Авторські статті

Депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк : «Сфера туризму повинна переформатувати свою діяльність під нові запити клієнтів»

Коронавірусна криза вдарила по туристичній галузі не тільки в Україні , але і в усьому світі. Доволі складна ситуація склалась  з туризмом і на Прикарпатті. Для нашого регіону повне призупинення роботи  туристичної сфери значно відбивається не лише на доходах представників галузі, а й на добробуті всієї громади.  Весь масштаб збитків можна буде оцінити пізніше, оскільки туристичний бізнес повертатиметься в «докарантинні» позиції значно довше, ніж інші сфери економіки.

Детальніше...

Газ - це соціальний товар, як хліб, і його вартість має регулюватися державою, а дії монополістів контролюватися

Через підвищення комунальних тарифів в Україні жителі деяких регіонів перекривають дороги, виходять на акції протестів. "Проти тарифного геноциду!", "Тарифи ЖКГ - пограбунок українців". З такими гаслами у  регіонах України люди вийшли на протести. Зокрема, на Прикарпатті у районному центрі у місті Надвірна відбулась акція протесту . Також відбулись сесії органів місцевих рад на  яких були прийняті звернення  до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЕКП, АТ «Івано-Франківськгаз»", АТ «Прикарпаттяобленерго» щодо ситуації з підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію.

 Чому суттєво зросли ціни на газ, тепло та електрику, а ринок ЖКГ продовжують контролювати монополісти? Журналіст газети «Життя Прикарпаття» поцікавився думкою з цього приводу у депутата Яремчанської міської ради Олександра Гуменюка.

Детальніше...

Голова Богородчанської селищної ради Ростислав Заремба: «Всіх нас об’єднює робота на майбутнє громади, а не на забезпечення вузько партійних інтересів »

-         Пане Ростиславе,  Ви не вперше були обрані на посаду голови органу місцевого самоврядування, тож розкажіть про свій трудовий шлях, і що спонукало Вас балотуватися на посаду очільника Богородчанської селищної ради ?

-         В цілому біля двадцяти років працюю на різних посадах в органах місцевого самоврядування та державного управління. Починав з роботи начальника  відділу молоді і спорту Богородчанської РДА, потім очолював департамент сім’ї та молоді Івано-Франківської ОДА. Пізніше працював першим заступником голови Богородчанської РДА, далі був обраним головою Богородчанської селищної ради, тоді виборці підтримали мене відавши за мене більше 70 відсотків голосів. І коли постало питання чи балотуватися мені на посаду голови об’єднаної Богородчанської громади я прийняв рішення запропонувати свою кандидатуру і був обраним. Я чудово розумію, що моє обрання стало високою оцінкою попередньої моєї роботи на посаді селищного голови. Хочу додати, що був період, коли я займався підприємницькою діяльністю, і здобутий досвід в певній мірі відображається у моїй повсякденній роботі.

Детальніше...

Голова Отинійської селищної ради Олег Савчук : «Консолідація в раді є – господарка та розвиток громади стоять на першому місці»

 

-         Пане Олеже,  розкажіть про життєвий шлях,  який передував вашому обранню  на посаду голови Отинійської громади ?

Після завершення навчання у Київському національному університеті торгівлі за спеціальністю правознавство займався підприємницькою діяльністю, був обраний депутатом Угорницької сільської ради. У 2015 році був обраний Угорницьким сільським головою. У жовтні 2020 року був обраний головою Отинійської об’єднаної громади.

-         Коли  відбувалось об’єднання, які населені пункти увійшли до складу Отинійської громади та яка чисельність населення?  

Питання щодо об’єднання відбувалося впродовж кількох років, ще з 2016 року, а остаточно громада сформувалася після місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. До складу нашої громади окрім смт. Отинія, увійшо ще вісім сільських рад  з населеними пунктами :  Баб'янка,  Боднарів,  Виноград,      Ворона,  Глибока,  Голосків,  Грабич,   Закрівці,  Лісний Хлібичин,  Молодилів,  Нижня Велесниця,   Сідлище,  Скопівка,  Станіславівка,   Струпків,   Торговиця,  Угорники,  Хоросна. Бувші сільські ради тепер затверджені як старостинські округи в усіх є затвердженні рішенням сесії старости. Загальна кількість населення нашої об’єднаної громади становить 20 596  осіб. Хочу додати, що наша громада входить до Асоціації міст України і це нам дає додаткові можливості для розвитку.

Детальніше...

Голова Пасічнянської громади Андрій Гунда : «Особисто я є прихильником мажоритарної системи обрання депутатів місцевих рад»

        Андрію Олексійовичу, розкажіть про Пасічнянську громаду. Коли створена, які населені пункти увійшли, яка чисельність мешканців ?

Пасічнянська громада була утворена 2 липня 2019 року шляхом об'єднання Битківської селищної ради та Пасічнянської, Пнівської сільських рад Надвірнянського району з  населенням громади 21013 осіб.

22 грудня 2019 року відбулися вибори, тоді я перший раз був обраний головою Пасічнянської об’єднаної громади.  Наша громада почала повноцінно працювати з 21 січня 2020 року, а  з другого кварталу  Пасічнянська громада мала функціонувати з наповненням єдиного бюджету. Але у зв’язку з епідемією COVID -19 та запровадженням карантинних обмежень 17 березня 2020 року для 106 новобраних громад в Україні прямі міжбюджетні відносини було скасовано, за таких умов ми рік працювали у статусі об’єднаної громади, але насправді кожна сільська рада, яка увійшла до Пасічнянської громади фактично існували самостійно з своїми бюджетами.

Детальніше...

Людянсість – перемогла чиновницьку байдужість

Нещодавно завершилась виборча кампанія до органів місцевого самоврядування 2020  в умовах перебігу пандемії COVID-19. Багато думок було з приводу доцільності проведення місцевих виборів , але 25 жовтня країна вже підраховувала підсумки виборчих перегонів. Хтось святкував перемогу, а когось спіткала біда – хвороба. Переглядаючи стрічку дописів на фейсбуці , мене зворушиводин допис в якому розповідалось про лихо,  яке спіткало одну сім’ю з Яремчанщини. Дописувачка поділилась з читачами своєю життєвою історією.

Детальніше...

Мова – генетичний код нації

Уже стала крилатою справедлива думка багатьох істинних патріотів, що : «Мова – душа нації». Я ь сказав упевнено, що Мова – це генетичний код нації, який поєднює минуле з сучасним, програмує майбутнє і забезпечує буття нації у вічності, а « Пісня – це душа нації».

Народ, котрий втрачає свою мову, перестає бути нацією. Отже боротьба за рідну мову – це боротьба за Незалежну Українську Державу, боротьба за Незалежну Українську Церкву, за віру в Бога. А хто не любить свою Державу, той негідний ходити по Українській Землі.

Подаю вислови відомих людей про українську мову :

Детальніше...

«Просвіта» – сили нашої основа

Зладив Ю. Шкрумеляк разом із С. Перським.

Що кожний українець повинен знати про «Просвіту»?

Що таке «Просвіта»?

«Просвіта» – це найстарше українське товариство, засноване у Львові, дня 8 грудня 1868 року.

Яка ціль «Просвіти»?

Ціль «Просвіти» – виховувати та об`єднувати український народ так, щоб він духовно, морально і матеріяльно дорівнявся до інших найкультурніших та найщасливіших народів світу.

Що вчинила «Просвіта» для духовного добра українського народу?

«Просвіта» двигнула український народ із того занепаду та з тієї темноти, та зневіри, та налогів, в яких потопав він сімдесят літ тому, коли ще не існувало «Просвіти», і таким робом учинила нарід здібним до боротьби за свою кращу долю.

Детальніше...

Прямим текстом

Не маємо права писати історію за принципом «Чого бажаєте?». Історична пам’ять – вирішальний чинник формування світоглядних засад як людини, так і народу, а також поле бою різних ідеологій. Битва за історію є постійною, і є розмінною монетою в політичних іграх. Держава не може будуватися на неправді та забутті, замовчуванні та перекручуванні. Маємо досконало знати українську історію і писати її самі. Фальсифікація історії – підґрунтя політичних претензій Росії. Ще у 2008 році в кулуарах Бухарестського саміту НАТО Путін казав, що «Україна – це неприродне державне утворення, приречене на швидку загибель, в Криму – 90% росіян, а в Україні – 17 мільйонів, тобто третина». Для здобуття України задіяв всі важелі – енергетичні, інформаційні, гібридну війну, фальсифікацію історії, зрив міжнародних угод задля федералізації і відмови від євроатлантичної інтеграції України.

Детальніше...

Укладення договору міни земельної ділянки

Предметом договору міни можуть бути земельні ділянки, які надані для ведення особистого селянського господарства, присадибні земельні ділянки, ділянки для садівництва, дачного та гаражного будівництва. Що стосується земель сільськогосподарського призначення, зокрема земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, то в Україні продовжує діяти запроваджений сімнадцять років тому мораторій на відчуження в будь-який спосіб вказаних земель. А саме пунктом 15 Перехідних положень Земельного кодексу України встановлено: «До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, не допускається: а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну (міни) земельної ділянки на іншу земельну ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 відсотків та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Детальніше...