Надвірнянська громада на етапі становлення

Інтервю з керуючим справами Надвірнянського міськвиконкому Олегом Антонюком ( на сірому фоні)

 Приводом для розмови з керуючим справами Надвірнянського міськвиконкому Олегом Антонюком є повсякденна праця та виконання посадових обов’язків , а також напрямки роботи якими опікується наш співрозмовник.  Тож редакція газети « Життя Прикарпаття»  скористалися нагодою,  поговорити про роботу, кар’єру, успіхи.

– Пане Олеже, давайте для початку з’ясуємо для читачів: чим, власне, займається на роботі керуючий справами?

  • Насамперед, керуючий справами виконавчого комітету є посадовою особою місцевого самоврядування, який діє та здійснює свої повноваження згідно Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та “Про службу в органах місцевого самоврядування” та забезпечує  стабільність та наступність у діяльності виконавчого комітету, організацію поточної роботи, пов'язану із здійсненням повноважень. На мене покладено ряд управлінських функцій, а саме: організація  роботи апарату виконавчого комітету Надвірнянської міської ради, а це – виконання покладених на апарат завдань із правового, організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності виконкому;  забезпечення взаємодії між структурними підрозділами виконавчого комітету, органами виконавчої влади; правове, організаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності виконавчого комітету, консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, комісій. Також до моєї компетенції належить планування роботи виконавчого комітету, доведення до виконавців рішення виконкому та розпоряджень міського голови та координація роботи ряду відділів Надвірнянської міської ради:   організаційного , технічного та інформаційного забезпечення, господарського забезпечення, сектору кадрової роботи.

 

 

-          Ви доволі тривалий час обіймаєте посаду керуючого справами міськвиконкому. Розкажіть детальніше про роботу міськвиконкому ?

Вперше був призначений на посаду керуючого справами Надвірнянського виконавчого комітету 1 жовтня 2010 року, тричі  керівник громади вносив мою кандидатуру на посаду керуючого справами і депутатський корпус Надвірнянської міської ради погоджував моє призначення на дану посаду. Виконавчий комітет Надвірнянської міської ради є однією з важливих ланок системи місцевого самоврядування, окрім місцевої ради, територіальної громади та міського голови.  Взаємодія усіх органів місцевого самоврядування налагоджена таким чином, щоб, з одного боку, влада не концентрувалась у руках однієї особи чи групи осіб, а з іншого боку, було можливим ефективне та своєчасне прийняття рішень щодо розвитку громади. Наприклад, рада затверджує місцевий бюджет, але саме виконавчі органи ради розробляють його проект, подають на затвердження раді та забезпечують його виконання. Організація роботи виконавчого комітету міської ради проводиться відповідно до ст.53 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

-          Як відбуваються засідання міськвиконкому та який його кількісний склад і компетенція розгляду питань ?  

Основною формою роботи виконавчого комітету Надвірнянської міської ради   є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно до розпорядження Надвірнянського міського голови, в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць. Склад виконавчого комітету нової Надвірнянської міської територіальної громади затверджений сесією міської ради за поданням міського голови, на даний час це 31 особа, серед яких представники місцевої влади, старости старостинських округів, керівники підприємств, підприємці, члени громадських організацій. Рішення виконавчого комітету приймаються на виконання законів України, указів Президента України, постанов Верховної Ради України, актів Кабінету Міністрів України, рішень ради, а також відповідно до плану роботи виконавчого комітету, за пропозиціями виконавчих органів ради, постійних комісій ради, підприємств, установ, організацій та громадян. Проекти рішень розробляються також за дорученнями міського голови або в ініціативному порядку заступниками міського голови в межах своєї компетенції, секретарем ради, керуючим справами виконавчого комітету. Також засіданнях виконавчого комітету заслуховують звіти керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності про їх роботу,  заслуховують інформацію про нагальні проблеми громадян.  Старости інформують виконавчий комітет про проблеми своїх населених пунктів. Також виконавчий комітет приймає до розгляду звернення від громадян.  Порядок денний з урахуванням усіх отриманих пропозицій щодо розгляду конкретних питань готується керуючим справами та підписується міським головою. Проект порядку денного засідання виконавчого комітету та проекти рішень, як правило, готується не пізніше, ніж за два дні до засідання організаційним відділом. Процес розгляду питань порядку денного є відкритим, під час якого проводиться обмін думками членів виконавчого комітету та запрошених.

– З якими питаннями для вирішення найчастіше звертаються мешканці Надвірнянської ТГ та інші установи ?

З моменту створення Надвірнянської міської територіальної громади відбулося 5 засідань на яких було прийнято 98 рішень. За перше півріччя 2021 року  до виконавчого комітету міської ради надійшло  1024 звернень (в тому числі усних) та 1894 листи.  Актуальними на сьогоднішній день є звернення з питань землекористування та земельних відносин (443), соціального захисту (238), житлово-комунального господарства (86), архітектури та містобудування (65) та інші.

В листах державних органів влади , установ, підприємств та організацій до Надвірнянської міської ради порушуються питання соціального захисту  та соціальної політики, освіти, культури, охорони здоров'я, техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, житлово-комунального господарства та інфраструктури, надання адміністративних послуг.

 

– Розкажіть, як загалом виглядає ваш робочий день?

Робочий день розпочинається о 8 годині ранку , але не завжди завершується о 17 год. 15 хв. , але фактично робочий час є ненормованим і триває довше. Всі мої функціональні обовя’зки зазначені у посадових інструкціях , якими я керуюсь повсякденно. Їх дуже багато тому назву основні, а це – організація тапроведення щотижневих нарад міського голови з керівниками виконавчих органів міської ради, старостами та іншими посадовими особами; контроль за станом веденням діловодства, обліку, звітності, використання кошторису на утримання апарату ради; загальна підготовка засідань виконавчого комітету та забезпечення своєчасної і якісної підготовки проектів рішень, що вносяться на розгляд виконавчого комітету; внесення міському голові пропозиції з питань структури та штатного розпису виконавчого комітету; контроль за дотриманням працівниками міської ради трудової дисципліни та правил внутрішнього трудового розпорядку.  Відповідаю за дотримання процедур підготовки, прийняття актів ради, її виконавчих органів та їх відповідність Конституції та законам України,  забезпечую діяльність апарату ради та її виконавчих органів, організовую поточну роботу, виконую повноваження керівника кадрової служби.

 

 

-         Ви обраний депутатом Надвірнянської районної ради – розкажіть про свою діяльність у цьому органі місцевого самоврядування?

 В мене є довід депутатської роботи у Надвірнянській міській раді. У жовтні 2020 року мене було обрано депутатом до Надвірнянської районної ради від політичної партії «Європейська Солідарність». У районній раді я очолюю фракцію ЄС та працюю в постійній депутатській комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та захисту прав учасників АТО/ООС, учасників бойових дій і членів їх сімей.На сьогоднішній відбувається реформа децентралізації і колишні райони в наслідок впровадження реформи змінилися територіально і чисельно . Також відбулися зміни, щодо повноважень районних рад. Тож працюємо в нових умовах та продовжуємо впроваджувати реформу децентралізації.

 

Розмову вів

Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ,

член Львівської обласної організації НСЖУ

Share