Голова Богородчанської селищної ради Ростислав Заремба: «Всіх нас об’єднює робота на майбутнє громади, а не на забезпечення вузько партійних інтересів »

-         Пане Ростиславе,  Ви не вперше були обрані на посаду голови органу місцевого самоврядування, тож розкажіть про свій трудовий шлях, і що спонукало Вас балотуватися на посаду очільника Богородчанської селищної ради ?

-         В цілому біля двадцяти років працюю на різних посадах в органах місцевого самоврядування та державного управління. Починав з роботи начальника  відділу молоді і спорту Богородчанської РДА, потім очолював департамент сім’ї та молоді Івано-Франківської ОДА. Пізніше працював першим заступником голови Богородчанської РДА, далі був обраним головою Богородчанської селищної ради, тоді виборці підтримали мене відавши за мене більше 70 відсотків голосів. І коли постало питання чи балотуватися мені на посаду голови об’єднаної Богородчанської громади я прийняв рішення запропонувати свою кандидатуру і був обраним. Я чудово розумію, що моє обрання стало високою оцінкою попередньої моєї роботи на посаді селищного голови. Хочу додати, що був період, коли я займався підприємницькою діяльністю, і здобутий досвід в певній мірі відображається у моїй повсякденній роботі.

 

-         Як  створювалась Богородчанська громада ?

Будучи заступником голови Богородчанської РДА, я брав участь у роботі  комісії Івано-Франківської ОДА по створенню перспективного плану об’єнаних територіальних громад у нашій області. Ми вивчали зарубіжний досвід, зокрема польський – де в приорітеті було створення великих самодостатніх громад. Я був прибічником створення на території колишнього Богородчанського району двох обєднаних громад : Богородчанської і Солотвинської – це було би правильно з історичного, економічного та географічного пункту бачення. На даний час маємо чотири громади. Можливо на якомусь етапі розвитку ми об’єднаємось , бо коли 60 відсотків доходів громада витрачає на утримання  свого апарату, має дуже малі шанси розвиватися і бути самодостатньою. Добре, що Богородчанська громада є великою по кількості населених пунктів і чисельності, а остаточно вона почала функціонувати після місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

 

-         Які населені пункти об’єднались у територіальну громаду та яка чисельність вашої об’єднаної громади ? 

До Богородчанської об’єднаної громади увійшли населені пункти : смт. Богородчани , с. Підгір’я , с. Діброва, с. Горохолина , с. Горохолин Ліс, с. Грабовець , с. Копачівка, с. Похівка,  с. Іваниківка , с. Саджава ,  с. Глибоке , с. Глибівка ,  с. Хмелівка , с. Забережжя, а це 28 452 мешканці нашої громади, які проживають на територіальної 255.5 км .

Депутати від яких політичних сил представлені  в раді ?

По-перше хочу зазначити, що вважаю помилковим запровадження обрання місцевих депутатів за умов партійного висунення. До місцевих рад треба було залишити мажоритарну систему, адже на рівні громади депутати не вирішують політичних питань. Я особисто був обраний як самовисуванець. Депутатський склад ради представлений кількома  політичними партіями : ВО Свобода, ЄС, ВО Батьківщина, Платформа громад, Самопоміч, Слуга народу та За майбутнє. Всіх нас об’єднює робота на майбутнє громади, а не забезпечення вузько партійних інтересів.

 

-         Які критерії щодо призначення старост населених пунктів були визначальним ?

 

Хочу наголосити, що  голова ради тільки подає кандидатури на посади старост, а депутати голосують і затверджують більшістю голосів запропонованих осіб. Коли я визначався з кандидатурами на посади старост то в першу чергу враховував думку місцевих громад , а також досвід і бажання працювати. Всі старости були на сесії затверджені одноголосно. На сьогоднішній день ми переходимо від моделі управління до моделі сервісу і це в першу чергу належить до функцій старост.

 

 

-         Формування бюджету є важливим критерієм життя громади, які пріоритети були найголовнішими при ухваленні головного фінансового документа ?

 

В умовах сьогодення, коли маємо нестабільну економічну ситуацію та пандемію, дохідну частину бюджету спрогнозувати дуже важко, тому бюджет у нас , я би назвав стримано оптимістичний. Ми заклали біля 14 млн. грн.  на бюджет розвитку, але при цьому ми максимально заклали кошти на  утримання дошкільних закладів, спорту,  позашкільну освіту, закладів культури і освітню галузь на потреби якої закладено 171 млн. гривень при загальному бюджеті 242 млн. гривень. Ми старались , щоб бюджет був людино-орієнтований. У нас коли відбуваються процеси оптимізації ми обрали шлях фігурально висловлюючись: « там де можна застосувати скальпель не обов’язково рубати сокирою».  

 

-         Над вирішенням яких основних проблем громади будете працювати у 2021 році ?

Серед багатьох речей над якими ми працюємо, хочу вирізнити проект модернізації очисних споруд , який ми подали на конкурс проектів регіонального розвитку. Вартість його складає біля 18 млн. гривень, його реалізація дасть нам змогу обслуговувати не тільки Богородчани, але і прилеглі населені пункти. Ще одним з важливих напрямків нашої роботи є облаштування доріг місцевого значення. В минулій каденції нам вдалося зробити більшість доріг місцевого значення, орім центральної дороги, яка не є на нашому балансі. Власне розподіл доріг на різні категорії : місцевого, обласного, державного значення ускладнює приведення автошляхів до належного стану. Також важливим напрямком нашої роботи є берегоукріплення , облаштування водовідводів. Нагальних проблем є багато і над їх вирішенням ми повсякденно працюємо.

-         28 березня 2021 року призначені вибори у 87 виборчому окрузі до якого входить Богородчанська громада. На вашу думку , які якості повинен мати майбутній народний депутат , щоб достойно представляти інтереси нашого краю в парламенті ?

-         По-перше дуже важливим є фаховий і життєвий досвід,  який дозволить бути достойним представником громад у парламенті. Також жодним сумнівам не повинна підлягати його порядність, і безумовно повинно бути велике бажання працювати в інтересах громад виборчого округу, який він представлятиме у Верховній Раді України. Депутат повинен бути патріотом нашого краю, знати проблеми людей, знати їх ментальнісь. Дуже дивним є коли людина не знає проблем громад, території, традицій хоче бути їх представником у законодавчому органі держави.

Дякую за розмову.

Інтерв’ю вів

 Всеволод Кисілевський

(Газета " Життя Прикарпаття")

Share