М.Нонняк: " 4 червня - Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії. Трохи історії"

М.Нонняк:

19 серпня 1982 на своїй надзвичайній спеціальній сесії з питання про Палестину Генеральна Асамблея, «будучи приголомшеною величезною кількістю безневинних палестинських і ліванських дітей - жертв актів агресії Ізраїлю», постановила відзначати 4 червня кожного року як Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії.


А вже згодом, щоб громадськість не забувала про те, що під час війни гинуть не тільки солдати, ООН заснувала Міжнародний день дітей - безневинних жертв агресії.
Навряд чи ведеться статистика, яка враховує, скільки дітей загинуло від російської агресії на Сході України.
Те, що там відбувається давно вже вийшло за рамки конфлікту. Це справжня війна. Війна, яка відтягує значні ресурси, як фінансові, так і інтелектуальні, колючим дротом спутуючи нас при кожній спробі рішучого кроку вперед. 
Та найстрашніше – щодня вона забирає життя. Життя солдат складають сумну статистику втрат, які хоча б рахують. Та є інші втрати, чи не більш вагомі, але про які воліємо мовчати, бо ця втрата така гігантська і здатна завдати такого пекучого болю, що втрачають сенс слова і перехоплює подих. Це смерті невинних дітей. Вони не можуть себе захистити. Вони не можуть жодним чином вплинути на те жорстоке сьогодення, в якому їм судилось жити. Але їхня втрата змінить наше з Вами майбутнє. Пам’ятаймо про це.

Share