Олександр Гуменюк : « Сьогодні незалежна Україна – запорука вільного розвитку держав і народів Європи та головна перешкода для російського імперіалізму»

Невдовзі Україна відзначатиме День незалежності – державне свято на честь ухвалення у 1991 році Акту проголошення незалежності України. Свою думку про цю історичну подію висловив у розмові з журналістом газети « Життя Прикарпаття»  депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

«На мою думку відродження  суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи. Це стало початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави. Сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, якому для розгортання потрібне поглинання України, її матеріальних та людських ресурсів.

 

 На моє переконання важливим фактом в історичному контексті розвитку нашої держави було створення  Русі, як першої української держави.

Утворення цієї держави було результатом соціально-економічного та політичного розвитку слов’ян. Тоді слов’янські племена об’єднались на великих просторах східної Європи і були сконсолідовані довкола Києва, який став центром політичного та культурного піднесення. Це об’єднання розпочалося у ІХ столітті. У наступні століття Русь стала важливим суб’єктом європейського політичного простору. Підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу від Візантійської імперії до Французького королівства. Далі події розвивались по різному, були злети і падіння протягом багатьох століть, але очевидно, що проголошення незалежності України не було випадковим явищем, зумовленим тільки московським переворотом, організованим ГКЧП. Події 1991 року втілили столітні прагнення українців до суверенної держави.

У 2013–2014 роках під час Революції Гідності українці відстояли ще й європейський шлях розвитку і засвідчили готовність боротися за нього як за самостійне право вибору та свободи. Натомість Росія, втративши можливість контролювати та використовувати нашу державу, вдалася до злочинної військової агресії. Вона анексувала Автономну Республіку Крим і території східних областей України.

У 2014-му Україна зупинила вторгнення російської регулярної армії та зберегла державність. І нині ми не лише боремося з Росією, а і перемагаємо її – як силою зброї на фронті, так і на дипломатичному напрямі. Попри перевагу ворога, українці зупинили агресора і продовжують рух в напрямі європейської інтеграції. Це є нашим головним досягненням»,  – підсумував сказане депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

 

Спілкувався,

Святослав ГОРОДОЦЬКИЙ

 

Share