Душею з природою (Фото)

Оберігати природу можна лише тоді, коли любиш її. А щоб любити, треба вивчати, спостерігати за нею, аналізувати. Цьому треба присвятити все життя, не шкодуючи ні часу, ні сил. Винагородою буде справжнє духовне збагачення, неповторна насолода від споглядання земних красот.

Навчитися любити не так уже й важко. Спочатку треба навчитися милуватися тим, що довкола нас, щоб відчути себе частинкою всього творіння. Як цього досягти? Треба стати уважним до навколишнього середовища: навчитися слухати, щоб чути, дивитися, щоб бачити. Вийдіть на природу – у ліс чи на галявину. Прислухайтесь, і ви почуєте справжній оркестр звуків, невидимим диригентом якого є Творець всього. Спів пташок і шелест листя, скрип дерев та сюрчання коників – то вирує повсюди життя природи. Кожна тваринка, найменша комашка невтомно трудиться на користь матері-природи, беручи участь у великій гармонії буття. У цьому безмежному храмі краси і музики, який не може зрівнятися ні з яким рукотворним шедевром, переосмислюємо свої цінності, людина преображається до первозданного образу, коли вона перебувала у злагоді з довкіллям, була не завойовником, а співтворінням, яке поєднується з усім живим любов’ю. Жодна музика не може бути такою проникливою, як звучання природи, жодне найвишуканіше житло не зрівняти з недоторканою красою дикої природи…


Скільки ще незбагненного, загадкового і мудрого знаходимо в природі! Невідомо, чи зможуть колись люди пізнати її до кінця. Але нині, як раніше наші предки, можемо відчувати її красу, впиватися пахощами та вбирати її цілющі соки. І ці естетичні почуття такі ж важливі, як фізичне здоров’я. Вони дають організму величезний позитивний заряд енергії, духовності, який не можемо отримати від жодного іншого чинника.


Ми бачимо в рослині беззахисне, покірне, мертве створіння. І часто не враховуємо, що більшість рослин – лікарські, потрібні для здоров’я. Все подаровано людині задарма. І як болісно, коли це все нищать, кидають під ноги, топчуть, рвуть.


Чи пам’ятаємо, що Земля – це один великий недоторканий Заповідник? Природа дуже швидко змінюється, втрачає свою щедрість і силу. І все це відчуваємо на собі: почастішали нервові збудження, депресії, алергічні захворювання тощо. Людина втратила зв’язок з навколишнім світом, отже, і зі своїм корінням, бо не можна відокремити її від єдиного організму, ім’я якому – Життя.

З любові народжується бажання берегти. Придивіться пильніше. Багато чого залежить саме від нас, від нашої допомоги. Найменша дрібниця - полагоджене гніздечко, розчищене джерельце, піднята пляшка, незірвана квітка - продовжує вік довкіллю.

Полюбивши світ природи, знайдете душевну рівновагу, відновите фізичні сили та здоров’я. Дружіть із природою, з чистим цілющим повітрям, джерельною водою, тоді вам не треба буде звертатися до лікаря, бо саме у природі закладена основа нашої життєдіяльності. Приходьте до лісу, гір, поля, річки, ставайте в їхнє нерозривне коло, підтримуйте його, і воно підтримає вас, як підтримує вірний друг у бурхливому ритмі сьогодення. Несіть добро у світ, і воно повернеться вам та дітям у стократ.

Любіть природу, і вона, розкриваючи дивовижні таємниці, озветься у вашій душі радістю життя!

Наталія Гнатюк,

інженер відділу рекреації

Карпатського національного природного парку

Джерело часопис «Яремчанський вісник»

Share