Що таке органи самоорганізації населення?

Для підсилення роботи органів місцевого самоврядування та кращої з ними взаємодії потрібно використовувати важелі, які  надає нам чинне Законодавство України. Наше законодавство надає громадянам можливість самоорганізовуватись в органи самоорганізації населення це – представницькі органи, що створюються жителями, які проживають на законних підставах на території села, селища, міста або їх частинах, для вирішення окремих питань місцевого значення. Вони можуть бути створені у вигляді будинкових чи вуличних  комітетів, комітети мікрорайонів чи інших згромаджень за місцем проживання. Для Яремчанщини це дуже актуально за умов утворення Яремчанської ОТГ .

Тереторія Яремчанської ОТГ в перспективі буде доволі великою, потреби у мешканців різних районів чи громад є різними і власне утворення органів самоорганізації населення зможуть ефективно та швидко вирішувати   проблеми на місцях компактного проживання наших мешканців , а також впливати на формування видатків бюджету ОТГ. Такі органи самоорганізації допоможуть : задовольнити суспільний інтерес та потреби жителів; здійснюватимуть громадський контроль за діяльністю влади та інших надавачів різних послуг; дійти до влади зі своїми проблемами та потребами і  вирішити їх; об’єднуватися у вирішенні спільних проблем за місцем проживання. Місцевій владі від створення таких органів теж буде користь, адже влада зможе провести діагностику того, що найбільше хвилює населення; залучати додаткові ресурси для вирішення соціальних проблем; подолати прояви недовіри населення до влади через ефект причетності до вирішення проблем населення. Згідно з ч. 1 ст. 6 ЗУ «Про органи самоорганізації населення» обирати і бути обраними до органу самоорганізації населення в порядку, визначеному цим Законом, можуть жителі, які на законних підставах проживають на відповідній території. Сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада може додатково наділяти частиною своїх повноважень орган самоорганізації населення з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для здійснення цих повноважень, здійснює контроль за їх виконанням.

Тож коли виникає недовіра суспільства до місцевих органів влади, треба самоорганізовуватися і на законних підставах спільно з владою вирішувати наболілі питання.

 

Олександр Гуменюк

Депутат Яремчанської міської ради

Газета "Життя Прикарпаття"

Share