Олександр Гуменюк – співпраця громади, влади і бізнесу в ОТГ завжди є запорукою успішного розвитку

Реформа з децентралізації призвела до справді тектонічних змін в українському суспільстві, в органах державного управління, у місцевому самоврядуванні. З 2014 року – з часу ухвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, була створена значна законодавча база для проведення широкомасштабної реформи місцевого самоврядування, є напрацьований чи малий досвід. Про своє бачення проведення реформи децентралізації розповів нашому журналісту – депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

 

«Важливо розуміти, що люди — господарі у своїй громаді. Децентралізація — це саме той інструмент, завдяки якому можемо самостійно розв’язувати поточні та глобальні завдання, планувати перспективний розвиток виходячи з фінансових можливостей. Децентралізація за шість років довела свою доцільність. Переваги реформи відчули всі громади, які вирішили об’єднатися. Збільшений бюджет, право розпоряджатися землею, об’єктами інфраструктури на власний розсуд, рента за користування ресурсами — це речі, про які органи місцевого самоврядування раніше могли тільки мріяти. Але сьогодні вони є реальністю для об’єднаних територіальних громад.

За останні роки ми спостерігаємо чимало перемог децентралізації. Вже майже тисяча  об’єднаних громад взяли на себе відповідальність втілювати якісні управлінські рішення. При цьому ОТГ досі зустрічаються з деякими труднощами та проблемами. Когось допікають організаційні негаразди, комусь бракує суто юридичної підкованості, а хтось не може гідно відповісти на зауваження опонентів, бо не знайомий з історичними традиціями українського самоврядування.  Мені, депутату Яремчанської міської ради двох  скликань, дуже шкода, що не вдалося об’єднати громаду в межах п’яти населених пунктів, які входять до території Яремчанської міської ради – міста обласного значення. Нещодавно Кабінет Міністрів України оприлюднив документ згідно з яким буде утворено Яремчанську ОТГ у складі двох населених пунктів – міста Яремча та села Микуличин. Інші населені пункти, які входять до території теперішньої Яремчанської міської ради утворять ще дві ОТГ. Вважаю, що такий результат у великій мірі спричинений відсутністю  комунікації  влади з громадою та контролі громади за роботою органів місцевого самоврядування. Нажаль на Яремчанщині так і не спромоглися створити громадську раду, не налагодили співпрацю якісну з незалежними  ЗМІ. Дуже шкода, що у Яремчанській міській раді немає інформаційно-аналітичного відділу , який би інформував громадськість про роботу ради та співпрацював з незалежними ЗМІ.  На сьогоднішній день в Яремчанській міській раді є незначна кількість депутатів та членів міськвиконкому, які розуміють, що ситуація на даний час  критична, але більшість зайнята вирішенням своїх особистих інтересів. Звідси і маємо результат – повний розвал колись сильної та самодостатньої  Яремчанської громади. Тепер нас чекають восени вибори до  новостворених ОТГ, серед яких Яремчанська ОТГ до складу якої увійде село Микуличин, і від того наскільки виборці відповідально підійдуть до вибору місцевих депутатів та очільника ОТГ буде залежати  успішний розвиток новостворених громад. Якщо виборці оберуть собі  тих хто вміє гарно обіцяти і нічого не робити  то нас може у майбутньому очікувати  приєднання до більш сильної та спроможної  громади і повна втрата своєї яремчанської самобутності».

   Спілкувався Святослав Городоцький

 

Share