Статті

Фільтр
 • У Франківську закликають висвітлювати новини про війну так, щоб не завдавати людям болю

  25 лютого в конференц-залі готелю “Станіславів” відбулась прес-конференція присвячена другому медіа-форуму “Церква і журналістика”, який відбудеться в прийдешню суботу (27 лютого).

   

  За словами організаторів, сьогодні медіа простір заповнений жахливим змістом, дуже багато крові і жорстоких сенсацій. Найтоповіші новини, як комусь зле, як когось убили чи помучили. Тому тематика цьогорічного форуму підбиралась в контексті року Божого Милосердя, інформує прес-служба Архієпархії.

  За словами о. Романа Терлецького мета цього медіа-форуму – показати, що людське життя є надзвичайно цінне, особливо, коли ми переживаємо страшний час війни.

   “Коли ми думали над темою хотілося показати, що людське життя – найбільша цінність. У часі буремних подій війни, в яких знаходиться наша держава, людська особа найважливіша цінність, яку треба шанувати. Тому ми запросили на форум людей, які мають дотик до людського життя“, – пояснив о. Роман.

 • У Франківську від рук невідомих "постраждало" приміщення Сбербанку Росії

  Натхненні прикладом Львова невідомі франківці вирішили висловити свій протест проти діяльності банку окупанта, закидавши його фарбою.Про це в мережі Фейсбук повідомив мешканець Івано-Франківська Богдан Досюк."Цієї ночі в Івано-Франківську трошки постраждав СБЕРБАНК РОСІЇ. Як видно, зловмисники діяли слабо, не так як у Львові, бо вже встигли все повідмивати", - написав Досюк.

  джерело: БЛІЦ-інфо

 • До Всесвітнього дня водно-болотних угідь – співпраця в верхів’ях Пруту з роздільного збору побутового сміття

  Цю дату ми щорічно відзначаємо 2 лютого з нагоди підписання Рамсарської конвенції, названої на честь міста Рамсар в Ірані, де вона була прийнята.
  Водно-болотні угіддя (ВБУ) – це земельні ділянки, які затоплені водою сезонно або постійно (болота, ставки, озера, річки, заплави і трясовини), природні або штучні‚ глибина яких не перевищує шість метрів.
  Для території Карпатського НПП, куди входить Яремчанщина та частина Верховинського району Івано-Франківської області, такими територіями є верхів’я р. Прут та верхів’я р. Погорілець. Ці території сьогодні приваблюють багато відвідувачів. Але з розвитком туристичної галузі збільшилося і навантаження на ці території. Зокрема, через відсутність сталого вирішення проблем поводження з побутовим сміттям та комунальними стоками населених пунктів. Кожен туристичний сезон лише загострює проблеми санітарно-гігієнічного благополуччя населених пунктів та природного середовища. Греблі з пластику на річках, захаращені різним побутовим сміттям долини та заплави гірських річок, прикраси з пластикових пакетів та паперового сміття на узбіччях лісових доріг та по берегах річок в межах населених пунктів – все це, на жаль, стає складовою краєвиду в цьому краю дивної природи.

 • В Івано-Франківську застрелили громадянку Російської Федерації

  31 січня близько 18 години до поліції надійшло повідомлення, що в одному із готелів міста в кімнаті було виявлено тіло молодої жінки із пораненням голови.

  На місце події прибула слідчо-оперативна група, яка в ході проведення слідчих дій встановила, особу причетну до скоєння злочину. Ним виявився 28-річний мешканець Тисменицького району. В ході слідства було встановлено, що зловмисник, перебуваючи в приміщенні готелю, на грунті раптово виниклих неприязних відносин вчинив вбивство 29-річної жінки, уродженки Російської Федерації. Чоловік, будучи озброєним пістолетом травматичної дії, здійснив два постріли у голову та грудну клітку зліва, від яких остання померла на місці.

 • Тарифи на електроенергію. 1 березня - новий стрибок

  З приходом весни українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію – це буде третій етап запровадженого навесні 2015-го року поетапного підвищення тарифів. Протягом 2016-го року ціна на електроенергію зростатиме двічі: наступне за весняним підвищення станеться 1 вересня і триватиме до 28 лютого 2017 року - це буде 4-й, як планувалося, передостанній етап.

  Поетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення запроваджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою від 22.02.2015 за №220.