Авторські статтіІсторичні віхи творення Конституції України
Кожного року 28 червня вся країна відзначає День Конституції України. Історичний шлях до цієї події був довгим і тернистим. Перша Конституція в історії України датується 1710 роком, коли гетьман у еміграції, Пилип Орлик склав документ під назвою «Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького». В ньому було задекларовано: «Україна по обидва боки Дніпра має бути на віки вічні вільною від чужого панування». Вона вважається також однією із перших конституцій у світі! Адже конституцію США було схвалено лише 1787 р., конституцію Франції та Польщі – 1791 р., конституцію Португалії – 1822 р., конституцію Австрійської імперії та Австро-Угорської монархії – 1848 р., конституцію Російської імперії – 1905 р. Ресторан-музей “Гуцульщина” – оновлення до вимог часу Олександр Гуменюк депутат Яремчанської міської ради, ресторатор : «Непомітно залишай помітний слід»
Місто Яремче - перлина Карпат з чудовими краєвидами та природнім ландшафтом. Кожного року місто відвідує безліч туристів, серед яких чимало іноземців. Вони споглядаючи на багатство краси гірської природи поряд бачать гуцульську архітектуру як старинну так і сучасну. Саме на основі побаченого у них формується думка про нас та наш край. Однією з візитівок Яремча вважається ресторан-музей “Гуцульщина”, який вібрав в себе найкращі традиції гуцульської архітектури. Цей заклад споруджений у 1959 році за проектом Івана Бондарчука. Дерев’яна будівля зведена без жодного цвяха. Зовнішнє оформлення та інтер'єри вирізняються різьбою по дереву. У малому залі натуральна дров'яна піч, облицьована старовинними косівськими кахлями. Стіни прикрашають гуцульські топірці-бартки та інші предмети народного побуту. Столи сервірують посудом, виготовленим за майстрами косівської кераміки. Ресторан пропонує відвідувачам традиційні страви гуцульської кухні, вечорами виконують народну музику. Зіновій Андрійович: «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КОЖНОГО З НАС»
30 років Незалежності. Це багато чи мало для країни та її людей? Однозначно - це добрий привід для того, щоб підсумувати та проаналізувати пройдений шлях. Про це і говоримо з Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем. Незалежність особистісна і державна. З чого вони починаються і в якій площині знаходиться точка перетину цих понять ? Кожне з цих понять є частиною тривалого процесу становлення - особистості, народу, всієї країни. І, звісно, здобуття незалежності- це переломний і водночас кульмінаційний момент для кожного громадянина та всієї нації загалом. Проте, окрім зовнішньої незалежності, є ще особистісна, внутрішня свобода, яка починається із вільної думки і власної рішучості в процесі прийняття рішень. І тут ми говоримо не лише про можливість вибору, але й про особисту відповідальність за цей вибір, дії та вчинки. Михайло Ноняк : « Працюємо над теорією, щоб втілити у практику»
23 липня відбулась всеукраїнська науково-практична конференція " Перспективи республіканізму в Україні та політико-правові трасформації" проведена спільно з Асоціацією українських правників , Всеукраїнською профспілкою військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій , Київським національним університетом будівництва і архітектури та Ужгородським національним університетом. Конференція мала досить незвичний для української науки і вже відносно традиційний для західної - міждисциплінарний характер, поєднавши розгляд феномену республіканізму через призму політичної науки та права. Сьогодні в Україні фактично відсутній науковий дискурс щодо політичної філософії республіканізму та її фактичного впливу на політико-правові трансформації. Доповідачі наголошували на потребі розпочати процес активного наукового дослідження феномену республіканізму та його впливу на становлення Верховенства права в Україні. Олександр Гуменюк : « Сьогодні незалежна Україна – запорука вільного розвитку держав і народів Європи та головна перешкода для російського імперіалізму»
Невдовзі Україна відзначатиме День незалежності – державне свято на честь ухвалення у 1991 році Акту проголошення незалежності України. Свою думку про цю історичну подію висловив у розмові з журналістом газети « Життя Прикарпаття» депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк. «На мою думку відродження суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи. Це стало початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави. Сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, якому для розгортання потрібне поглинання України, її матеріальних та людських ресурсів. Надвірнянська громада на етапі становлення
Інтерв’ю з керуючим справами Надвірнянського міськвиконкому Олегом Антонюком ( на сірому фоні) Приводом для розмови з керуючим справами Надвірнянського міськвиконкому Олегом Антонюком є повсякденна праця та виконання посадових обов’язків , а також напрямки роботи якими опікується наш співрозмовник. Тож редакція газети « Життя Прикарпаття» скористалися нагодою, поговорити про роботу, кар’єру, успіхи. – Пане Олеже, давайте для початку з’ясуємо для читачів: чим, власне, займається на роботі керуючий справами?
Ігор Писклинець : «Наше завдання закласти фундамент розвитку Надвірнянської громади на роки наперед», – заступник Надвірнянського міського голови
Чим живе Надвірнянська територіальна громада, як йде процес становлення громади, що планує місцева влада, та на що спрямовуватиме ресурси й зусилля. Про це розповів заступник Надвірнянського міського голови Ігор Писклинець. - Ігоре Дмитровичу, вам за свою професійну кар’єру довелося працювати , як у органах виконавчої гілки влади, так і в органах місцевого самоврядування. Розкажіть про роки роботи на різних посадах і як нагромаджений досвід допомагає вам працювати заступником Надвірнянського міського голови ? В органах влади я працюю з квітня 2005 року, коли після Помаранчевої Революції, демократичні сили сформували органи влади на всіх рівнях. Маю досвід роботи в органах виконавчої влади: заступником голови Надвірнянської районної державної адміністрації (2005-2007 роки), головою Надвірнянської районної державної адміністрації (2007-2010 роки); короткий період роботи у Верховній Раді України помічником-консультантом Народного депутата України (травень 2010 – грудень 2010 року), та в органах місцевого самоврядування: заступником голови Надвірнянської районної ради (2010-2020 роки) та заступником Надвірнянського міського голови (грудень 2020 – по даний час). Депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк : «Сфера туризму повинна переформатувати свою діяльність під нові запити клієнтів»
Коронавірусна криза вдарила по туристичній галузі не тільки в Україні , але і в усьому світі. Доволі складна ситуація склалась з туризмом і на Прикарпатті. Для нашого регіону повне призупинення роботи туристичної сфери значно відбивається не лише на доходах представників галузі, а й на добробуті всієї громади. Весь масштаб збитків можна буде оцінити пізніше, оскільки туристичний бізнес повертатиметься в «докарантинні» позиції значно довше, ніж інші сфери економіки. Газ - це соціальний товар, як хліб, і його вартість має регулюватися державою, а дії монополістів контролюватися
Через підвищення комунальних тарифів в Україні жителі деяких регіонів перекривають дороги, виходять на акції протестів. "Проти тарифного геноциду!", "Тарифи ЖКГ - пограбунок українців". З такими гаслами у регіонах України люди вийшли на протести. Зокрема, на Прикарпатті у районному центрі у місті Надвірна відбулась акція протесту . Також відбулись сесії органів місцевих рад на яких були прийняті звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЕКП, АТ «Івано-Франківськгаз»", АТ «Прикарпаттяобленерго» щодо ситуації з підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію. Чому суттєво зросли ціни на газ, тепло та електрику, а ринок ЖКГ продовжують контролювати монополісти? Журналіст газети «Життя Прикарпаття» поцікавився думкою з цього приводу у депутата Яремчанської міської ради Олександра Гуменюка. Голова Богородчанської селищної ради Ростислав Заремба: «Всіх нас об’єднює робота на майбутнє громади, а не на забезпечення вузько партійних інтересів »
- Пане Ростиславе, Ви не вперше були обрані на посаду голови органу місцевого самоврядування, тож розкажіть про свій трудовий шлях, і що спонукало Вас балотуватися на посаду очільника Богородчанської селищної ради ? - В цілому біля двадцяти років працюю на різних посадах в органах місцевого самоврядування та державного управління. Починав з роботи начальника відділу молоді і спорту Богородчанської РДА, потім очолював департамент сім’ї та молоді Івано-Франківської ОДА. Пізніше працював першим заступником голови Богородчанської РДА, далі був обраним головою Богородчанської селищної ради, тоді виборці підтримали мене відавши за мене більше 70 відсотків голосів. І коли постало питання чи балотуватися мені на посаду голови об’єднаної Богородчанської громади я прийняв рішення запропонувати свою кандидатуру і був обраним. Я чудово розумію, що моє обрання стало високою оцінкою попередньої моєї роботи на посаді селищного голови. Хочу додати, що був період, коли я займався підприємницькою діяльністю, і здобутий досвід в певній мірі відображається у моїй повсякденній роботі. |
Авторські статті
|