Голова Пасічнянської громади Андрій Гунда : «Особисто я є прихильником мажоритарної системи обрання депутатів місцевих рад»

        Андрію Олексійовичу, розкажіть про Пасічнянську громаду. Коли створена, які населені пункти увійшли, яка чисельність мешканців ?

Пасічнянська громада була утворена 2 липня 2019 року шляхом об'єднання Битківської селищної ради та Пасічнянської, Пнівської сільських рад Надвірнянського району з  населенням громади 21013 осіб.

22 грудня 2019 року відбулися вибори, тоді я перший раз був обраний головою Пасічнянської об’єднаної громади.  Наша громада почала повноцінно працювати з 21 січня 2020 року, а  з другого кварталу  Пасічнянська громада мала функціонувати з наповненням єдиного бюджету. Але у зв’язку з епідемією COVID -19 та запровадженням карантинних обмежень 17 березня 2020 року для 106 новобраних громад в Україні прямі міжбюджетні відносини було скасовано, за таких умов ми рік працювали у статусі об’єднаної громади, але насправді кожна сільська рада, яка увійшла до Пасічнянської громади фактично існували самостійно з своїми бюджетами.

Це позначилось на виконанні бюджету і створило певні фінансові труднощі. В кінці 2020 року , коли 25 жовтня  відбулися чергові вибори до органів місцевого самоврядування до нашої громади увійшло село Зелена. На цих виборах була обрана рада об’єднаної громади до складу якої увійшли населені пункти : Пасічна, Букове, Постоята, Соколовиця , Битків, , Зелена, Максимець, Черник , Пнів, Білозорина, Мозолівка. Тоді я вдруге був обраний головою об’єднаної Пасічнянської громади. З 1 грудня 2020 року ми функціонуємо як повноцінна об’єднанна громада з єдиним бюджетом.

-         Який кількісний склад депутатського корпусу ради та скільки утворено постійних депутатських комісій ?

У грудні 2019 року, коли громада була створена на основі трьох рад  Пасічнянської , Пнівської, Битківської – вибори проводились за мажоритарною системою, і було обрано 26 депутатів. Вже у 2020 році у Пасічнянську об’єднану громаду увійшло село Зелена, тоді восени на чергових виборах до органів місцевого самоврядування система обрання змінилася з мажоритарної на партійну. Кандидатів у депутати висували політичні партії і за новою системою було обрано 26 депутатів. Кількісне представництво : 9 с. Пнів, 5 с. Зелена, 5 с. Пасічна, 7 с. Битків. У нашій раді утворено чотири постійні депутатські комісії. Сформовані вони за принципом політичного та територіального представництва , тобто рівному представництву в комісії з різних населених пунктів. Особисто я є прихильником мажоритарної системи обрання депутатів місцевих рад. На даний час ми стикнулись з такою проблемою, що деякі населені масиви не мають свого депутата, а інші як наприклад с. Білозорина має трьох своїх представників у раді об’єднаної громади. Така ситуація створює певні незручності для мешканців нашої громади.

-          Які критерії щодо призначення старост населених пунктів були визначальними  ?

 

Призначення старост були погодженні з депутатською коаліцією та винесені на затвердження сесією Пасічнянської сільської ради. Головним критерієм був досвід роботи, авторитет, вміння і бажання працювати для громади.

 

-         Як проходило ухвалення головного фінансового документу ради на поточний рік та  на вирішення  яких основних проблем громади буде направлений бюджет розвитку  у 2021 році ?

У нас прийнятий бюджет, який покриває видатки на захищені статті, а це заробітні плати працівників бюджетних установ, органів місцевого самоврядування, а також витрати на утримання комунальної власності та інфраструктури. Якщо говорити про бюджет розвитку то він у нас налічуватиме близько 20 млн. гривень. Є першочергові речі на які будуть виділятися кошти, а це : село Пасічна – добудова будинку культури та адмінприміщення; села Битків та Пнів – вирішення проблеми облаштування дитячих садочків; село Зелена – розпочати процес виготовлення проектно-технічної документації для будівництва школи, також на порядку денному стоїть питання будівництво школи в селі Битків.

-         Що можете сказати про спортивні та дитячі майданчики ?

 

В нашій об’єднаній Пасічнянській громаді спортивні багатофункціональні майданчики майже в кожній громаді є,  то не вистачає ігрових майданчиків для дітей дошкільного віку. Орієнтовна вартість одного такого майданчика приблизно біля 50 тисяч гривень. Ми плануємо встановити такі ігрові локації для нашої малечі у різних віддалених районах від центрів населених пунктів , які входять до нашої об’єднаної громади.

Питання доріг, воно для всіх дуже актуальне. Що Ви можете сказати про наявність, стан доріг в Пасічнянській громаді ?

Всім відомо, що у нас в минулому році вирувала стихія, яка зруйнувала багато доріг та об’єктів інфраструктури. Ми отримали кошти на ремонт доріг з державного бюджету і було відремонтовано 21 дорогу. Це відрізки в межах 200 м., які були зруйновані стихією. В цілому ще було відновлено відрізок дороги Надвірна – Бистриця довжиною 7 км. 300 м. В цьому році маємо відновлювати відрізок дороги, який проходить через село Зелена. Також в цьому плануємо відновлювати  дорогу Битків – Білозорина.  Відновлення та будівництво доріг для нас першочергове завдання, бо як не буде доріг то і не буде розвитку.

28 березня 2021 року призначені вибори у 87 виборчому окрузі до якого входить Пасічнянської громади . На вашу думку , які якості повинен мати майбутній народний депутат , щоб достойно представляти інтереси нашого краю в парламенті ?

В першу чергу народний депутат повинен бути добре обізнаний з проблемами та питаннями , які турбують мешканців нашого краю. Депутат ВРУ повинен активно спілкуватися з виборцями і бути близьким до народу. Чим тісніша буде комунікація з народним депутатом тим швидше будуть вирішуватися проблемні питання громад.

Спілкувався ,

Всеволод Кисілевський

(Газета " Життя Прикарпаття")

 

 

 

Share