Скандальний "антибандерівський" закон написали історик-націоналіст і коментатор кремлівських ЗМІ

Над скандальним польським законом про Інститут національної пам’яті працював історик-націоналіст Войцех Мушинскі та його колега Влодзімєж Осадчий, знаний коментарями у пропутінських медіа. Про це повідомило польське видання Rzeczpospolita. Мушинскі відомий тим, що публікував у соціальних мережах зображення із повішеним Бараком Обамою та текстом "Американська мрія об’єднує людей всього світу", пише Європейська правда.

   

В одній із публікацій він писав про виїзд євреїв із Польщі у 1968 році внаслідок антисемітської кампанії компартії як про "можливість втечі від відповідальності за злочини".   За його погляди Мушинскі цінували у праворадикальній партії "Kukiz'15", яка розробила поправку до закону про Інститут нацпам'яті щодо злочинів "українських націоналістів".   Мушинскі не тільки допоміг у розробці законопроекту, але також з'явився на засіданні комітету з питань правосуддя і прав людини в листопаді 2016 року, на якому був презентований цей акт. Іншим гостем комісії був професор Влодзімєж Осадчий, який брав слово під час зустрічі. "В Україні поширюється ідеологія націоналізму і стає обов'язковою державною ідеологією", - говорив він. У своїх виступах для пропагандистського російського ЗМІ "Спутник" Осадчий нарікав на "великий імпульс бандерівських середовищ" в Україні. З цієї причини деякі праві ЗМІ Польщі підозрюють Осадчого у проросійських поглядах. Він це заперечує. Осадчий також стверджує, що не має антиукраїнських поглядів, оскільки багато років є канцлером Європейського колегіуму польських та українських університетів та є ініціатором десятків конференцій, спрямованих на польсько-українське примирення.
Читайте більше тут: http://expres.ua/news/2018/02/23/285274-skandalnyy-antybanderivskyy-zakon-napysaly-istoryk-nacionalist-komentator

Share