Прямим текстом

Не маємо права писати історію за принципом «Чого бажаєте?». Історична пам’ять – вирішальний чинник формування світоглядних засад як людини, так і народу, а також поле бою різних ідеологій. Битва за історію є постійною, і є розмінною монетою в політичних іграх. Держава не може будуватися на неправді та забутті, замовчуванні та перекручуванні. Маємо досконало знати українську історію і писати її самі. Фальсифікація історії – підґрунтя політичних претензій Росії. Ще у 2008 році в кулуарах Бухарестського саміту НАТО Путін казав, що «Україна – це неприродне державне утворення, приречене на швидку загибель, в Криму – 90% росіян, а в Україні – 17 мільйонів, тобто третина». Для здобуття України задіяв всі важелі – енергетичні, інформаційні, гібридну війну, фальсифікацію історії, зрив міжнародних угод задля федералізації і відмови від євроатлантичної інтеграції України.

 

Розбіжності між США та Європою, а також всередині ЄС уможливили геополітичний наступ Росії. Вона прагне остаточно закріпити за собою ту частину східної Європи, яка не охоплена членством в ЄС і НАТО. Російська державна ідеологія власну історію змальовує як безпосереднє продовження Київської Русі і незмінно прагне знову поглинути Україну. Руйнують нас всеохопним фронтом – ідеологічно, духовно, матеріально. Але Україна є і буде органічною частиною Європи. Наша проблема в тому, що міжнародними посередниками були запропоновані методи припинення «гарячої фази» війни, які не спрямовані на остаточну перемогу. Агресивна Росія має надмірні амбіції, ненаситність в «збиранні земель». Кажуть, що ніякого народу не завойовували. Вся російська ідеологія побудована на підступності і брехні, до якої Захід уже звик. Один з колишніх американських президентів сказав про іншого російського президента: «Бреше мені в очі, бачить, що я розумію і далі бреше». Але, як кажуть: «Брехнею світ пройдеш, та назад не вернеш». Так воно і буде… Незабаром…

Рональд Рейган назвав СРСР імперією зла. Голодом знищували український етнос. Злочинам проти українців немає аналогів у світі. І сьогодні наносять велику шкоду іміджу українців. Нав’язують світові, що Україна і українці штучне утворення, історичне непорозуміння. Постійно формували і формують ідеологію несприйняття, поборювання, цькування. Але як би не лютували вороги – Українська держава є реальністю. Народ наш є, народ наш завжди буде. Як би не старалися вороги.

Чіпляють нам принизливе «малороси». Чекають на наш упадок. Не дочекаєтесь…

Ще тисячоліття тому в «Слові о полку Ігоревім» про українські нещастя писалось: «Чорна земля під копитами, кістьми білими посіяна, а кров’ю политая, тугою зійшла…». Наш же сучасник пише: «Народе мій, тебе повісили, як Байду, за ребро, катують і не дають умерти…». Не зламали українців, як бачимо, ні тисячоліття, ні численні вороги, ні всі загарбники разом взяті. Україна чинила, чинить і буде чинити відчайдушний опір, чим викликає дику лють і ненависть у ворогів.

Боже Провидіння тримає в своїх руках долю кожного народу. І кожен народ живе стільки, скільки Бог призначить, ні більше, ні менше. Доля наша в наших руках і руках Божих. Борімося – поборемо. Тримаймо внутрішню стабільність. Підсилюймо значимість України на міжнародній арені. Зміцнюймо переговорні позиції, нарощуймо військову потугу, єднаймо народ. Переможе тільки об’єднане українство. Ніхто не буде стерегти нас, як не будемо стерегти себе самі, ніхто не буде захищати нас, крім нас самих. Перемагає той, хто вірить і йде до кінця. Політика – гра цинічна. В політиці слабших не захищають, їх використовують. Ніхто незацікавлений зростити собі велику конкурентну потугу. Західні уряди, роблячи великі поступки Кремлю, не мають мужності вимагати виконання ним даних обіцянок.

Ключовим елементом всієї конструкції СРСР була Україна. Вихід її з союзу зруйнував імперію. Самі бачимо, яка ми нездоланна сила. Ніколи не зупиняймося, ніколи не здаваймося і не відступаймо. Одержимі любов’ю до України, любім Україну самовіддано, до глибини душі і серця. Віддаваймо їй все краще, що у нас є. Стіймо на сторожі. Мужні, горді, сильні. Даваймо гідну відсіч ворогам. Честь – найвища наша категорія. Вороги дуже боялися і бояться Міцності Духу Української Нації. Кожне покоління має своє завдання. Ми відстоїмо Україну. Перемога буде за нами. Українське воскресіння воістину стане знаменням для світу. Так буде… Бо так хоче Бог і Україна. Слава Україні! Героям слава!

 

Оксана Козак,

ВУТ «Просвіта» імені Т. Шевченка

 

 

Share