Подія тижня

Сергій Волошин : «Закон про медіа пройшов перше читання. Там цензура і багато російського контенту»

Нещодавно 30 серпня 2022 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні   законопроєкт «Про медіа». Він покликаний стати комплексним документом, який регулюватиме усю медіасферу нашої держави, включно з інтренет-сегментом.  Законопроєкт за основу підтримали 233 народні депутати з фракцій: «Слуга народу» — 179, «Європейська солідарність» — 0, «Батьківщина» — 6, «Платформа за життя та мир» — 12, «За майбутнє» — 7, «Голос» — 0, «Довіра» — 12, «Відновлення України» — 12, позафракційні — 5. У разі ухвалення закон «Про медіа» фактично скасує низку профільних нормативних актів, прийнятих за роки незалежності України. Крайню редакцію документа активно критикує проукраїнське суспільство за лояльність до російського продукту.  Його ухвалення є однією з вимог для вступу в Європейський Союз. Утім критики крайньої редакції запевняють, що євроінтеграційними є лише 10% усіх його положень, а решта — це бажання влади отримати більше впливу на медіа.

Детальніше...

Економічний фронт

Герої економічного фронту мають чисті думки. Один із них — Сергій Волошин, підприємець, співвласник пральні Crystal, що на Івано-Франківщині. Сергій є уособленням небайдужості. І під час нового етапу війни свою управлінську майстерність він скерував на допомогу вимушеним переселенцям та роботі критичної інфраструктури. І ось як це було:

«Наша пральня Crystal орієнтована на готелі в Яремчанській, Ворохтянській та Поляницькій громадах. Ми позиціонуємо себе як пральню сучасного типу, адже використовуємо новітнє промислове обладнання та сучасні технології. Crystal — це підприємство, яке протягом кількох годин може випрати, висушити, випрасувати, скласти та доставити чисту білизну до готелю, щоб там її могли вчасно замінити для своїх гостей. Саме тому ми цілодобово працюємо щодня. А наше обладнання і транспорт дають нам змогу швидко та якісно обслуговувати клієнтів. Підприємство у сьогоднішній не простий час забезпечує людей робочими місцями та наповнює бюджет сплачуючи податки.

Детальніше...

Ленд-ліз — допомога та підтвердження США бути партнерами України у перемозі

 
9 травня, відбулась історична подія — Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України (Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022). Підписання закону S. 3522 «Акт про ленд-ліз на захист демократії в Україні від 2022 року» відбулося в Білому домі. Закон про ленд-ліз спрощує процедуру постачання озброєнь і прискорить передачу Україні та іншим країнам Східної Європи озброєння та обладнання й інших критичних поставок шляхом скорочення бюрократичних процесів.  

Детальніше...

Краснодвір – ініціатива, що змінила місто

Пройшов рівно рік, як була прийнята Стратегія розвитку території замку Краснодвір в місті Надвірна на 2020-2026 роки і можемо твердо сказати: замок став причиною великих змін.

І вперше в історії міста, громадська ініціатива, стала рушієм не тільки створення Стратегії, але й її реалізацій та ще й провела публічний звіт за підсумками року. А ще, реалізували 3 проєкти міжнародної технічної допомоги, 2 проєкти фінансовані українськими фондами та об’єднали небайдужих людей. Про все по порядку нище.

Місія стратегії: створити «Театр їжі замку Краснодвір». Прибуток соціального підприємства «Театр їжі замку Краснодвір» буде викоритовуватись виключно для досліджень історії міста.

Наша візія: ми пропонуємо пережити та надихнутись історією міста Надвірна в «Театрі їжі замку Краснодвір», створити досвід та емоції довкола спадщини міста Надвірна.

Детальніше...

Всеволод Кисілевський : «Журналістика – це не просто піти, побачити та розповісти, це особливий спосіб життя»

Журналістика водночас цікава та важка робота. Вона потребує багатогранних знань, професійних навичок, креативу та комунікабельності. Про  свій шлях у журналістиці  розповів головний редактор та співзасновник  газети  «Життя Прикарпаття» Всеволод Кисілевський.

 Розкажіть свою історію роботи в медіа ?

Журналістика – це не просто піти, побачити та розповісти, це особливий спосіб життя . Професійно журналістикою  займаюся  з 2012 року , коли був призначений на посаду заступника головного редактора газети Яремчанської міської ради «Яремчанський вісник». Через два роки був призначений головним редактором телерадіокомпанії «Надвірна». У квітні 2015 року  я з учасником євромайдану Василем Ноняком уклали  установчий договір про заснування газети «Життя Прикарпаття»  і   15 травня 2015 року  отримали свідоцтво про державну реєстрацію обласного друкованого засобу інформації,   газети «Життя Прикарпаття». Після заснування газети «Життя Прикарпаття»  став  головним редактором  цього видання і за сумісництвом до 2019 року працював редактором радіомовлення ТРК «Надвірна». На даний час додатково допомагаю народному депутату України Зіновію Андрійовичу в якості помічника-консультанта народного депутата.

Детальніше...

П’ять років в медійному просторі Прикарпаття

 

Уже п'ять років , як ми з вами: 15 травня 2015 року,  в Івано-Франківську заснований друкований засіб масової інформації газета «Життя Прикарпаття».

Хто ми?  

Друкований засіб  масової інформації газета «Життя Прикарпаття» є  недержавним ЗМІ,  який  розповсюджується на території Івано-Франківської області та висвітлює події з життя краю.

Для чого?

Люди важливі! Шкода, що можновладці усіх рівнів згадують про це лишень напередодні виборів. Для нас – це основна причина, чому ми є, чому ми відбулися. Ми не є ситуативним проектом. Від моменту створення і до сьогодні ми живемо з вами, краяни, одним життям: разом сумуємо, відзначаємо знаменні дати, святкуємо малі і великі перемоги і шукаємо шляхи вирішення проблем. Бо разом ми сильні і можемо набагато більше, ніж поодинці. Від одного голосу легко відмахнутися. Голос сотень проігнорувати не вдасться.

Детальніше...

Профукали ??? Яремчанська влада не вміє – ні порадити, ні покерувати…

   

Уже більше місяця українці живуть у стані карантину, спричиненого світовою пандемією коронавірусу, який викликає хворобу COVID-19. До того ж із перебігом пандемії  запобіжні заходи стали  жорсткішими: країна закрила свої кордони і всі громадські простори, крім аптек і продуктових магазинів, перекрила внутрішні пасажирські перевезення. Людей  відправляють працювати вдома та запроваджено карантинні заходи. За прогнозами фахівців майже чверть населення України перехворіє коронавірусом, а приблизно для 2 млн. українців він стане випробуванням не на життя, а на смерть. Виникає запитання,  чи зможе наша медицина самотужки справитись з пандемією. Напевно ні. Потрібна допомога громадянського суспільства. Потрібен волонтерський рух . І він є. Але громадянському суспільству важко досягати результатів, коли  влада не вміє ні порадити,  ні покерувати.

Детальніше...

Всеволод Кисілевський: «Моє професійне журналістське кредо – Amicus Plato, sed magis amica veritas»

Всеволод Кисілевський  - журналіст з десятилітнім досвідом роботи в різних засобах масової інформації. Професійну діяльність розпочав з посади заступника головного редактора газети Яремчанської міської ради «Яремчанський вісник», працював головним редакторам та редактором радіомовлення  телерадіокомпанії «Надвірна», тепер головний редактор та співзасновник газети «Життя Прикарпаття», член Львівської обласної організації НСЖУ. Освіта вища – магістр.
 -  Що для Вас означає бути журналістом ?

-          Журналіст –  більше, ніж професія - це стан душі, це стиль життя, це подарунок природи і це талант.  Це, коли характеризувати притаманні риси ідеального журналіста. Але в буденному житті трапляються різні індивідууми. Найгіршими є ті, яких життя змусило стати журналістами,  бо вони й самі мучаться, і професію принижують. Інша категорія - це професіонали, які досягнули високого рівня майстерності. Робота стала для них джерелом добробуту. Ця категорія журналістів, яка вразлива  до можливості бути використаною іншими особами для досягнення якихось меркантильних цілей. Завжди є вибір, і його потрібно робити. Від цього вибору залежить, чи ти журналіст, чи раб, який служить своєму ґазді. Світ навколо нас недосконалий, тому компроміси можливі. Діючи за правилом, обираємо менше зло, щоб не було більшого. Це виняток із правила, і він має місце в журналістській професії.

Детальніше...

Місто Яремче активно бере участь в реалізації інвестиційних проектів

Минув рік з моменту створення  в Яремчанській міській раді  депутатської групи  «Наше місто». До її складу увійшло  15 депутатів Яремчанської міської ради, що становить більше ніж половину від загального складу ради. Варто зауважити, що у формуванні депутатської групи взяли активну участь члени виконкому Яремчанської міської ради:  Євген Настенко, Михайло Негрич та радник Яремчанського міського голови Петро Панько. Невдовзі було створено відділ інвестиційної політики виконавчого комітету Яремчанської міської ради.

Про залучення інвестицій на Яремчанщину та про  роботу відділу інвестиційної політики виконавчого комітету Яремчанської міської ради розповів журналісту нашої газети один з ініціаторів створення такого підрозділу у Яремчанській міській раді, член виконавчого комітету Яремачанського міськвиконкому Євген Настенко.

Детальніше...

Олександр Шевченко : «Для мене політика це - найвища форма служіння людям»

 

Шевченко Олександр Леонідович (нар. 8 квітня 1971 року, м. Коломия Івано-Франківської області, Україна) – кандидат у президенти, український бізнесмен, громадський діяч, політик, меценат. Автор ідеї, засновник та колишній директор гірськолижного курорту «Буковель», народний депутат України VIIІ скликання. В 2014 році двічі обраний народним депутатом України по мажоритарному Івано-Франківському виборчому округу № 83. Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Автор та співавтор 112 законопроектів.

-         Олександре Леонідовичу, ви представляєте Прикарпаття у ВРУ, що вам вдалося зробити для розвитку нашого краю ?

-         Найперше, хочу щиро подякувати прикарпатцям за те, що двічі обрали мене народним депутатом і надали можливість представляти їхні інтереси в парламенті. Думаю, я не підвів. Стараюся робити все, щоб наш край був успішним, перспективним, цікавим для інвесторів. Якщо говорити мовою цифр, то за мого сприяння із державного бюджету розвиток інфраструктури Прикарпаття було виділено більше 80 мільйонів гривень.

Детальніше...