Мова – генетичний код нації

Уже стала крилатою справедлива думка багатьох істинних патріотів, що : «Мова – душа нації». Я ь сказав упевнено, що Мова – це генетичний код нації, який поєднює минуле з сучасним, програмує майбутнє і забезпечує буття нації у вічності, а « Пісня – це душа нації».

Народ, котрий втрачає свою мову, перестає бути нацією. Отже боротьба за рідну мову – це боротьба за Незалежну Українську Державу, боротьба за Незалежну Українську Церкву, за віру в Бога. А хто не любить свою Державу, той негідний ходити по Українській Землі.

Подаю вислови відомих людей про українську мову :

 

Іван Огієнко : «Рідна мова – то мова наших батьків і мова народу, до якого належимо» ; «Рідна мова – то найголовніший наріжний камінь існування народу, як окремої нації : без окремої мови немає самостійного народу» ; «Народ, що не розуміє сили й значення рідної мови й не працює для збільшення її культури, не скоро стане свідомою нацією й не стоїть на дорозі до державності».

Олесь Гончар : « Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта» ;  «Навіть така сувора наука, як кібернетика, і та знайшла в українській мові свою першодомівку, адже маємо факт унікальний — енциклопедія кібернетики вперше в світі вийшла українською мовою в Києві» .

Ліна Котенко : «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Панас Мирний : "Найбільше й найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування".

Володимир Сосюра: «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи»

Р/S

Переконаний, що слово «Гимн» слід писати через «И», не через «І» , яке запровадив Біловід для наближення українського правопису до російського – «інтернаціонального». Представте, що ураучисте зірання громади починається Гимном, а не з буквою «і»  – «гімном».

 

Газета "Життя Прикарпаття"

Степан ГОЛІНЕЙ,

член Конгресу Українських Націоналістів, краєзнавець,

колишній директор Делятинської СШ, односелець Юрія Шкрумеляка,

Соросівський учитель

 

Share