Олександр Гуменюк – запитань щодо "формули Штайнмаєра" стало більше

Представники команди  Президента Володимира Зеленського тепер звинувачують попередників у тому, що це саме вони погодилися на "формулу Штайнмаєра", а чинна влада, мовляв, має опиратися на домовленості 2016 року. Свою думку з цього приводу висловив депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

 «Варто пам’ятати, що через місяць після київської зустрічі міністрів, коли "формула Штайнмаєра" була запропонована уперше, у жовтні 2016-го року  в Берліні відбувся саміт "нормандської четвірки" за участі президентів України, Росії, Франції та канцлера Німеччини.

Петро Порошенко за підсумками саміту заявив, що позиція України лишається незмінною. Виконання безпекових умов, а також звільнення заручників мають передувати виконанню політичної частини. Попередня влада одночасно наполягала на безпекових передумовах, у той час як "формула" німецького міністра, яка 1 жовтня , набула письмового вигляду і на яку погодилася Україна під час засідання тристоронньої контактної групи, пояснює процедуру лише проведення виборів і набуття чинності закону про особливий статус. Президент Володимир  Зеленський також заявляє, що виборів в ОРДЛО не буде, допоки не буде демілітаризовано неконтрольовану територію. Після того, як стало відомо про те, що у Мінську Леонід Кучма письмово дав згоду Києва на "формулу", офіційний представник МЗС Німеччини Райнер Бройль сказав, що вона лише один із "пазлів". І що повернення Україні контролю над кордоном і проведення виборів це питання, які ще потребують обговорення. Час покаже , як все буде, але одне можна сказати,  що запитань щодо "формули Штайнмаєра" стало більше, ніж було до цього, - підсумував сказане депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

Спілкувалась

Ніколь Вайт

Share