Статті

Фільтр
 • У Франківську проведуть загальноміську толоку

  Іванофранківців кличуть на загальноміську толоку. Про це йшлося під час оперативної наради у міського голови Руслана Марцінківа.

  За словами директора житлової та комунальної політики Михайла Смушака, толока у місті проводитиметься 2,9,16 квітня та грандіозна толока відбудеться 23 квітня.

  До останньої будуть залучені всі департаменти, комунальні структури, депутати, освіта і інші.

  Визначено 25 об'єктів, де буде проводитись толока - це  всі кладовища, дамби річок, сквери, парки, міське озеро і інше.

 • У ФРАНКІВСЬКУ ІГОР ТА КАТЕРИНА МАКАРУКИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ "КНЯЗЬ-ВАРВАР"

  10 березня в Івано-Франківську Ігор та Катерина Макаруки презентували книгу "Князь-Варвар". Це перший роман із серії "Прокляття волхвів" івано-франківських дослідників.

  Драматичні події цього роману розгортаються у період правління Великого князя київського Володимира Святославовича. Ще не прийнято християнство. Могутня Київська держава живе своїм сталим споконвічним життям. Спадкоємці Прадавньої Оріани намагаються вберегти священні символи минувшини і моляться своїм Богам.

  Модераторами зустрічі виступили відомі прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв та Ольга Деркачова. Також відвідав презентацію український видавець, директор і засновник видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

  "Історія України має багато цікавого, що може стати продовженням. Ми зараз повертаємося до нашої історії, але подаємо її інакше як традиційно "руським міром". Я бажаю вам, щоб на одній книзі справа не стала, щоб ваші книги були відомими за кордоном",- сказав Олександр Красовицький.

 • Тарас Шевченко – український геній, посланий Богом

   Великий Кобзар, поет, художник,  просто людина, закохана в милу Україну, в «Дніпро могучий», у «садок вишневий біля хати»…Геній, посланий Богом для нас, для України.

  ХVII ст. можна вважати знаковим в історії нашого народу, адже цей період пов’язаний з постаттю Тараса Шевченка. Син землі Київської, родом із села Моринці. Життя його чимось схоже до метеориту: яскраве, дивовижне, водночас коротке. Він народився 9 березня 1814р. не у розкішних царських палатах, а у звичайній хатині кріпацької родини. Його подальше життя можна окреслити  латинським висловом «через терни до зірок».

  Обдарований талантом, неначе паросток, що тягнеться до сонця, юний Тарас тягнувся до науки та мистецтва. Спочатку це був живопис. За збігом обставин поміщик Павло Енгельгард взяв Тараса служити до себе козачком. Це дало йому можливість відвідати Київ, Вільно, Петербург, супроводжуючи Енгельгарда. Там Шевченко побачив витвори тогочасного мистецтва і зробив перші спроби копіювати їх. В 1832 році в Петербурзі Тарас почав навчатися у майстра живопису Ширяєва. Білими ночами він ходив у «Літній сад» і змальовував античні статуї. Саме тут доля звела Шевченка з художником Іваном Сошенком, який розгледів у хлопцеві талант. 22 квітня 1838 року Сошенко з друзями-митцями викупили Тараса в Енгельгарда за 2500 рублів асигнаціями.

 • Тарифи на електроенергію. 1 березня - новий стрибок

  З приходом весни українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію – це буде третій етап запровадженого навесні 2015-го року поетапного підвищення тарифів. Протягом 2016-го року ціна на електроенергію зростатиме двічі: наступне за весняним підвищення станеться 1 вересня і триватиме до 28 лютого 2017 року - це буде 4-й, як планувалося, передостанній етап.

  Поетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення запроваджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою від 22.02.2015 за №220.

  Державний регулятор вирішив піднімати тарифи для населення в п’ять етапів - до економічно обґрунтованого рівня. Що з того вийшло, стане зрозуміло, якщо проаналізувати вал неплатежів та зростаючі обсяги перехресного субсидіювання одних споживачів за рахунок інших.