Голова Отинійської селищної ради Олег Савчук : «Консолідація в раді є – господарка та розвиток громади стоять на першому місці»

 

-         Пане Олеже,  розкажіть про життєвий шлях,  який передував вашому обранню  на посаду голови Отинійської громади ?

Після завершення навчання у Київському національному університеті торгівлі за спеціальністю правознавство займався підприємницькою діяльністю, був обраний депутатом Угорницької сільської ради. У 2015 році був обраний Угорницьким сільським головою. У жовтні 2020 року був обраний головою Отинійської об’єднаної громади.

-         Коли  відбувалось об’єднання, які населені пункти увійшли до складу Отинійської громади та яка чисельність населення?  

Питання щодо об’єднання відбувалося впродовж кількох років, ще з 2016 року, а остаточно громада сформувалася після місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. До складу нашої громади окрім смт. Отинія, увійшо ще вісім сільських рад  з населеними пунктами :  Баб'янка,  Боднарів,  Виноград,      Ворона,  Глибока,  Голосків,  Грабич,   Закрівці,  Лісний Хлібичин,  Молодилів,  Нижня Велесниця,   Сідлище,  Скопівка,  Станіславівка,   Струпків,   Торговиця,  Угорники,  Хоросна. Бувші сільські ради тепер затверджені як старостинські округи в усіх є затвердженні рішенням сесії старости. Загальна кількість населення нашої об’єднаної громади становить 20 596  осіб. Хочу додати, що наша громада входить до Асоціації міст України і це нам дає додаткові можливості для розвитку.

 

-         Який кількісний склад  депутатів представлені в раді та від яких політичних сил і , яка політична сила Вас висунула на посаду голови Отинійської громади ?

Кількісний склад  депутатів Отинійської громади становить 26 обранців. Депутатський корпус представлений висуванцями різних політичних сил. Консолідація в раді є  – господарка та розвиток громади стоять на першому місці. До складу ради увійшло 8 політичних сил. Найбільше представників політичної сили «ВО Батьківщина» – 12 осіб, «Європейська Солідарність» – 4 мандати, по три представники від політичних сил –  «За майбутнє» та «ВО Свобода» і «Слуга народу» та «Платформа громад»  по 2 обранці.  Особисто я балотувався від «ВО Батьківщина»,  оскільки мене давно пов’язують хороші відносини з цією політичною силою, ще з часів обрання мене головою Угорницької сільської ради. Тоді я мав балотуватися в депутати до районної ради від ВО « Батьківщина», але дуже люблю господарку і своє село Угорники і мав мету щось в ньому покращити.  Не можу сказати, що я бачив в ньому занепад, але не бачив в ньому прогресу, тому прийняв рішення балотуватися на посаду сільського голови Угрників, яким був обраний. За п’ять років мені разом з громадою вдалося багато чого досягти. Після завершення терміну повноважень сільського голови Угорників, я вирішив на цьому не зупинятися і балотуватися на голову об’єднаної Отинійської громади. В цьому мене підтримала ВО «Батьківщина», яка мене висунула на цю посаду і виборці, які за мене відали свої голоси.

-         Які кваліфікаційні та фахові вимоги були до кандинатів на посади старост ?

При визначенні кандидатур на посади старост у мене  була консолідована робота з обраними депутатами в округах. У нашій раді є представлені депутати з кожного села і їх думка для мене була важливою при поданні кандидатур на затвердження сесії. Також я спілкувався з багатьма людьми і враховував їх думку. Для мене головне, щоб була налагоджена робота між депутатом, старостою і головою.

 

-          Які критерії при формування бюджету Отинійської громади були першочерговими  при ухваленні головного фінансового документу на 2021 рік ?

Якщо зробити порівняння щодо бюджетів в Коломийському районі то він у нас не найгірший. Якщо взяти такі великі громади з центрами у містах як : Коломия, Городенка, то по надходженнях вони мають більший ресурс, але у нас загальний бюджет 130млн.25тис.300 грн. на програми розвитку 6 млн. 521 тис. 100 грн.,  –   це для такої громади як наша можливо і не є багато, але в інших немає і цього. В цілому бюджет прийнятий на 2021 рік є реалістичним, маємо сподівання на перевиконання дохідної частини бюджету, і ми зможемо ці кошти додатково спрямувати на програми розвитку нашої громади. Хочу зазначити, що левова частка бюджету, а це 101 млн. гривень  йде на фінансування освіти. Також у бюджетні витрати закладені видатки на енергоносії первинних та вторинних закладів медицини , закладів дошкільної освіти. Нещодавно на наш баланс перейшла дитяча музична школа з річним бюджетом біля чотирьох з половиною мільйонів гривень, художня школа, дитячий реабілітаційний центр, а ще заклади культури, бібліотеки – всі ці установи фінансуються з бюджету Отинійської громади. В цьому є відповідь на запитання про доволі скромний бюджет розвитку. В першу чергу бюджет направлений на фінансування захищених статей, а це робочі місця мешканців нашої громади. При формуванні нашого бюджету була обрана концепція – не звільняти нікого.

 

-         Над вирішенням яких  проблем громади будете працювати у 2021 році ?

Є низка проблем, які потребують вирішення – це на самперед дороги. Треба будувати нормальні дороги до населених пунктів Отинійської об’єднаної громадив цьому ми покладаємо великі сподівання на підтримку з боку держави. Є дорожній фонд з якого кошти пропорційно виділяються на області, далі на райони,  і зараз будуються  дороги обласного значення.  У великій мірі ці дороги проходять через нашу громаду , тому питання сполучення добротними транспортними артеріями населених пунктів нашої громади буде вирішено. Стосовно доріг місцевого значення ми у бюджеті заклали кошти на придбання грейдера, щоб мати можливість самостійно облаштовувати вулиці, які знаходяться на балансі  нашої громади. В 2021 році будемо реалізовувати програму, щодо вуличного освітлення населених пунктів Отинійської громади. Також стоїть питання поводження з твердими побутовими відходами. На сьогоднішній день тільки в селі Угорники та Лісному Хлібичині налагоджений централізований збір побутових відходів у контейнери, який проводить фірма AVE. Тому питання збору та утилізації побутових відходів стоїть першочерговим в порядку вирішення нагальних проблем.

-         28 березня 2021 року призначені вибори у 87 виборчому окрузі до якого входить Отинійська громада. На вашу думку , які якості повинен мати майбутній народний депутат , щоб достойно представляти інтереси нашого краю в парламенті ?

Я вважаю, що це має бути людина, яка  перш за все повинна знати проблеми населення. Повинна організувати на високому рівні комунікацію з виборцями округу, своєчасно реагувати на потреби людей. Також люди очікують, що обраний ними депутат ВРУ  усіма законними засобами буде залучати кошти для розвитку місцевих громад, адже такий підхід даватиме поштовх для створення нових робочих місць , забезпечить стабільний розвиток і підвищить добробут наших людей.

Дякую за інтерв’ю.

Спілкувався  Всеволод Кисілевський ,

член Львівської обласної організації НСЖУ

(Газета " Життя Прикарпаття")

Share