Тоді ми побачимо себе

Ця вічна істина і аксіома підштовхує нас зрозуміти хто ми. Щоб визначити стратегічний напрям.

Що стосується Надвірної, то тут маємо підказку справді стратегічного напрямку. Хто насправді ця Надвірна?

Однозначну відповідь дає той факт, що за 55 кілометрів від міста Надвірна у свій час була столиця могутнього Галицько-Волинського князівства, Української держави європейського типу. Зрозуміло, що ця могутність і велич трималась крім короля і бояр, - на народі, який жив на навколишніх землях. Тобто на наших прапрадідах.  Іншими словами ми, нинішні надвірнянці, як прямі нащадки такого величного народу, що створив у свій час супердержаву, - нині маємо бути схожі більше на львів’ян і рухатися в цьому напрямі.

 

 Це найчистіший історичний період, який максимально точно підказує які ми насправді, якої крові і яке наше  істинне коріння. По польській добі, яка була для нас часом виживання і пристосуванства, - наш справжній менталітет і характер не визначиш. Як і по австрійській добі, а тим більше по радянському часу. Нинішні надвірнянці можуть побачити себе як на долоні – саме по історичному відтинку існування їхньої рідної держави : Галицько-Волинської, причому: коли Галич був великою столицею , Львів ще був маленьким селом.  Не дивно, що нині львів’яни, які  після інститутів поселяються у Надвірній, - із корінними надвірнянцями становлять природну культурну єдність. І майбутня велич цього міста за цією єдністю.

Коли із історичного небуття повністю постане Древній Галич з відбудованими величними соборами , столиця держави наших предків, - тоді ми побачимо себе.

Володимир Борис,

телеведучий ТРК «Надвірна»,

член НСЖУ

Share