своєрідний міні-цех, де на спеціальному комп’ютерному обладнанні було налагоджено тиражування відеотворів на компакт-дисках. Правоохоронці задокументували факти реалізації контрафактної продукції через магазин. З торгівельного закладу вилучено 650 компакт-дисків, на яких записані відеофільми, мультфільми та музичні твори. Тиражування і продаж цієї відеопродукції, як з’ясовано, порушували інтереси підприємств-правоволодарів авторських та суміжних прав.
 • Василь Шкляр відвідає Івано-Франківщину

  Як повідомив кореспонденту  керівник фракції БЮТу в Івано-Франківській обласній раді Юрій Романюк, Василь Шкляр погодився на видання 2500 примірників його роману «Залишенець» («Чорний ворон») за рахунок 50 тис. грн. із коштів, виділених Івано-Франківською обласною радою, передбачених на програму з підтримки книговидання в області.
 • Націоналісти: Молоде покоління стає готове до боротьби

  Івано-Франківська обласна організація Конгресу Українських Націоналістів разом із представниками ВО «Тризуб» ім. С. Бандери провела прес-конференцію з приводу арештів та катувань активістів «Тризубу».
 • Голова Івано-Франківської ОДА ініціює створення екологічної поліції

  Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк заявив про необхідність створення в області екологічної поліції. Про це він повідомив на зустрічі зі студентами Інституту туризму.
 • До переліку найбагатших потрапив івано-франківець О.Бахматюк

  І знову Україні та ще й цілому світові запам’ятається Прикарпаття – через яйця. Щоправда, цього разу ними ні в кого не кидали, а просто наш земляк Олег Бахматюк заробив на них мільярд. Нещодавно журнал «Forbes» опублікував черговий рейтинг мільярдерів світу. До переліку найбагатших потрапили вісім українських бізнесменів. Серед них і Бахматюк, власник підприємства «Авангард», одного з найбільших в Україні виробників курячих яєць.
 • Юрій Троценко очолив державну виконавчу службу Івано-Франківської області

  Міністр юстиції Олександр Лавринович підписав наказ про призначення Юрія Троценка заступником начальника Головного управління юстиції – начальником відділу державної виконавчої служби Івано-Франківської області.
 • Івано-Франківська облрада перервала сесію для відвідування Гошівського монастиря

  Івано-Франківська обласна рада в п'ятницю перервала свою сесію для відвідування Гошівського монастиря отців василіан, якому в п'ятницю передадуть з Ватикану частку Животворящого Хреста.
 • Відбулося перше пленарне засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради

  18 березня 2011 року відбулося перше пленарне засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради  шостого демократичного скликання. Депутати заслухали заяви фракцій, проголосували депутатські звернення та розглянули перші шість питань порядку денного. Зокрема, депутати обласної ради розглянули питання про відзначення в області 20-ої річниці Незалежності України, затвердили склад  відповідного оргкомітету та план заходів з підготовки до святкувань.

  Також на першому пленарному засіданні четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради депутати обговорили підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2010 рік та проголосували відповідну програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2011 рік, заслухали звіт щодо виконання обласного бюджету за минулий рік і внесли зміни до бюджету на 2011 рік.

  Четверта сесія обласної ради продовжить свою роботу 24 березня 2011 року о 10.00 год. в залі засідань (IV поверх).

 • Олександр Сич закрив сесію обласної ради

  Попрацювавши чотири години депутати вирішили закрити перше пленарне засідання 4 сесії Івано-Франківської обласної ради.Народні обранці розглянули та проголосували 6 питань, в тому числі й програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2011 рік. Зауважимо, що через раннє закінчення сесії, сьогодні депутати мають можливість відвідати Гошівський монастир, куди була привезена "частинка животворящого хреста".
 • Наприкінці березня Бандера знову може стати Героєм України

  29 березня Вищий адміністративний суд розгляне касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанції, якими був визнаний незаконним указ президента Віктора Ющенка про присвоєння лідерові ОУН Степану Бандері звання Героя України. Про це повідомив адвокат Володимир Оленцевич, за позовом якого суд першої інстанції визнав незаконним цей указ.
 • На Прикарпатті планують побудувати обласної оптовий ринок сільськогосподарської продукції

  Про будівництво обласного оптового ринку сільськогосподарської продукції йшлося під час робочої наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Василь Брус з представниками обласних служб, Тисменицької РДА, Івано-Франківського міськвиконкому та інвесторами.
 • Наукова еліта Івано-Франківщини зростає

  Чисельність фахівців вищої кваліфікації, які працюють у різних сферах економіки області, продовжує зростати. За даними статистичного спостереження на 1.10.2010р., в області працювало 1729 спеціалістів вищої кваліфікації, у тому числі докторів наук – 225 осіб, кандидатів наук – 1504 особи. Порівняно з попереднім роком чисельність докторів наук збільшилась на 5,6%, кандидатів наук – на 6,1%.
 • 17 березня відбулась третя сесія Яремчанської міської ради(Фото)

  Р.Струтинський: Яремче по підсумках соціально-економічного розвитку займає перше місце в області, і це дуже відрадно, і тут є спільна праця…
  Сьогодні 17 березня 2011 року відбулась третя сесія Яремчанської міської ради . Головував на засіданні сесії Яремчанський міський голова Онутчак В.В.
 • День Івано-Франківська можуть перенести лише після референдуму

  Міський голови Івано-Франківська Віктор Анушкевичус категорично проти перенесення дати святкування Дня міста.
 • Порядок денний сесії Івано-Франківської обласної ради

  18 березня 2011 року о 10.00 годині розпочнеться чергова сесія Івано-Франківської обласної ради.
  Проект Порядку денного
  четвертої сесії обласної ради
  шостого демократичного скликання

  1. Про відзначення в області 20-ої річниці Незалежності України
  2. Про затвердження звіту щодо виконання обласного бюджету за 2010 рік
 • Анушкевичус проти повернення місту старої назви

  Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус виступив категорично проти перейменування поверненню Івано-Франківську старої назви Станіслав.
 • В Яремче знову знаходять небезпечні боєприпаси

  15 березня  на одній із присадибних ділянок в місті Яремча місцеві жителі виявили одну ручну гранату РГ-42 часів минулих воєн, а на березі річки Кам’янка випадкові перехожі натрапили на одну 82-міліметрову мінометну міну.Того ж дня один 152-міліметровий  артилерійський снаряд вивили  на околиці лісу поблизу села Старі Богородчани Богороданського району.Працівниками групи піротехнічних робіт Управління МНС в області виявлені вибухонебезпечні предмети буде вилучено з місць знахідок та знешкоджено.
 • Відбулася поетична хвилинка присвячена 55-річчю від дня народження Марії Вайно

  15 березня в приміщенні бібліотеки-філії №13, що в селі Хриплин відбулася поетична хвилинка «Троянда цвіте самотня», присвячена 55-річчю від дня народження Марії Вайно, талановитої письменниці, авторки п’ятьох книг, ніжного лірика, неординарного митця.
 • В Івано-Франківську створять Біблійний Сад

  В понеділок, 21 березня 2011 року, о 14:00 годині по вул. Галицька 201, (6-й поверх, аудиторія 617), відбудеться презентація проекту створення в Івано-Франківську Біблійного Саду. За сприяння місцевої влади, релігійних установ, меценатів, волонтерів, міжнародних партнерів та зацікавлених осіб буде зібрана колекція рослин Святого Письма із подальшим їх розповсюдженням на місця, які мають символічне чи ритуальне значення.
 • Прикарпаття отримає з Кабміну 2 млн. 285 тис. грн. на "Маєток Святого Миколая"(Фото)

  Розпорядженням №154 Кабінету Міністрів України «Про передачу у 2011 році деяких бюджетних призначень» Міністерству екології та природних ресурсів передано бюджетні призначення у сумі 2 млн. 285 тис. грн. для розроблення проектно-кошторисної документації для будівництва туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая».
 • Не хочете працювати – ось вам толока

  Влаштувати позапланову толоку пообіцяв Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус комунальникам обласного центру в разі, якщо вони в найближчі два дні не наведуть в місті порядок.
 • В Яремче відкрито виставку робiт студентiв Вижницького коледжу прикладного мистецтва

  10 березня 2011 року в музеї етнографiї та екології Карпатського краю вiдкрито виставку дипломних та курсових робiт студентiв Вижницького коледжу прикладного мистецтва.
 • Розпочалися реколекції для священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії

  Із благословення Правлячого Архієрея Миколая (Сімкайла) та відповідного декрету від 01.03.2011 р.Б. 13 березня розпочалися реколекції для священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії. Місце проведення: реколекційний дім отців Студитів м. Яремче. Реколекції проводять отці-монахи Студійського уставу. Тривалість реколекцій становить три дні.
 • Вчителі християнської етики Коломийщини провели семінар у Зарваниці

  14 березня в святому відпустовому місці – Зарваниці відбувся виїзний семінар-паломництво вчителів християнської етики Коломийського відділу освіти. Тема спільної зустрічі вчителів – Християнські культурні цінності.
 • На Україну чекає потужна хвиля еміграції

  Такі прогнози експертів. Щорічно збільшується кількість охочих залишити країну в пошуках більшої зарплати та кращого життя. Згідно соцопитування, майже кожен п'ятий українець мріє тимчасово попрацювати за кордоном, а 15% хотіли б покинути свою батьківщину назавжди, інформує Телеканал 24. Як зазначають аналітики, валізні настрої особливо відчутні серед молоді. Останні кажуть, закінчивши вищий навчальний заклад, дуже важко знайти роботу.
 • На Івано-Франківщині ціни на бензин вищі, аніж в Україні

  Станом на 14.03.2011 року середній рівень роздрібних цін в Івано-Франківській області був вищим на 6 коп. за літр на дизпаливо, на 23 коп. за літр бензин марки А-76/80, на 6 коп. за літр на бензин марки А-95 ніж рівень середніх цін по Україні.
 • На Рожнятівщині працювала робоча група з підготовки до відзначення ювілеїв

  14 березня в Рожнятівському районі працювала робоча група під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Романа Іваницького. В її роботі взяли участь начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак, голова Рожнятівської райдержадміністрації Микола Філіпович.
 • У Ворохті пройшли V зимові юнацькі спортивні ігри України

  11 - 14 березня у Ворохті пройшли V зимові юнацькі спортивні ігри України зі стрибків на лижах з трампліна та лижного двоборства.Зі стрибків на лижах з трампліна збірна команда Івано-Франківської області виборола перше місце та друге місце з лижного двоборства.В особистому заліку зі стрибків на лижах найкращим був Андрій Калинчук.
 • Анушкевичус дав команду відремонтувати усі контейнерні майданчики в місті

  Анушкевичус дав команду відремонтувати усі контейнерні майданчики в місті

  Міський голова Віктор Анушкевичус на ранковій оперативній нараді поставив завдання перед комунальниками міста, щоб через місяць усі контейнерні майданчики для сміття в Івано-Франківську повинні бути відремонтовані.Перевізники за свої кошти мають навести лад у цьому питанні, тому, що велика кількість майданчиків частково зруйнована або пошкоджена саме з їх вини. "Це все має бути зроблено за місяць часу", - сказав міський очільник. Якщо цього зроблено не буде, то міська влада в жодному разі більше не піде на зустріч перевізникам, котрі вивозять сміття, в площині підвищення тарифів, про яке вони просять, принаймні, раз в рік, - додав Віктор Анушкевичус.
 • Нові посвідчення водія потрібні тим, хто виїжджає за межі України

  На черговій прес-конференції в УМВС в області керівник прикарпатської міліції Василь Варцаба на прохання журналістів роз’яснив основні положення проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», прийнятого у першому читанні Верховною Радою України. Зокрема, було наголошено на тому, що заміна посвідчень водія не є обов’язковою нормою для всіх водіїв. Нові документи будуть потрібні лише тим, хто виїжджатиме транспортними засобами за межі України з 29 березня цього року.

  Такі вимоги міжнародної Конвенції про дорожній рух є викладені у додатку 6 до Конвенції. Згідно з останньою поправкою у 2006 році, обов’язковою інформацією, яка повинна бути зазначена у посвідченні водія, є дата закінчення строку дії посвідчення. При цьому зазначена вимога є обов’язковою з 29 березня 2011 року (до цього зазначена вимога мала рекомендований характер).
 • Обласна «Батьківщина» заборгувала Івано-Франківську 3,5 млн. грн. або Шлемко гроші на бочку!

   

  Будинок 14, що по вулиці Мельничука розташований у самісінькому центрі міста Івано-Франківська і одним боком прилягає до Обласної філармонії, а другим до Західноукраїнського економіко-правничого університету, навпроти синагога, поруч місцевий «білий будинок». Будівля стара, проте її ще можна довести до пуття, провівши реконструкцію і капітальний ремонт.
 • У Лісній Слобідці на Коломийщині земля й далі палає

  Ситуація на місці газовиявів біля села Лісної Слобідки на Коломийщині з місця не зрушила — вогонь і далі палає, а бурильні «простріли» жодних результатів не дали. Буровики з листопада минулого року зарплат не бачили, а «польові» — ще за 2009 рік, а цього року всі роботи зупинено через брак коштів. «Просто стоїмо — за три метри від вогню, роботи не продовжуємо, бо нема коштів, пильнуємо, щоб бурова установка не зайнялася», — каже начальник бурової установки Калуської нафтогазорозвідувальної експедиції Тарас Рашкевич…
 • Відбулась восьма щорічна церемонія «Тріумф»

  11 березня 2011 року в приміщенні Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка відбулася церемонія вшанування лідерів економічного прогресу міста «Тріумф-2010».Кількість номінацій не змінилась, їх залишилось 12, але змінились самі номінації. Традиційними залишились такі номінації як «Краще промислове підприємство», «Інвестиція року», «Кращий торговий заклад», «Експортер року», «Кращий туристичний заклад», «Місцева марка». Але будуть і нові номінації.
 • У четвер в обласному центрі оберуть свого "Містера"

  17 березня о 17.00 год у центрі дозвілля відбудеться конкурс «Містер Івано-Франківськ 2011». Учасниками «Містер Івано-Франківськ» стануть представники від кожного вищого навчального закладу міста Івано-Франківська.Організаторами даного дійства виступили, вже звично, Івано-Франківський молодіжний міськвиконком та студентська рада при міському голові."Головні засади конкурсу - відкритість та демократичність - оберігалися усіма, хто б не брав участь у його підготовці та проведенні", - зазначили організатори конкурсу.
 • В Яремчі відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням В. Литвина

  11 березня 2011 року в м.Яремче відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням Голови Верховної Ради України Володимира Литвина.
 • Сьогодні 15 березня - день депутата в Івано-Франківської облраді

  Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич розпорядився провести день депутата в обласній раді 15 березня.
 • На Прикарпатті відзначили кращих медпрацівників області

  12 березня начальник головного управління охорони здоров’я Микола Олінійчук провів розширену нараду з керівництвом районних, міських і обласних закладів охорони здоров’я з актуальних питань життєдіяльності галузі, проблем реформування та підсумків роботи за 2 міс. 2011 року.
 • Прикарпатський студент став персоною нон грата у Білорусії

  Українському правозахисникові, студентові Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Максимові Кицюку було відмовлено у в’їзді до Білорусі.
 • Івано-Франківська область залишається одним з найбільш спокійних регіонів за рівнем злочинності

  Івано-Франківська область як і раніше залишається однією з найспокійніших в Україні за рівнем злочинності: за два місяці 2011 року на 10 тисяч населення Прикарпаття цей показник становить 7,7 злочину, а в середньому по Україні - 17,8.Про це на прес-конференції повідомив начальник Управління МВС України в Івано-Франківській області Василь Варцаба.
 • Адміністратор УГКЦ закликав молитися за всіх, хто відійшов від Церкви

  Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Адміністратор Української Греко-Католицької Церкви, закликав під час цьогорічного Великого посту «молитися за навернення всіх тих, хто з різних причин опинився поза спасительною духовною огорожею Церкви». Про це йдеться у Зверненні, яке було підписане 10 березня 2011 року. Головним інформаційним приводом для написання документа є беатифікація слуги Божого Папи Івана Павла II, яка має відбутися у Томину неділю, 1 травня цього року.
 • Литвин позитивно оцінив роботу Азарова

  Голова Верховної Ради України Володимир Литвин позитивно оцінює діяльність нинішнього уряду і прем’єр-міністра України Миколи Азарова.
 • Думка громади щодо відсутності в Івано-Франківську пам'ятника Шевченкові

  10-го березня 2011 року, у роковини смерті Тараса Шевченка, на Вічевому Майдані Івано-Франківська ми проводили вуличне опитування на тему причин та наслідків відсутності у нашому обласному центрі, єдиному в державі, пам`ятника Кобзареві.
 • На Прикарпатті засудили активіста ВО "Тризуб"

  Активіста ВО "Тризуб" Степана Бичека засуджено до двох років позбавлення волі за незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами. Як інформує ТСН відповідний вирок оголосив 10 березня Рогатинський районний суд Івано-Франківської області, повідомив один з учасників судового засідання.

   

 • В.Плавюк: Від Нідерландів чекаємо на інвестиції

  11-12 березня на Прикарпатті перебуває офіційна делегація Королівства Нідерландів. Сьогодні відбулася зустріч представників обласної та Івано-Франківської міської влади з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Пітером Яном Волтерсом.
 • В.Литвин заявляє, що нову систему голосування у сесійній залі буде введено в дію

  Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє, що нову систему голосування у сесійній залі буде введено в дію.Коментуючи на прохання журналістів на прес-конференції у п´ятницю у м. Яремче (Івано-Франківська область) заяву партійної групи «Наша Україна» про наміри ініціювати відставку Голови Верховної Ради, якщо він терміново не введе у дію модернізовану систему голосування, В.Литвин зауважив: «До цієї теми можна було б не звертатися з огляду на те, що я не сприймаю жодних ультиматумів».
 • Історія спорудження пам’ятника Т.Шевченку в Дорі

  В далекому 1963 році на загальних зборах мешканці Дори вирішили до 150-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка встановити пам’ятник. Місцем для пам’ятника було обрано шкільне подвір’я Яремчанської загальноосвітньої школи №2 в мікрорайоні Дора.
 • Вшанували Кобзаря без партійних прапорів

  Політичні сили Прикарпаття під час відзначення знаменних дат не рідко ігнорують заклики до об’єднання навколо національних синьо-жовтого та червоно-чорного стягів. Віча та мітинги в Івано-Франківську й загалом по всій Україні не рідко перетворюються на «ярмарки» партійної символіки, внаслідок чого втрачається справжня мета й зміст таких зібрань.
 • Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 11 березня відвідує з робочою поїздкою Івано-Франківську область.

  Володимир Литвин. Фото: segodnya.ua

  Відповідно до програми поїздки, у м. Яремче В.Литвин проведе засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, повідомили  в прес-службі ВРУ.

  Учасники Консультативної ради розглянуть питання про законодавче забезпечення адміністративно-територіальної реформи в Україні, а також про стан і перспективи розвитку туризму в Івано-Франківській області.

  Голова Верховної Ради також зустрінеться з професорсько-викладацьким та студентським колективом Івано-Франківського медичного університету, дасть прес-конференцію для ЗМІ та виступить по обласному телебаченню.

 • Шевченкові дні в Яремчі (фото)

  З нагоди вшанування пам’яті великого Кобзаря 9 березня пройшли урочистості біля пам’ятника Тарасу Шевченку в мікрорайоні Дора. В урочистому вічі взяли участь вчителі та учні школи ЗОШ I-III №2, міський голова Василь Онутчак, секретар міськради Тарас Клим’юк, заступники міського голови Юрій Бодоряк, Надія Бандурка, Ігор Гладиш, представники міськвиконкому, інших державних установ, громадських організацій.

 • Сьогодні в Івано-Франківську нагородять економічних лідерів міста

  Сьогодні в обласному центрі пройде церемонія вшанування лідерів економічного прогресу міста «Тріумф-2010».Цього року вже увосьме організовується проведення «Тріумфу», який ще цього року буде традиційним. Проте, в планах оргкомітету церемонії змінити хід проведення церемонії докорінно, щоб зробити її ще цікавішою.
 • Сьогодні Івано-Франківськ відвідає Посол Королівства Нідерланди

  11 березня об 11 год. відбудеться зустріч першого заступника голови обласної державної адміністрації Василя Плавюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Пітером Яном Волтерсом.Візит відбудеться з метою ознайомлення з економічним розвитком регіону, умовами ведення бізнесу для іноземних компаній, можливостями для залучення нідерландських інвестицій, туристичним потенціалом області.Під час перебування планується покладання квітів до обеліску військовополоненим колишнього концтабору Сталаг-371.

   

 • Завтра Володимир Литвин відвідає Івано-Франківщину

  Завтра, 11 березня, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин відвідає з робочою поїздкою Івано-Франківську область. Як повідомили у прес-службі парламенту у рамках поїздки спікер зустрінеться з професорсько-викладацьким та студентським колективом Івано-Франківського медичного університету та дасть прес-конференцію для ЗМІ.
 • О.Кужель: Яценюк - це шавка!

  Олександра Кужель в інтерв'ю Українській правді сказала, що лідер "Фронту Змін" Арсеній Яценюк - шавка. "Я думаю, що прихід Яценюка до влади в Україні - це навіть страшнішо. Ніхто не намагається його аналізувати. Перший раз мене напружило, коли я була в Чернівцях, і мені однокласники Яценюка сказали, що він, навчаючись у школі, вів зошит запису поганих вчинків своїх однокласників. Це не чорний піар, ви просто зустріньтеся з однокласниками Яценюка. На прикладі Яценюка дуже чітко видно, що робить з людьми випробування грошима і владою… Це - шавка!", - твердить О. Кужель.
 • Олександр Сич: Шевченко не був пацифістом-ліриком

  Тарас Шевченко  - це не “пацифіст-лірик”, як дуже часто намагаються нам його подати.
  Таку думку висловив, виступаючи на учорашніх урочистостях до Шевченківських днів, голова Івано-Франківської облради Олександр Сич.
 • Відновлено роботу регіонального часопису «Яремчанський вісник»

  Майже два роки тому припинив вихдити часопис "Яремчанський вісник". До цього часу не вдавалось відновити роботу міської газети, необхідність виходу якої була продиктована часом та суспільством. На початку 2011 року міський голова Василь Онутчак черговий раз підняв питання про відновлення роботи редакції регіонального часопису «Яремчанський вісник». Депутати голосуванням підтримали ініціативу міського голови і затвердили головним редактором Дзем’юка Олега Михайловича.
 • Засідання Катехитичної комісії

  Засідання Катехитичної комісії відбулося 8 березня у приміщенні Євангелізаційно-Катехитичного центру при Єпархіяльному управлінні Коломийсько-Чернівецької єпархії.
 • День народження Шевченка пропонують зробити державним святом

  Харківська обласна організація Української народної партії виступає з ініціативою зробити 9 березня – день народження Тараса Шевченка - державним святом і зробити його вихідним.
 • В Івано-Франківську з нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка пройшов огляд-конкурс читців

  В Івано-Франківську проведено обласний огляд-конкурс читців, присвячений 197-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. В конкурсі взяли участь 33 учасники, із всіх районів та міст нашої області.
 • У Івано-Франківську ліпили сніговиків

  В Івано-Франківську відбувся «Конкурс сніговиків». Змагання відбулися у парку культури імені Тараса Шевченка на майданчику навпроти колеса. У конкурсі взяли участь 26 команд, у складі яких було майже 100 осіб.
 • На Прикарпатті відбудеться Mіжнародна конференція "Збереження культурної спадщини Західної України"

  10 - 11 березня в Більшівцях Орден Братів Францисканців, Молодіжний центр з питань миру і примирення (Більшівці) та Національний заповідник «Давній Галич» проводитимуть V Mіжнародну конференцію "Збереження культурної спадщини Західної України". Проблематика програми буде цікавою для науковців двох держав – України та Польщі. А список запрошених науковців засвідчує високий рівень заходу.
 • Не слухайте Андруховича. Краще купіть «Чорного Ворона»

  Письменник Юрій Андрухович запропонував усім небайдужим українцям зібрати для автора історичного роману «Чорний Ворон» Василя Шкляра суму Шевченківської премії, яку той відмовився отримати від влади. Є, як на мене, у цій пропозиції щось принизливе для самого Шкляра.
 • На Прикарпатті – небезпека сходу снігових лавин

  Фото: sport-co.com.ua
  8-9 березня у зв’язку зі снігопадами у високогір’ї Івано-Франківської області оголошується небезпека сходу снігових лавин.Про це повідомили у прес-службі Українського гідрометцентрі МНС України.  В Карпатах вночі 9-14° морозу, вдень 0-6° морозу.
 • Про скликання четвертої сесії обласної ради

  Відповідно до розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради О.Сича, 18 березня відбудеться IV сесія обласної ради.
 • У Надвірній завершився цьогорічний чемпіонат Івано-Франківщини з боксу

  У Надвірній завершився цьогорічний чемпіонат області боксу. Змагалися спортсмени молодіжної та дорослої вікової груп, усього 107 учасників.
 • Сьогодні Генеральна Асамблея Національної Сесії Європейського Молодіжного Парламенту

  Сьогодні, 7 березня в Івано-Франківську завершується засідання Національної Сесії Європейського Молодіжного Парламенту – Україна 2011. Нагадаємо, що учасники Сесії обговорювали тему: «Соціальна відповідальність: на шляху до уніфікованих стандартів».
 • РОЗПОЧАВСЯ ВЕЛИКИЙ ПІСТ

  Великий піст 2011 триватиме з 7 березня по 23 квітня. Він так або інакше змінює життя кожної сім'ї. Одні родини обмежують себе в їжі, дотримуючи звичайний або навіть строго-монастирський піст, у інших - строго дотримують духовні звичаї Великого посту, молитовний статут.
 • Громаді УГКЦ на Коломийщині повернули церкву (фото)

  Напередодні рішеннями обласної та районної влади було підтримано прохання греко-католицької громади села Замулинці Коломийського району Івано-Франківської області про передачу місцевої релігійної споруди-храму в богослужбове користування. Оскільки попередньо церква належала громаді УАПЦ, то мешканці села також провели голосування і абсолютною більшістю голосів було прийнято рішення задовольнити прохання співжителів.

 • 13 березня в Івано-Франківську пройдуть змагання з автослалому «Франківчанка-2011»

  Через тиждень — у неділю, 13 березня, в Івано-Франківську пройдуть змагання з автослалому «Франківчанка-2011». За першість у фігурному водінні боротиметься лише прекрасна половина міста. Змагання проходитимуть на вулиці Північний бульвар.
 • В Івано-Франківську пройшла смолоскипна хода

  В Івано-Франківську пройшла смолоскипна хода до 61-ї річниці з дня загибелі головного командира УПА та провідника ОУН в Україні Романа Шухевича.
 • Пам’ять про вигнання з раю. Прощена неділя

  Хто разом з митарем бився в груди й учився від нього покори; хто з притчі про блудного сина навчився довір'я до Божого милосердя; хто в М'ясопусну неділю з розважання про Страшний Суд набрав боязни перед Божою справедливістю, яка так сильно діткнула наших прародичів, про що говорить Сиропусна неділя, — для того тепер піст не буде страшний. Він радше буде для нього потребою його серця й душі. Він тепер сам бажатиме постити й бити поклони, знаючи, що молитва, піст і жаль за гріхи найкраще приготує його душу до зустрічі світлого празника Христового Воскресення.

   

  "Засіяла Твоя благодать, Господи, засіяло просвічення душ наших.
  Ось час сприятливий, ось час покаяння!
  Відложім діла тьми та одягнімся у зброю світла, щоб,
  перепливши велике море посту, ми осягнули тридневне воскресення,
  Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, який спасає наші душі".

  У давнину в монастирях Сходу був гарний звичай: відбувати обряд взаємного прощення в Сиропусну неділю. Цей обряд виконувався ввечері після скромної вечері. Усі монахи у присутності вірних просили один в одного прощення за свої провини, обіймалися й давали поцілунок миру. Миряни також просили один в одного взаємне прощення. Подекуди при обряді прощення співали стихири Пасхи: "Пасха священная нам днесь з'явилася... ". Остання стихира закінчується закликом до взаємного прощення: "... і друг друга обіймім! Промовмо: "Браття", — і тим, що ненавидять нас; простім усе... ". Цей спів стихир Пасхи мав означати, що як у дні Христового Воскресення, так і тепер, на вступі до Великого посту, треба один одному все пробачити задля Христа, що задля нас постив, терпів і воскрес.

   

  Сьогодні Церква встановила правило прощати одне одному образи. Спаситель наш сказав: "Якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить i вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то i Отець ваш не простить вам провин ваших" (Мт. 6, 14-15).

   

  У Великому посту всі ми повинні очистити свої душі від накопичених гріхів. А для цього нам потрібно зі смиренням каятися, щиро молитися й просити Господа простити нам гріхи наші. Молитва не може бути почутою Богом, якщо в душі палають ненависть i злоба. Тому Христос Спаситель попереджає таких богомольців. Він говорить: "Коли ти принесеш дар твій до жертовника i там згадаєш, що брат твій має щось проти тебе, залиш там дар твій перед жертовником i піди перше помирися з братом твоїм, i тоді прийди i принеси дар твій" (Мт. 5, 23-24).

   

  Як бачите, без взаємного примирення Господь не благоволить до наших молитов. Зверніть увагу, Він говорить: "Піди перше помирися". Для нашої гордості тяжко буває змирити себе. Але це необхідно зробити.

   

  Багато хто з нас не надає цьому належного значення. Маючи злобу проти своїх ближніх, віруючі люди моляться Богу, ходять до церкви, приймають Святі Тайни, роздають милостиню, чинять інші добрі діла й думають, що так воно i повинно бути: злоба – злобою, а добро – добром; одне одному не заважає. Такі віруючі глибоко помиляються. Від тих, хто тримає у своєму серці ненависть i злобу, Господь не приймає молитву; Він відкидає їхню милостиню, а їх самих не прощає до того часу, доки вони не викинуть із своєї душі зло i не заспокоять її.

   

  Не забувай, якщо не простиш тих, що згрішили проти тебе, то i сам не отримаєш прощення; i простить тебе Бог тільки тоді, коли сам простиш; i помилує тебе Бог, коли сам помилуєш. Скажеш: я багато прощав моєму братові, але він знову дошкуляв мені й багато зробив мені зла, i тому не можу простити.

   

  Не говори так, а старайся уподібнитися Стефану первомученику i молись за тих, що чинять тобі зло, i уподібнюйся своєму Господу, Який прийняв за нас смерть; стерпи докори від брата, i Господь простить тобі багато гріхів.

   

  Тікаймо, браття, від злопам'ятства, бо всякий гріх швидко минає, а злопам'ятство часто переходить у пристрасть, що з'їдає серце; оскільки злопам'ятний чи ходить, чи лежить, чи встає, а зміїний яд постійно носить у собі. Той, хто має цю пристрасть, Царства Божого не успадкує i прощення не отримає. I ніяка доброчинність, ані піст, ані милостиня не підуть такій людині на користь, тому що злопам'ятство погубить усе". Так навчав свою братію Синайський ігумен преп. Анастасій.

   

  Все, що говорив преподобний своїй братії, повністю стосується кожного з нас. Нам треба викинути з нашого серця злобу, ненависть i образи. Зробити це дуже нелегко, але треба, бо цього вимагає Господь: "Якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить i вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то i Отець ваш не простить вам провин ваших".

  Амінь!

  Сергій Чаплигін

 • Досягнуто домовленості щодо відсторонення ДАІ від проведення технічного огляду автомобілів

  Державна автомобільна інспекція буде відсторонена від проведення технічного огляду автомобілів. Про це на робочій нараді напередодні домовилися Уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський та міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.
 • Обласну медичну галузь очолив Микола Олінійчук

  4 березня відбулося підсумкове розширене засідання колегії головного управління охорони здоров′я обласної державної адміністрації за участі Міністра охорони здоров′я України Іллі Ємця, голови ОДА Михайла Вишиванюка, голови обласної ради Олександра Сича та народного депутата України Василя Чуднова.
 • Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами

  Вчора, 4 березня, о 9.00 за місцевим часом в Арлінгтоні (США) була підписана угода про побратимство між Івано-Франківськом та Арлінгтоном. Від Івано-Франкіська угоду підписали міський голова Віктор Анушкевичус та член правління Асоціації Міст Побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк, від Арлінгтона - Крістофер Ціммерман, Голова ради директорів Арлінгтона та Карл Ван Невкірк, прзидент Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона.
 • Розмови в кулуарах

  Вже кілька тижнів говорять про те, що політичні партії домовляються між собою про поступки та розподіл округів на майбутніх виборах до Верховної Ради. Але навряд чи в них усе вийде полюбовно. Адже округів значно менше, ніж претендентів в "слуги народу". Скоріше за все, наприкінці, таки «поб’ються».
 • Прикарпатські перевізники просять владу підвищити вартість проїзду пасажирів

  Прикарпатські приватні перевізники просять підвищити вартість проїзду пасажирів у приміських й міжміських внутрішньообласних автобусах. З таким проханням вони звернулись в обласну державну адміністрацію. Як інформує 24 телеканал перевізники пропонують підвищити вартість проїзду до 20 копійок за 1 км.
 • Сільські голови набирають кредитів, щоб платити зарплати

  Як заявив голова бюджетної комісії Івано-Франківської обласної ради Володимир Шкварилюк, голови сільських рад Івано-Франківщини вже в лютому місяці почали оформлювати кредити на заробітні плати. За його словами, такі кредити раніше бралися в другому піврічі, але щоби в лютому – така ситуація виникає вперше.
 • Виставка митців з Прикарпатського університету відкрилась у Києві

  У Національному заповіднику “Софія Київська” відкрили виставку художників-викладачів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Вісім авторів: Світлана Хміль, Богдан Бринський, Володимир Сандюк, Богдан Бойчук, Микола Павлюк, Богдан Гладкий, Олег Чуйко та Володимир Лукань запропонували глядачам кращі зразки свого доробку, створені впродовж кількох останніх років.
 • Фінішували Надвірнянські зимові ігри 2011

  Завершилися змагання для лижників та сноубордистів “Надвірнянські зимові ігри 2011”, що проходили в смт. Битків Надвірнянського району. Організаторами змагань виступили ГО Студентське братство м.Надвірна та Надвірнянський туристично-інформаційний центр за підтримки відділу у справах сім’ї, молоді і спорту та відділу культури і туризму райдержадміністрації.
 • Палац Потоцьких в Івано-Франківську хочуть перетворити на культурний центр

  На території палацу родини Потоцьких - засновників Івано-Франківська - має функціонувати Галицький культурно-історичний центр, вважає міський голова міста Віктор Анушкевичус.
 • Керівництво Івано-Франківської облради звітувало про підсумки своєї роботи

  3 березня, керівництво Івано-Франківської обласної ради звітувало про підсумки своєї роботи за 100 днів. Як зазначив голова обласної ради Олександр Сич, за такий період про якісь реальні вагомі здобутки говорити неможливо. Тож говорили про започатковані новації і обрані пріоритети.
 • Нові технології завітали в Тлумач

  1 березня у Тлумацькій центральній районній бібліотеці відбулося відкриття Інтернет-центру в рамках програми Корпусу Миру підтримки малих проектів (SPA).
 • Рух "Стоп цензурі" презентував у Франківську фотовиставку "Під Pressом"

   

  Сьогодні, 3 березня Івано-Франківському кафе «Мармуляда» відбулась перезентація фотовиставки «Під Pressом», в якій українські журналісти відреагували на утиски свободи слова і цезуру за допомогою мистецтва.
 • Призначили голову Івано-Франківського міського суду

  1 березня 2011 року відбулося чергове засідання Вищої ради юстиції. Розглянувши подання ради суддів загальних судів, Вища Рада Юстиції прийняла рішення про призначення Антоняка Тараса Михайловича на посаду голови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області. До цього часу Тарас Антоняк був виконуючим обовязки голови Івано-Франківського міського суду.
 • Прикарпаття вітало кардинала Гузара

  В понеділок, 28 лютого, екс-глава УГКЦ Любомир Гузар, один із визнаних моральних авторитетів України, відвідав Прикарпаття. В Івано-Франківську в єпископській резиденції Івано-Франківської єпархії блаженнішого вітали голови обласної ради — Олександр Сич, облдержадміністрації — Михайло Вишиванюк, міський голова Віктор Анушкевичус, владики кир Володимир Війтишин, кир Миколай Сімкайло, кир Софрон Мудрий. Оскільки візит майже збігся з недавнім днем народження кардинала Гузара (26 лютого блаженнішому виповнилося 78 років), то перші особи області прийшли з подарунком, який від їх імені вручив кардиналові Михайло Вишиванюк.
 • На Івано-Франківщині створено Раду інвесторів

  На Прикарпатті «з метою сприяння залученню і ефективному використанню вітчизняних та іноземних інвестицій» створено Раду інвесторів. Про це йдеться в розпорядженні голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка.
 • На Прикарпатті збудують Центр зустрічей української і польської молоді

  28 лютого у місті Яремче на базі «Карпати» відбулося чергове українсько-польське робоче засідання щодо створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та РП та з відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван в рамках «Дорожньої карти українсько-польських відносин на 2011-2012 роки».
 • На УТ-1 переголосують за прикарпатську співачку

  3 березня на Першому національному телеканалі відбудеться переголосування за фіналістів національного відбору "Євробачення-2011". Про це повідомила прес-служба Національної телекомпанії України.
 • Постійна комісія обласної ради погодила Програму розвитку туризму в Івано-Франківської області на 2011-2015 роки

  Відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму, на якому була розглянута Програма розвитку туризму в області на 2011-2015 роки.

 • Марцинків та Онуфріїв "дружньо" радять Анушкевичусу поміняти стиль керівництва

  Сьогодні відбулась традиційна «післясесійна» прес-конференція депутатів міської ради від ВО «Свобода». Керівник фракції «Свободи» в Івано-Франківській міськраді Роман Онуфріїв та секретар міськради Руслан Марцинків прокоментували рішення прийняті на попередній VII позачерговій сесії міської ради.
 • «Свобода» вперто намагається звільнити керівника «Водоекотехпрому»

  Фракція «Свобода» в Івано-Франківській міській раді не зупиняється на рекомендації міському голові Віктору Анушкевичусу звільнити керівника комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром» Романа Шестопалова. Наступна сесія міськради, що відбудеться 17 березня, знову розглядатиме питання по водоканалу та вирішуватиме долю Шестопалова.
 • До ювілею - медаль “За заслуги перед Прикарпаттям”

  27 лютого 2011 р. в Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі ім. І.Франка після перегляду комедії “Дивна місіс Севідж”, відбулася урочистість до 60-літнього ювілею Заслуженої артистки України Жанни Водимирівни Добряк-Готв’янської.
 • Борис Ґудзяк: Ректори університетів мають перестати боятися

  Міністерство освіти під керівництвом Дмитра Табачника за рік вчинило наступ на автономію університетів й зупинило просування до Болонської системи. Таку думку висловив в інтерв’ю Радіо Свобода ректор Українського католицького університету отець Борис Ґудзяк. Він наголошує, що ректори вишів, як і усі люди, мають подолати страх і більше довіряти один одному, відстоюючи свою позицію.
 • 1 березня в Івано-Франківську відкриється виставка «Зір, затриманий в долонях»

   

  Виставка «Зір, затриманий в долонях», яка завтра відкриється в Івано-Франківському художньому музеї, організована спільно з Національним заповідником «Давній Галич» та Львівською мистецькою молодіжною фундацією «Берег Батьківщини».
 • В Івано-Франківську всі ЖЕО визнані банкрутами

  В Івано-Франківську всі ЖЕО визнані банкрутами

  Депутати Івано-Франківської міськради  на сьомий позачергової сесії внесли зміни до рішення ради від 6 червня 2000 року «Про деякі питання застосування законодавства про банкрутство підприємств комунальної власності територіальної громади міста».
 • В Івано-Франківській ОДА скорочення вважають знищенням виконавчої влади районів

  Івано-Франківська обласна державна адміністрація розраховує на скорочення кількості співробітників максимум на 10% у межах адміністративної реформи.